zespół wymiotów cyklicznych

zespół wymiotów cyklicznych charakteryzuje się epizodami nasilonych wymiotów, które nie mają widocznej przyczyny. Epizody mogą trwać przez kilka godzin lub dni i przeplatają się z okresami stosunkowo bez objawów czasu. Każdy odcinek jest podobny do poprzednich, co oznacza, że ​​odcinki zazwyczaj rozpoczyna się w tym samym czasie dnia, mógł taką samą długość czasu i występują w tych samych objawów i stopnia nasilenia.

Gdy myślał wpływać tylko dzieci, zespół wymiotów cyklicznych występuje we wszystkich grupach wiekowych. Badania wskazują, że zespół wymiotów cyklicznych mogą wpływać na prawie 2 procent dzieci w wieku szkolnym i że liczba przypadków zdiagnozowanych u dorosłych jest coraz większe.

Zespół wymioty cykliczne mogą być związane z migreny. Odcinki mogą być tak poważne, że osoba musi pozostać w łóżku przez kilka dni.

Zespół jest trudna do zdiagnozowania z powodu wymioty objaw wielu chorób. Leczenie zazwyczaj wiąże objawy zarządzającej i zmian w stylu życia, aby zapobiec zdarzeń, które mogą wyzwalać epizody wymiotów. Leki przeciwzapalne, w tym nudności i terapii migreny, mogą pomóc zmniejszyć objawy.