rak przełyku

Rak przełyku jest rak, który występuje w przełyku – długa, pusta rura, która biegnie od gardła do żołądka. Przełyk prowadzi żywności połknąć z żołądkiem być trawione.

raka przełyku zazwyczaj rozpoczyna się w komórkach, które wyścielają wewnętrzną przełyku. raka przełyku może wystąpić w dowolnym miejscu wzdłuż przełyku, jednak u osób w Stanach Zjednoczonych, występuje najczęściej w dolnej części przełyku. Więcej mężczyzn niż kobiet zachoruje na raka przełyku.

raka przełyku jest powszechne w Stanach Zjednoczonych. W innych częściach świata, takich jak Azja i niektórych częściach Afryki, rak przełyku jest znacznie bardziej powszechne.

Oznaki i objawy raka przełyku m.in.

Wczesny rak przełyku zazwyczaj nie powoduje żadnych objawów.

Kiedy udać się do lekarza

Umówić się z lekarzem jeśli masz jakiekolwiek trwałe oznaki i objawy, które martw się.

Typy raka przełyku

Jeśli już rozpoznano przełyk Barretta, przedrakowym warunkiem, że zwiększa ryzyko raka przełyku spowodowanym przewlekłą refluksu kwasu zwrócić się do lekarza, co objawy uważać na które mogą sygnalizować, że twój stan się pogarsza.

Badania przesiewowe w kierunku raka przełyku nie jest wykonywane rutynowo z powodu braku łatwo zidentyfikować grupy wysokiego ryzyka i ewentualnych zagrożeń związanych z endoskopii. Jeśli masz przełyk Barretta, omówić plusy i minusy badań przesiewowych z lekarzem.

Nie jest jasne, co powoduje raka przełyku.

Rak przełyku występuje, gdy komórki w przełyku rozwijać błędy (mutacje) w ich DNA. Błędy sprawiają komórki rosną i dzielą się spod kontroli. Skumulowane nieprawidłowe komórki tworzą nowotwór przełyku, które mogą rozwijać się atakować pobliskie struktury i rozprzestrzeniania się do innych części ciała.

Co możesz zrobić

raka przełyku klasyfikuje się w zależności od rodzaju komórek, które są zaangażowane. Rodzaj raka przełyku trzeba pomaga określić swoje możliwości leczenia. Rodzaje raka przełyku m.in.

Uważa się, że przewlekłe podrażnienie przełyku może przyczyniać się do zmian DNA, które powodują raka przełyku. Czynniki, które powodują podrażnienie w komórkach przełyku i zwiększa ryzyko zachorowania na raka przełyku m.in.

Ponieważ postęp raka przełyku, może powodować komplikacje, takie jak

Jeśli lekarz rodzinny podejrzewa masz raka przełyku, może być skierowana do wielu lekarzy, którzy pomogą ocenić stan pacjenta. Twój zespół opieki zdrowotnej może obejmować lekarzy, którzy

Aby w pełni korzystać ze swojego powołania, to dobry pomysł, aby być dobrze przygotowane. Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować i wiedzieć, czego oczekiwać od lekarza.

Rak przełyku staging

Przygotowuje listę pytań pomogą Ci w pełni wykorzystać swój czas z lekarzem. W przypadku raka przełyku, kilka podstawowych pytań do lekarza to

Nie wahaj się zadać jakieś pytania, które pojawiają się podczas Państwa wizyty.

Testy i procedury stosowane do diagnozowania raka przełyku m.in.

Kiedy zdiagnozowano u niego raka przełyku, lekarz działa w celu określenia stopnia (etap) z rakiem. Etap nowotwór pomaga określić swoje możliwości leczenia.

Testy stosowane zaawansowania raka przełyku obejmują tomografii komputerowej (TK) i pozytronowej tomografii emisyjnej (PET).

Etapy są raka przełyku

Chirurgia

Jakie zabiegi pojawić na raka przełyku w oparciu o typ komórek biorących udział w fazie raka, nowotwór jest, ogólny stan zdrowia i Twojego p na leczenie.

Chirurgiczne usunięcie raka, mogą być stosowane samodzielnie lub w skojarzeniu z innymi lekami. Operacje stosowane w leczeniu raka przełyku obejmują

Leczenie powikłań

chirurgii raka przełyku niesie ryzyko poważnych powikłań, takich jak infekcje, krwawienie i wycieku z obszaru, w którym pozostałe przełyku ponownie nałożona.

