Objawy cukrzycy: cukrzyca, gdy objawy są problemem

Nadmierne pragnienie i częstsze oddawanie moczu

Objawy cukrzycy są często subtelne. Oto na co zwrócić uwagę – i kiedy należy skonsultować się z lekarzem.

Zmęczenie

Wczesne objawy cukrzycy, zwłaszcza cukrzycy typu 2 mogą być subtelne lub pozornie nieszkodliwe – to znaczy, jeśli nawet mają objawów. Z biegiem czasu jednak, mogą wystąpić powikłania cukrzycy, nawet jeśli nie mieli objawów cukrzycy.

utrata masy ciała

W samych tylko Stanach Zjednoczonych, ponad 8 milionów ludzi zdiagnozowana cukrzyca, zgodnie z American Diabetes Association. Ale nie ma potrzeby, aby stać się statystyka. Zrozumienie możliwych objawów cukrzycy może prowadzić do wczesnego diagnozowania i leczenia – i całe życie lepszym zdrowiem. Jeśli wystąpią jakiekolwiek z następujących objawów cukrzycy i objawów, należy skontaktować się z lekarzem.

Rozmazany obraz

Nadmierne pragnienie (zwany również nadmierne pragnienie) i zwiększone oddawanie moczu (znany również jako wielomocz) są klasyczne objawy cukrzycy.

Jeśli masz cukrzycę, nadmiar cukru (glukoza) gromadzi się we krwi. Nerki są zmuszani do pracy w nadgodzinach do filtrowania i pochłaniania nadmiaru cukru. Jeśli nerki nie może nadążyć, nadmiar cukru jest wydzielany do moczu, ciągnąc za sobą płynów z tkanek. To powoduje częstsze oddawanie moczu, który może opuścić się odwodnić. Jak pić więcej płynów, aby ugasić pragnienie, będziesz mocz jeszcze bardziej.

Możesz czuć się zmęczony. Wiele czynników może przyczynić się do tego. Obejmują one odwodnieniu ze zwiększonym oddawaniem moczu i niezdolność organizmu do prawidłowego funkcjonowania, ponieważ jest mniej zdolne do wykorzystania cukru dla potrzeb energetycznych.

wahania wagi również wchodzą pod parasolem ewentualnych oznak i objawów cukrzycy. Gdy tracisz cukru poprzez częste oddawanie moczu, można również stracić kalorii. Jednocześnie, cukrzyca może utrzymać cukier z jedzeniem od osiągnięcia swoich komórek – co prowadzi do ciągłego głodu. Łączny wpływ jest potencjalnie szybka utrata masy ciała, zwłaszcza jeśli pacjent choruje na cukrzycę typu 1.

objawy cukrzycy często wiążą swoją wizję. Wysoki poziom cukru we krwi wyciągnąć płynu z tkanek, w tym soczewki oczu. To wpływa na zdolność koncentracji.

Nieleczona cukrzyca może powodować nowych naczyń krwionośnych w celu utworzenia w siatkówce – tylną część oka – i szkody ustalone statków. Dla większości ludzi, te wczesne zmiany nie powodują problemy ze wzrokiem. Jednakże, jeżeli zmiany te postępy niewykryte, mogą prowadzić do utraty wzroku i ślepoty.