radzenia sobie z depresją po ostrym zespole wieńcowym

To wspólne doświadczenie depresji po diagnostyce niektórych chorób serca. Na przykład, depresja, zaburzenia nastroju, który powoduje trwałe uczucie smutku i utraty odsetek, rozwija się u prawie 20 procent osób po zawale serca.

W każdej chwili wystąpić ból można czuć się boi, że masz problemy z sercem. Również może być smutny i zły, że masz problemy ze zdrowiem. Niestety, taka depresja może spowodować nie przestrzegać ważnych zaleceń lekarza, takie jak spożywanie diety o niskiej zawartości tłuszczu, ćwiczenia i rzucenia palenia. W przypadku zawału serca, badania pokazują nawet minimalny depresji i emocje takie jak wrogość, lęk i gniew może mieć wpływ na zdolność do odzyskania i obniżenie jakości życia.

Pomimo występowania i wpływu depresji u ludzi, którzy mieli ostry zespół wieńcowy, objawy często nierozpoznane i nieleczone i utrzymują się przez kilka miesięcy lub dłużej. Jeśli uważasz, że możesz być w depresji po ostrym zespołem wieńcowym, skonsultować się z lekarzem. on lub ona może zalecić połączenie zabiegów w celu złagodzenia depresji i poprawić swoją zdolność do odzyskania od stanu pacjenta.

Przeciwdepresyjne zwane selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), wydaje się być bezpieczne i skuteczne w leczeniu depresji u ludzi z chorobami serca. SSRI należą fluoksetyna (Prozac), paroksetyna (Paxil, Pexeva), sertralina (Zoloft), citalopram (Celexa) i escitalopram (Lexapro). Biorąc leki z grupy SSRI może również pomóc poprzez poprawę zdolności do uczestniczenia w zalecanych serca zdrowych zachowań, takich jak regularne ćwiczenia.

Trójpierścieniowe antydepresyjne, takie jak amitryptylina i nortryptylina (Pamelor), zazwyczaj nie są zalecane ze względu na sercowych skutków ubocznych, takich jak niskie ciśnienie krwi podczas wstawania z pozycji siedzącej lub leżącej (niedociśnienie ortostatyczne) i szybciej niż normalne tętno w spoczynku (częstoskurcz).

Jest to technika do leczenia depresji, która wiąże się rozmawiać na temat swojej choroby i związanych z tym problemów z dostawcą zdrowia psychicznego. Leczenie za pomocą terapii poznawczo-behawioralnej, rodzaj psychoterapii, może znacznie zmniejszyć objawy depresji i poprawić jakość życia po zawale serca.

Ćwiczenie jest skutecznym lekiem przeciwdepresyjnym i można poprawić swoje zdrowie serca. Lekarz może zalecić wpisujących się w program rehabilitacji serca, która świadczy usługi kształcenia oraz doradztwa w celu zwiększenia sprawności fizycznej, zmniejszenie objawów sercowych i obniżyć ryzyko wystąpienia w przyszłości choroby serca, w tym zawału serca. Programy te mogą również bieżącej oceny depresji i wsparcia społecznego.

Jednakże, ponieważ depresja może sprawić, że mniej prawdopodobne, aby wykonywać i uczestniczyć lub całkowita rehabilitacja kardiologiczna, może trzeba najpierw leków lub psychoterapii.

wizyty u lekarza