Operacja polegająca na usunięciu przełyku mogą być wykonywane jako procedury otwartej, używając dużych nacięć lub za pomocą specjalnych narzędzi chirurgicznych wprowadzonych przez kilka małych nacięć w skórze (laparoskopowo). Jak twoja operacja jest wykonywana zależy od sytuacji i doświadczeń swojego lekarza i p.

Leczenie niedrożności przełyku i trudności z jedzeniem może zawierać

Chemioterapia jest leczeniem lekiem, który używa środków chemicznych do zabijania komórek nowotworowych. Chemioterapia są zazwyczaj stosowane przed (lub po) neoadiuwantowej (uzupełniającym) zabiegu u osób chorych na raka przełyku. Chemioterapia może być również połączone z radioterapią. U osób w zaawansowanym stadium raka, które nie ograniczają się do przełyku, chemioterapia może być stosowany sam w celu łagodzenia oznak i objawów powodowanych przez nowotwory.

Skutki uboczne chemioterapii, które doświadczają zależą od narkotyków chemioterapii pojawić.

Radioterapia wykorzystuje wysokiej mocy wiązki energii do zabijania komórek nowotworowych. Promieniowanie może pochodzić z urządzenia na zewnątrz ciała, które ma na belki w swoim raka (radioterapii). Lub promieniowania mogą być umieszczone wewnątrz ciała w pobliżu raka (brachyterapia).

Chemoterapia

Radioterapia jest najczęściej w połączeniu z chemioterapią u chorych na raka przełyku. Może być stosowany przed lub po operacji. Radioterapia jest również stosowany w leczeniu powikłań zaawansowanego raka przełyku, takich jak, kiedy guz rośnie na tyle duża, aby zatrzymać jedzenie z przejścia do żołądka.

Skutki uboczne promieniowania do przełyku obejmują reakcje przypominające oparzenie słoneczne skóry, bolesne lub utrudnione przełykanie i przypadkowego uszkodzenia okolicznych narządów, takich jak płuca i serce.

Połączenie chemioterapii i radioterapii może zwiększyć skuteczność każdego leczenia. Połączone chemioterapii lub promieniowania może być jedynym leczeniem pojawić lub terapii skojarzonej mogą być stosowane przed zabiegiem. Ale łącząc chemioterapię i radioterapię zabiegi zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia i nasilenie skutków ubocznych.

Uzupełniające i alternatywne terapie mogą pomóc w radzeniu sobie ze skutkami ubocznymi raka i leczeniu nowotworów. Na przykład, osoby z rakiem przełyku mogą wystąpić bólu spowodowanego leczeniem raka lub z rosnącego guza. Lekarz może pracować do kontrolowania bólu traktując przyczyny lub z lekami. Mimo, ból może się utrzymywać, a komplementarne i alternatywne terapie mogą pomóc uporać.

Radioterapia

W połączeniu chemioterapia i promieniowanie

Dostępne są następujące opcje

Zapytaj swojego lekarza, czy opcje te są bezpieczne dla Ciebie.

Radzenie sobie z szoku, strachu i smutku, które pochodzą z rozpoznaniem choroby nowotworowej może zająć trochę czasu. Możesz czuć się przytłoczeni właśnie wtedy, gdy trzeba dokonać istotnych decyzji. Wraz z upływem czasu, każda osoba znajdzie sposób radzenia sobie i pogodzić się z diagnozą.

Aż znajdziesz to, co przynosi Ci najwięcej komfortu, należy rozważyć próbuje

Znajdź kogoś do rozmowy. Można mieć bliskiego przyjaciela lub członka rodziny, który jest dobrym słuchaczem. Lub porozmawiać z doradcą medycznym, pracownika socjalnego lub doradcy duszpasterskiej czy religijnej.

Rozważyć dołączenie do grupy wsparcia dla osób z chorobą nowotworową. Można znaleźć siłę i zachętę w bycie z ludźmi, którzy stoją w obliczu tych samych wyzwań jesteś. Zapytaj swojego lekarza, pielęgniarkę lub pracownika opieki społecznej na temat grup w swojej okolicy. Albo spróbuj forach internetowych, takich jak te dostępne przez American Cancer Society.

Można podjąć kroki, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka przełyku. Na przykład

wizyty u lekarza