estryfikowane estrogeny i methyltestosteron (droga pokarmowa) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt upewnić się, że lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia. Wizyty te powinny być co 6 do 12 miesięcy lub w inny sposób z zaleceniami lekarza.

Jest mało prawdopodobne, że po menopauzie kobieta może zajść w ciążę. Ale należy wiedzieć, że za pomocą tego leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Bardzo rzadko, lek ten może powodować poważne skutki uboczne, takie jak zawał serca lub udar. Jesteś o wiele bardziej prawdopodobne, że te skutki uboczne, jeśli palisz papierosy lub ma nadwagę, lub jeśli masz cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu lub krwi. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli pacjent przypuszcza, że ​​może być zagrożone.

Stosowania dużych dawek estrogenów sam przez dłuższy okres czasu może zwiększać ryzyko wystąpienia niektórych rodzajów raka (na przykład raka endometrium). Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat tego ryzyka. Jeśli masz krwawienia z pochwy z tego leku, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Ten lek może zwiększać ryzyko zachorowania na raka piersi. Jest bardzo ważne, aby sprawdzić swoje piersi regularnie o wszelkich nietypowych brył lub wyładowania, i że masz piersi prześwietlenia każdego roku zgodnie z zaleceniami lekarza. Egzaminy te są bardzo ważne, jeśli masz członka rodziny z historią raka piersi. Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat tego ryzyka.

Ten lek może zwiększać ryzyko wystąpienia otępienia u kobiet w podeszłym wieku (powyżej 65 lat). Porozmawiaj z lekarzem, jeśli dotyczy to ciebie.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli niewyraźne widzenie, trudności z czytaniem, lub jakakolwiek inna zmiana wizji pojawia się w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Stosowania dużych dawek metylotestosteron przez dłuższy okres czasu może zwiększać ryzyko wystąpienia poważnych zaburzeń czynności wątroby (np wątrobowa zmiany o typiepeliosis lub raka wątroby). Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat tego ryzyka.

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za które biorą ten lek. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ tego leku. Ponadto, może być konieczne przerwanie stosowania leku przez kilka tygodni przed i po zabiegu, lub jeśli są nieaktywne przez dłuższy okres czasu.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.