zespół wymiotów cyklicznych

zespół wymiotów cyklicznych charakteryzuje się epizodami nasilonych wymiotów, które nie mają widocznej przyczyny. Epizody mogą trwać przez kilka godzin lub dni i przeplatają się z okresami stosunkowo bez objawów czasu. Każdy odcinek jest podobny do poprzednich, co oznacza, że ​​odcinki zazwyczaj rozpoczyna się w tym samym czasie dnia, mógł taką samą długość czasu i występują w tych samych objawów i stopnia nasilenia.

Gdy myślał wpływać tylko dzieci, zespół wymiotów cyklicznych występuje we wszystkich grupach wiekowych. Badania wskazują, że zespół wymiotów cyklicznych mogą wpływać na prawie 2 procent dzieci w wieku szkolnym i że liczba przypadków zdiagnozowanych u dorosłych jest coraz większe.

Co możesz zrobić

Zespół wymioty cykliczne mogą być związane z migreny. Odcinki mogą być tak poważne, że osoba musi pozostać w łóżku przez kilka dni.

Pytania do lekarza

Zespół jest trudna do zdiagnozowania z powodu wymioty objaw wielu chorób. Leczenie zazwyczaj wiąże objawy zarządzającej i zmian w stylu życia, aby zapobiec zdarzeń, które mogą wyzwalać epizody wymiotów. Leki przeciwzapalne, w tym nudności i terapii migreny, mogą pomóc zmniejszyć objawy.

Czego można oczekiwać od lekarza

Objawy zespół wymiotów cyklicznych m.in.

Co można zrobić w międzyczasie

Inne objawy podczas epizodu wymiotów mogą obejmować

Przerwy między wymioty odcinki są na ogół bezobjawowo. Ale niektórzy ludzie doświadczają łagodnego do umiarkowanego nudności lub bóle brzucha lub kończyn pomiędzy epizodami.

Ciąg dalszy wymioty mogą doprowadzić do poważnego odwodnienia, które mogą być zagrożeniem życia. Objawy odwodnienia m.in.

Przyczyną zespół wymiotów cyklicznych nie jest znana. Ale napady wymiotów charakteryzujące zespół może być wywołane przez

Identyfikacja wyzwalaczy dla epizodów wymiotów mogą pomóc w zarządzaniu zespół wymiotów cyklicznych.

Zależność między migreny i zespół wymiotów cyklicznych nie jest jasne. Jednak wiele dzieci z zespołem cyklicznych wymiotów mają historię rodzinną migrenę lub same migreny, gdy podrosną. U dorosłych, związek pomiędzy zespół wymiotów cyklicznych i migreny może być niższa.

Przewlekłe stosowanie marihuany (Cannabis sativa) również wiązało się z zespół wymiotów cyklicznych.

zespół wymiotów cyklicznych może być przyczyną tych powikłań

Jesteś prawdopodobnie zacząć od wizyty u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub pediatrą dziecka. Ale może być natychmiast skierowana do specjalisty chorób układu pokarmowego (gastroenterologa). Jeśli Ty lub Twoje dziecko jest w środku ciężkiego epizodu wymiotów, lekarz może zalecić natychmiastowej opieki medycznej.

Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się do wizyty i wiedzieć, czego oczekiwać od lekarza.

Kilka podstawowych pytań do lekarza m.in.

Nie wahaj się zadać kilka innych pytań.

terapia behawioralna

Bądź gotowy, aby odpowiedzieć na pytania lekarz może zalecić

Lekarz prawdopodobnie będzie chciał od razu zobaczyć Ty lub Twoje dziecko, jeśli odcinek ciężkich wymiotów trwa. Ale jeśli wymioty minęło, odzysk będzie wspomagany przez uzyskanie dużo odpoczynku, zwiększając spożycie płynów i po łatwy do strawienia diety. Jest to także dobry pomysł, aby unikać napojów zawierających kofeinę lub pokarmów zawierających kofeinę.

Zespół wymioty cykliczna może być trudna do zdiagnozowania. Nie ma konkretnych badań, które potwierdzą diagnozę i wymioty jest oznaką wielu chorób i zaburzeń, które najpierw należy wykluczyć.

