leczenie cukrzycy: czy terapia aspiryną zapobiec problemom z sercem?

Słyszałem, że terapia aspiryną może pomóc zapobiec problemom z sercem, gdy masz cukrzycę i choroby tętnic obwodowych. Należy zachować biorąc go?

Cukrzyca zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu związane skrzepu-(zdarzenia sercowo-naczyniowe). choroba niedokrwienna Perhipheral – stan, w którym twoje tętnice wąskie, zmniejszenie przepływu krwi do rąk i nóg – zwiększa ryzyko wystąpienia zdarzeń sercowo-naczyniowych.

Aspiryna zaburza zdolność twojej krwi do skrzepu. Ponieważ cukrzyca zwiększa ryzyko wystąpienia zdarzeń sercowo-naczyniowych, codzienna terapia aspiryną typowo został rekomendowany jako część planu leczenia cukrzycy. Badania wykazały, że terapia aspiryną jest skuteczny w zmniejszaniu ryzyka zawału serca i udarów mózgu związanych z skrzepu-jeśli miałem poprzedniego zdarzenia sercowo-naczyniowego. Wydaje się również do zmniejszenia tych zagrożeń Jeśli występują objawy choroby tętnic obwodowych – takich jak nogi skurcze, drętwienie lub osłabienie.

Co nie jest jasne, czy aspiryna obniża ryzyko wystąpienia incydentu sercowo-naczyniowego, jeśli nie doświadczył jeden przed, a nie występują objawy choroby tętnic obwodowych. Więcej badanie jest potrzebne na temat potencjalnych korzyści i ryzyka leczenia kwasem acetylosalicylowym u tych osób. terapia aspiryną ma potencjalnych skutków ubocznych, takich jak udar mózgu i krwawienia spowodowanego przez wyciek lub uszkodzenie naczynia krwionośnego (udarze krwotocznym).

Jeśli masz cukrzycę, chorobę tętnic obwodowych lub jedno i drugie, należy poprosić lekarza o codziennej terapii kwasem acetylosalicylowym, w tym aspiryny która siłą będzie najlepiej.

Z

wizyty u lekarza