Zabiegi przykurczu Dupuytrena i narkotyki

Jeśli choroba postępuje powoli, nie powoduje bólu i ma niewielki wpływ na zdolność używać rąk do codziennych zadań, może nie być konieczne leczenie. Zamiast tego, można poczekać i zobaczyć, czy Przykurcz Dupuytrena postępuje. możesz śledzić postęp w teście na stole, co można zrobić na własną rękę.

Leczenie polega na usunięciu lub rozerwaniu przewody, które są wyciągając palce w kierunku dłoni. Można tego dokonać na wiele sposobów. Wybór procedury zależy od nasilenia objawów i innych problemów zdrowotnych może być.

igłowania

Technika ta wykorzystuje igły, wkładany przez skórę, przebicie i złamać przewód tkanki, która jest Umawiającym się palec. Przykurcze często powtarzać, ale procedura może być powtarzana.

zastrzyki enzymatyczne

Główne zalety techniki igłowania jest to, że nie ma nacięcie może być wykonane w kilku palców jednocześnie, i zwykle potrzebna jest bardzo mała fizykoterapii później. Główną wadą jest to, że nie może być stosowany w pewnych miejscach w palcu, ponieważ może to spowodować uszkodzenie nerwów lub ścięgien.

Wstrzykiwanie rodzaj enzymu do napiętego sznurka w dłoni może zmiękczyć i osłabić go – dzięki czemu lekarz później manipulować swoją rękę, próbując złamać przewód i wyprostuj palce. FDA zatwierdziła kolagenazy histolyticum Clostridium (Xiaflex) do tego celu. Zalety i wady wstrzyknięcia enzymu są podobne do igłowania.

Inną opcją dla osób z zaawansowaną chorobą, ograniczonej funkcjonalności i postępującej choroby jest chirurgicznie usunąć tkankę w dłoni dotkniętej chorobą. Główną zaletą zabiegu jest to, że prowadzi to do pełniejszego i bardziej trwałego uwolnienia niż przewidziany metodami igły lub enzymatycznych. Główne wady to, że terapia fizyczna jest zwykle potrzebne po zabiegu, a odzysk może trwać dłużej.

W niektórych ciężkich przypadkach, szczególnie jeśli operacja nie udało się rozwiązać ten problem, chirurdzy usunąć wszystkie tkanki, które mogłyby mieć wpływ Przykurcz Dupuytrena, włącznie z załączonym skóry. W tych przypadkach potrzebny jest przeszczep skóry obejmują otwartą ranę. Ta operacja jest opcją najbardziej inwazyjne i ma najdłuższy czas regeneracji. Ludzie zwykle wymagają miesięcy intensywnej terapii fizycznej później.

Chirurgia