Lekarz będzie zacząć od pytania o Twoje dziecko lub historii medycznej i przeprowadzenie badanie lekarskie.

Po tym, lekarz może zalecić

Nie ma lekarstwa na zespół wymiotów cyklicznych, więc leczenie skupia się na kontrolowaniu objawów. Ty lub Twoje dziecko może być przepisywany

Te same rodzaje leków stosowanych do migreny mogą czasem pomóc zatrzymać lub nawet uniemożliwić epizody wymiotów cyklicznych. Leki te mogą być zalecane dla osób, których odcinki są częste i długotrwałe.

Badania wskazują, że prawie połowa osób z zespołem cyklicznych wymiotów także depresji lub lęku. Ale w jakim stopniu depresja i lęk powodują cykliczne wymioty lub wynikać z cyklicznych wymiotów nie jest jasne. lekarz pediatra lub twój może zalecić terapię behawioralną, aby pomóc w jakikolwiek depresji lub lęku.

Zmiany w stylu życia mogą pomóc w kontrolowaniu objawów zespół wymiotów cyklicznych. Osoby z zespołem cyklicznych wymiotów ogół trzeba uzyskać odpowiednie snu. Gdy zaczyna wymioty, może się to przyczynić do pozostania w łóżku i spać w ciemnym i cichym pomieszczeniu.

Gdy faza wymioty zatrzymał się, że to bardzo ważne, aby pić wodę i zastąpić utraconych elektrolitów. Niektórzy ludzie mogą czuć się na tyle dobrze, aby zacząć jeść normalnej diety wkrótce po zaprzestaniu wymiotów. Ale jeśli nie masz lub Twoje dziecko nie ma ochoty na jedzenie od razu, można zacząć od czystej cieczy, a następnie stopniowo dodawać stałych pokarmów.

Jeśli odcinki wymioty są wywołane przez stres lub podniecenia, spróbuj podczas przedziału bezobjawowo, aby znaleźć sposoby, aby zmniejszyć stres i zachować spokój. Jeść trzy małe posiłki dziennie i trzy przekąski zamiast trzech dużych posiłków, również może pomóc.

Zabiegi alternatywne i uzupełniające mogą pomóc w zapobieganiu wymiotom odcinki, choć żaden z tych zabiegów zostało dobrze zbadane. Zabiegi te obejmują

L-karnityna i koenzym Q10 może pracować, pomagając przezwyciężyć trudności w zakresie przekształcania żywności w energię (dysfunkcja mitochondriów). Niektórzy badacze uważają, dysfunkcja mitochondriów może być czynnikiem powodującym zarówno cykliczną syndrom wymioty i migreny.

przed podjęciem jakichkolwiek suplementów, aby upewnić się, czy dziecko przyjmuje bezpieczną dawkę i że dodatek nie będzie negatywnie oddziaływać z jakieś leki, które bierzesz zawsze skontaktować się z lekarzem. Niektórzy ludzie mogą odczuwać skutki uboczne L-karnitynę i koenzym Q10, które są podobne do objawów zespół wymiotów cyklicznych, w tym nudności, biegunka i utrata apetytu.

Bo nigdy nie wiadomo, kiedy może nastąpić kolejny odcinek, zespół wymiotów cyklicznych może być trudne dla całej rodziny. Dzieci mogą być szczególnie zainteresowane, i może nieustannie martwić, że zostaną one z innymi dziećmi, kiedy epizod zdarza.

Może Ty lub Twoje dziecko korzysta z połączenia z innymi, którzy rozumieją, co to znaczy żyć z niepewnością zespół wymiotów cyklicznych. Zapytaj swojego lekarza o grupach wsparcia w Twojej okolicy.

Wiele osób wie, co wywołuje ich cyklicznych epizodów wymiotów. Unikanie tych wyzwalaczy może zmniejszyć częstość występowania epizodów.

Jeśli epizody występują częściej niż raz w miesiącu lub wymagają hospitalizacji, lekarz może zalecić medycyny prewencyjnej. Zmiany w stylu życia może również pomóc, w tym

wizyty u lekarza