Zapobieganie cukrzycy: 5 porad dla przejęcia kontroli

Jeśli chodzi o cukrzycę typu 2 – najczęstszą rodzaj cukrzycy – profilaktyka jest wielka sprawa. Jest to szczególnie ważne, aby zapobieganie cukrzycy priorytetem, jeśli jesteś w grupie zwiększonego ryzyka cukrzycy, na przykład, jeśli masz nadwagę lub mają rodziny historii choroby.

Profilaktyka cukrzycy jest tak podstawowego jak zdrowo jeść więcej, coraz bardziej aktywni fizycznie i utraty kilku dodatkowych funtów – i to nigdy nie jest za późno, by zacząć. Wykonywanie kilku prostych zmian w stylu życia, teraz może pomóc uniknąć poważnych powikłań zdrowotnych cukrzycy dół drogi, takich jak nerwów, nerek i uszkodzenia serca. Rozważmy najnowsze wskazówki zapobiegania cukrzycy z American Diabetes Association.

Istnieje wiele korzyści z regularnej aktywności fizycznej. Ćwiczenia mogą pomóc

Badania pokazują, że zarówno ćwiczenia aerobowe i odporność szkolenia mogą pomóc w kontroli cukrzycy, ale większe korzyści pochodzi z programu ćwiczeń, który zawiera oba.

Jest to niebezpieczne, że to trudne – i może ci pomóc

Wskazówka 1: Zdobądź więcej aktywności fizycznej

Wskazówka 2: Get dużo błonnika

Pokarmy bogate w błonnik to owoce, warzywa, fasola, produkty pełnoziarniste, orzechy i nasiona.

Choć nie jest jasne, dlaczego, pełnoziarniste może zmniejszyć ryzyko cukrzycy i pomaga utrzymać poziom cukru we krwi. Postaraj się, aby co najmniej połowę swojego ziarna pełnoziarniste. Wiele żywności wykonane z pełnego ziarna są gotowe do spożycia, w tym różnego pieczywa, makaronów i wielu zbóż. Spójrz na słowa “całości” na opakowaniu, a wśród pierwszych kilku elementów na liście składników.

Wskazówka 3: Przejdź do pełnoziarniste

wizyty u lekarza

Schudnąć niższy poziom cukru we krwi; Zwiększ swoją wrażliwość na insulinę – co pomaga utrzymać poziom cukru we krwi w granicach normy

Zmniejszyć ryzyko cukrzycy poprzez zwiększenie stężenia cukru we krwi, niższe ryzyko chorób serca; promować utrata masy ciała, pomagając czujesz pełne