suchy zębodół

Suche gniazdo (zapalenie wyrostka zębodołowego) jest bolesny stan dentystycznych, które mogą wystąpić po masz stały ząb dorosłych wyodrębnione. suchy zębodół jest najczęstszym powikłaniem po ekstrakcji zębów, takie jak usuwanie zębów zatrzymanych mądrości. Jeśli pojawią się suchy zębodół, ból rozpoczyna się zwykle od trzech do czterech dni po ząb zostanie usunięty.

Zazwyczaj tworzy się zakrzep krwi w miejscu ekstrakcji zęba. Ten skrzep krwi służy jako warstwa ochronna na bazowych kości i nerwowych zakończeń w pustym gnieździe zęba. Skrzep zapewnia również podstawę dla wzrostu nowej tkanki kostnej oraz dla rozwoju tkanek miękkich ponad skrzepu.

suchy zębodół występuje, gdy skrzep krwi w miejscu ekstrakcji zęba została wypadają lub rozpuszczone przed rana uzdrowiła. Ekspozycja bazowych kości i nerwów powoduje silny ból, nie tylko w gnieździe, ale również wzdłuż nerwów promieniujących z boku twarzy.

Over-the-counter leki same nie będą wystarczające do leczenia zespołu suchego ból gniazda. Twój dentysta lub chirurg jamy ustnej może zapewnić zabiegi do łagodzenia bólu i wspomagania gojenia.