wczesnym początku choroby Alzheimera: jeżeli objawy rozpocząć się przed 65

Jakiego rodzaju problemy występują częściej u wczesnym początku choroby Alzheimera?

Choroba Alzheimera ma ogromny wpływ w każdym wieku. Ale nie należy się spodziewać, aby zobaczyć demencji w młodym wieku, więc problemy pojawiające się w pracy lub w domu mogą być źle zrozumiane. Osoby z wczesnym początkiem choroby Alzheimera mogą stracić pracę lub stosunków zamiast być identyfikowane jako medycznie chore lub niepełnosprawne.

Jakie macie propozycje radzenia sobie w pracy?

Zanim twój stan znacznie wpływa na zdolność do wykonywania swojej pracy, porozmawiaj ze swoim pracodawcą. Co możesz zrobić

Co radzenia sobie sugestie masz dla par?

Utrata intymności jest coś przejmującego o wczesnym początku choroby Alzheimera. Wielu ludzi, którzy rozwijają się późną postacią choroby Alzheimera zostały już owdowiała. Ale pary w wieku 40 i 50-tych są często w połowie swojego życia razem.

Jak radzisz z udziałem dzieci?

Małżonków lub partnerów przed możliwością spędzeniu wielu lat bez aktywnego partnera. Utrata romantyczny komponent i zmienia się status opiekuna komplikuje stosunki. Spróbuj

Diagnoza wczesnym początku choroby Alzheimera może być również trudne dla swoich dzieci, którzy nie mogą zrozumieć, co można przejść. Dzieci mogą obwiniać siebie, złoszczą się i nie reaguje na wiele sposobów. Spróbuj

Osoby z wczesnym początkiem choroby Alzheimera często muszą rezygnować z pracy, a to utrata dochodu jest poważnym problemem. Finanse uzyskać jeszcze mocniej, gdy małżonkowie lub partnerzy również rzucić swoją pracę, by stać opiekunów w pełnym wymiarze godzin.

Niektóre świadczenia medyczne i liczne programy społeczne wsparcia nie udzieli pomocy, chyba że osoby z chorobą Alzheimera jest starsze niż wiek 65. Młodsze osoby mogą potrzebować specjalnych zwolnień dostać się do takich programów. Co możesz zrobić

Kluczowe elementy opieki Alzheimera to edukacja i wsparcie. Jest to szczególnie ważne ze względu na wyjątkowe wyzwania społeczne o wczesnym początku choroby Alzheimera. Czynności związane z usługami takimi jak grupy wsparcia może pomóc w identyfikacji zasobów, głębszego zrozumienia niepełnosprawności i nauczyć się sposobów adaptacji.

Pamiętaj, nie jesteś sam. Wiele zasoby są dostępne, aby pomóc, Twojej rodziny i opiekunów, aby poradzić sobie z tą chorobą. Opcje wsparcia mogą się różnić w zależności od miejsca zamieszkania.

Pamiętaj, we wczesnych stadiach choroby, że ty i twój małżonek lub partner zrobić badania i opracować plan zarządzania progresji choroby. Wiedząc, że masz plan i zidentyfikowali wsparcie i środki pomogą każdemu w przyszłości.

wizyty u lekarza

Czy istnieją kwestie finansowe do rozważenia?

Co najważniejsze to wiedzieć?