Wczesne badania menopauza przypadku: historia Johanny

Johanna, 33, miał 17 lat, gdy lekarze powiedzieli jej, że przedwczesnej niewydolności jajników (POF).

To dotyka około 1 na 100 kobiet przed 40 rokiem życia, a 5 na 100 kobiet przed 45 rokiem życia.

“Normalna” wiek menopauzy jest dyskusyjna, ale większość lekarzy uważa menopauzy być wcześnie, jeśli okresy kobiece zatrzymać, zanim ona jest 45.

Johanna, nauczyciel z Clitheroe Lancashire, miał jeden okres, kiedy miała 13 lat, “i to było to,” mówi.

Jajniki po prostu przestać działać

Wróciłem do lekarzy kilka razy. Mówili, że to normalne rzeczy, aby osiedlić się w jakimś wzorem. Miałem wahania nastroju i uderzenia gorąca, ale stawiam, że aż do okresu dojrzewania i jest nastrojowym nastolatek, zamiast menopauzy. Zaczęłam mieć serię testów krwi w wieku 16 lat, a kiedy miałem 17 lat, byłem zdiagnozowany.

Miałem dwie wielkie ciotki, a żadna z nich nie była w stanie mieć dzieci, więc zastanawiałem się, czy to może być to samo.

Przyczyny POF są określane jako pierwotne lub wtórne.

Pierwotne POF jest, gdy kobiece jajniki przestają działać. To nie jest zwykle możliwe, aby wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje, ale powody mogą obejmować

Wtórny POF mogą wynikać z terapii nowotworów, takimi jak radioterapia lub chemioterapia. Ryzyko POF zależy od rodzaju traktowaniem i wieku pacjenta.

Dziewczęta, które nie osiągnęły dojrzałości płciowej tolerują silniejsze niż leczenie starszych kobiet bez utraty płodności. To może być możliwe usunięcie jaja do przechowywania przed zabiegiem.

Zabiegi lecznicze, że produkcja jaj szkody

Inne przyczyny wtórnego POF to menopauzie chirurgicznej, która jest operacja usunięcia obu jajników lub posiadające histerektomii, który jest chirurgiczne usunięcie macicy.

Zakażenia, takie jak gruźlica i śwince mogą również powodować POF, choć zdarza się to rzadko. Inne zakażenia związane z POF obejmują malarię i ospę wietrzną.

“Czuję dość filozoficzna i myślę:” Co się stało, stało “. Czasem trafi mi bardzo ciężko ”

Kobiety, które mają wczesną menopauzę mają zwiększone ryzyko osteoporozy, ze względu na zmniejszenie poziomu estrogenów. Z tego powodu większość lekarze zalecają HRT aż kobieta osiąga normalnej wiek menopauzy naturalnej (co stanowi około 52).

Choć nie ma na HTZ, Johanna był na pigułki od jej rozpoznania. “To było naprawdę ironiczne, biorąc pod uwagę, że jest środkiem antykoncepcyjnym, ale to moje zrównoważony poziom estrogenów, a ja wciąż się to teraz. Byłem również na tabletkach wapnia.”

Operacja, która wyzwala menopauzy

Jednak wapnia nie było wystarczające do ochrony kości Johanny, które zostały dotknięte od najmłodszych lat. “Miałem różne skany na 21. Kiedy wyniki wrócił, że ujawnił moje kości biodrowej była taka sama, jak w przypadku 65-letniej kobiety,” mówi.

Mam bardzo osteoporozą kości, ale to nie wpłynęło na mnie bardzo dużo. Nie miałem żadnych złamań, ale trzeba być ostrożnym.

Kobiety, które doświadczają wczesna menopauza, zanim udało mi się mieć dzieci może trudno sobie poradzić.

Chociaż mogą mieć dzieci, wiąże poddający się IVF, używając jaja podarowane przez inną kobietę.

Rzeczywistość które przeszły menopauzę naprawdę nie trafić Johanna początku. “W wieku 17 lat, nie jesteś naprawdę myśli o posiadaniu dzieci. Nie sądziłem, że ogromne ilości o tym, dopóki nie został z dostaniem się do końca uniwersytetu i rzeczywistością mojej niepłodności zatopiony w. Stałem się naprawdę bardzo przygnębiony i był na leki na kilka lat. ”

Perspektywy Johanny teraz zmienia. “Czuję dość filozoficzna i mogę pomyśleć:” Co się stało, stało się “. Ale czasem trafi mnie bardzo trudne, zwłaszcza, że ​​wielu moich znajomych mają dzieci, czy mieli dzieci. Staram się sobie z tym poradzić poprzez psucie moim chrześniacy zgniłe “.

Poradnictwo i wsparcie grupy mogą być pomocne, jeśli mieli lub doświadczają POF. Poradnictwo jest organizacją charytatywną POF i uruchamia grupy samopomocy dla kobiet.

Ryzyko związane z przedwczesnej menopauzy

Daisy Network jest ogromnym źródłem wsparcia “, mówi Johanna.” To nie jest coś, że ludzie mają tendencję, aby porozmawiać o wiele, ale to naprawdę pomaga wiedzieć, że istnieją inni ludzie, którzy tam przeszły samego rodzaju rzeczy.

Mają regularne spotkania wsparcia i kwartalny biuletyn, który ma charakter informacyjny i zawsze ma wiadomości o najnowszych badań, co sprawia, że ​​myślę, że jest nadzieja. Jest też sieć telefoniczna, które nie zostały wykorzystane, że dużo, ale wiem, że jest tam zawsze.

11/03 /

11/03 /

Lokalizacja

Radzenia sobie z niepłodnością

Sprawdzaj przyjęcia lub wspierania dzieci w opiece, w tym sprzyjających opcji i procesu adopcyjnego

Dowiedz się fakty na temat menopauzy i hormonalnej terapii zastępczej

Wsparcie dla przedwczesnej menopauzy

Sprawdzaj zabiegów i wsparcie dostępne, jeśli masz problemy z płodnością

Sprawdzaj HTZ, wczesną menopauzę, wsparcie partnera i sposobów radzenia sobie z objawami

Usługi w pobliżu ciebie

Wczesna menopauza

Przyjęcia lub wspierania dziecka w opiece

HRT i menopauzy

Płodność

Klimakterium