Niepełnosprawność i niezależnego życia

Około jeden na pięciu dorosłych w Wielkiej Brytanii jest wyłączona, a ponad milion osób mieszka samotnie. Przy odpowiednim wsparciu i obiektów, wiodącego niezależnego życia z niepełnosprawnością fizyczną lub nauki jest teraz bardziej osiągalne niż kiedykolwiek.

Życie samodzielne nie znaczy, że nie jesteś uprawniony do wsparcia ze świadczeń socjalnych, a to nie znaczy, że rodzina i przyjaciele nie są ważne.

Wendy brutto Narodowego Centrum Niezależnego Życia, organizacji, która pomaga osobom niepełnosprawnym samodzielnego życia, mówi: “Nawet jeśli chcesz żyć samodzielnie, to wciąż ważne, aby mieć wsparcie od rodziny i przyjaciół w pobliżu w nagłych przypadkach, a także dla firmy “.

Jeśli wybierasz się do samodzielnego życia, odpowiedni dom jest najważniejszym krokiem. Zadaj sobie pytanie: czy w domu odpowiednie dla Twoich potrzeb, czy będzie to potrzebne korekty, zanim będzie można w nim żyć?

Co będzie potrzebne w moim domu?

“Dział usług socjalnych lokalnej rady przeprowadzi ocenę zdrowia i opieki społecznej w celu ustalenia konkretnych potrzeb”, mówi Gross. Może to obejmować ocenę przez terapeuty zajęciowego pouczać na temat różnych typów urządzeń, które trzeba.

Fundacja Życie niepełnosprawnych (DLF) ma poręczne narzędzie, które pomogą Ci stworzyć listę swoich wymagań. DLF oferuje również porady, jak wybrać sprzęt, który jest odpowiedni dla Ciebie.

Zgodnie z DLF, usługi opieki społecznej może zaoferować wsparcie finansowe daje większą swobodę ruchu w całym domu i zapewnić niezbędne zaplecze w jego obrębie.

Może to obejmować

Agencja majsterkowanie (HIA) również daje bezpłatne porady o jakie prace należy zrobić, a nawet zalecane wypełniacze, które mogą skutecznie przeprowadzać korekty.

Aby znaleźć HIA blisko Ciebie, przejdź do strony fundamentów. To daje listę organizacji, które dostarczają sprzęt niepełnosprawności.

Gdy wiem, co muszę, jak mogę dostosować się do mojego domu?

Życie w kwaterach zapewnionych przez organizację zewnętrzną niekoniecznie oznacza koniec samodzielnego życia.

Istnieją różne typy mieszkań dostępnych dla ciebie, jeśli mają specjalne potrzeby. Obsługiwane lub osłonięta obudowa umożliwia ludziom samodzielnie, ale z dodatkowym wsparciem codziennego życia. Można ubiegać się o chronionej obudowy poprzez GOV.UK.

domy opieki oferują poziom wsparcia, które nie mogą być zrealizowane w swoim własnym domu. Niektóre z nich oferują w pełnym wymiarze godzin opieki pielęgniarskiej, a inni wspierać ludzi z określonym niepełnosprawności lub potrzeby medycznej.

“Pomoc finansowa będzie zależeć od potrzeb”, mówi Gross. Ta pomoc finansowa ma na celu pomóc płacisz czynszu, wyposażenia, ulepszenia domu lub istotnych zmian.

poszerzenie drzwi i instalacji ramp; świadczenie lub poprawę dostępu do pomieszczeń i urządzeń – na przykład poprzez zainstalowanie windy schodowej lub dostarczanie na parterze łazienka, poprawa lub dostarczenie systemu grzewczego, który odpowiada Twoim potrzebom; dostosowanie sterowania ogrzewaniem i oświetleniem, aby były łatwiejsze w użyciu , poprawa dostępności i ruch wokół domu, aby umożliwić ci do opieki nad inną osobą, która mieszka w nieruchomości, takich jak dziecko

Można dostać pieniądze bezpośrednio z usług socjalnych zorganizować opiekę społeczną, że masz prawo do bezpośredniego poprzez system płatności, zamiast pozwolić usługi socjalne zorganizować go dla Ciebie. To daje większą kontrolę nad opieką, które otrzymujesz.

Mogę żyć samodzielnie w przewidzianym noclegu?

Dowiedz się więcej o GOV.UK o pomoc finansową, jeśli jesteś niepełnosprawny.

Możesz znaleźć więcej informacji i umówienia się opieką zdrowotną i społeczną ocenę od lokalnych usług społecznych poprzez GOV.UK.

30/04 /

30/04 /

Jaką pomoc finansową mogę pomóc mi żyć samodzielnie?

Usługi

Lokalizacja

Dowiedz się, jak Dom nabyte dyspraksja, jak wpływa na niego i jak nauczył się przystosować do życia codziennego

Ten film pokaże, jakie są dostępne rodzaje wózków jeśli nie chcą wziąć na wózku inwalidzkim

W jaki sposób można zorganizować ocenę zdrowia i opieki społecznej?

Usługi w pobliżu ciebie

Nabyte dyspraksją: historia Doma

Wideo: Wychodząc poza standardowym wózku