Zabiegi Kraniosynostoza i narkotyki

Chirurgia

Łagodne przypadki Kraniosynostoza – te, które dotyczą tylko jeden szew i nie ma bazowego zespołu – może nie wymagają leczenia. Nieprawidłowości Czaszka może stać się mniej oczywiste, jak dziecko rośnie i rozwija włosy. Albo lekarz może zalecić specjalnie uformowany kask pomóc przekształcić głowy dziecka i pozostawić przestrzeń dla rozwoju mózgu dziecka.

Dla większości dzieci, jednakże, operacja jest podstawową metodą leczenia Kraniosynostoza. Rodzaj i czas operacji zależy od rodzaju Kraniosynostoza i czy istnieje leżące u podstaw zespołu, który wymaga leczenia.

Celem zabiegu jest w celu złagodzenia presji na mózg, stworzyć miejsce na mózg rośnie normalnie i poprawić wygląd swojego dziecka. Zespół, który obejmuje specjalisty w chirurgii głowy i twarzy (twarzoczaszki chirurga) i specjalisty w chirurgii mózgu (neurochirurg) często wykonuje procedurę.

Tradycyjny zabieg chirurgiczny. Chirurg wykonuje nacięcie w skórze głowy dziecka i kości czaszki, a następnie przekształca uszkodzoną część czaszki. Czasami płytki i śruby, często wykonane z materiału, który jest wchłaniany w czasie, są używane do utrzymywania kości w miejscu. Operacja, która jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym, zazwyczaj trwa kilka godzin.

Po zabiegu dziecko pozostaje w szpitalu przez co najmniej trzy dni. Niektóre dzieci mogą wymagać drugą operację później bo Kraniosynostoza powtarza. Również dzieci z deformacjami twarzy często wymagają przyszłe operacje do przekształcenia ich twarze.

Jeśli Twoje dziecko ma zespół podstawowy, lekarz może zalecić regularne wizyty kontrolne po zabiegu, aby monitorować wzrost głowy i sprawdzić zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego. Wzrost Głowa będą rutynowo monitorowane podczas wizyt dobrze potomnych.