zapobieganie odwodnieniu

Aby zapobiec odwodnieniu, pij dużo płynów i jeść pokarmy bogate w wodzie, takich jak owoce i warzywa. Wakacyjne pragnienie będzie twoim przewodnikiem jest odpowiednia dzienna wytyczną dla większości zdrowych ludzi. Płyny można uzyskać nie tylko przed wodą, ale także z innych napojów i żywności. Ale jeśli ćwiczysz, nie czekaj na pragnienie, aby nadążyć za swoimi płynów.

W pewnych okolicznościach może być konieczne do podjęcia w więcej płynów niż zwykle

Ćwiczenie. W ogóle, to najlepiej zacząć nawilżający na dzień przed wysiłku fizycznym. Wyprodukowanie wiele jasne, rozcieńczony mocz jest dobrym wskaźnikiem, że jesteś dobrze nawilżona. Przed rozpoczęciem ćwiczeń, pić 1 do 3 filiżanek (0,24 do 0,70 litra) wody. Podczas działania, uzupełnienia płynów w regularnych odstępach czasu i nadal pije wody lub innych płynów po skończysz.

Należy pamiętać, że picie zbyt wiele nie tylko może powodować wzdęcia i dyskomfort, ale także może prowadzić do potencjalnie śmiertelnego stanu, w którym swoją sodu we krwi jest zbyt niski (hiponatremia). Dzieje się tak, kiedy pić więcej płynów, niż stracić poprzez pocenie się.