Estrace

Estrogeny są hormony wytwarzane przez organizm. Między innymi estrogeny pomagają rozwijać i utrzymywać narządów kobiecych.

Używa Dla Estrace

Gdy twoje ciało jest niedobór tego hormonu, zastępując może złagodzić nieprzyjemne zmiany, które występują w pochwie, sromu (żeńskie narządy płciowe) i cewki moczowej (część układu moczowego). Warunki, które są poddane działaniu estrogenów dopochwowych należą narządów stan skóry (zanik sromu), zapalenie pochwy (zanikowe zapalenie pochwy), zapalenie cewki moczowej (zanikowe zapalenie cewki moczowej).

Estrogeny działają częściowo poprzez zwiększenie normalnego jasnego wydzielina z pochwy i sromu i podejmowania cewki moczowej zdrowe. Korzystanie lub stosując ulgi estrogenów lub zmniejsza

Gdy stosuje się dopochwowo lub na skórze, większość estrogeny są wchłaniane do krwiobiegu i powodować niektóre, ale nie wszystkie, z takim samym skutkiem jak gdy stosuje się je doustnie. Estrogeny stosowane dopochwowo przy bardzo niskich dawkach w leczeniu lokalnych problemów narządów płciowych i układu moczowego nie chroni przed osteoporozą lub zatrzymać uderzenia gorąca spowodowane menopauzą.

Estrogeny do stosowania dopochwowego są dostępne tylko na receptę lekarza.

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na leki z tej grupy lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak barwniki do żywności, środki konserwujące lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Estrogen pochwy krem ​​nie jest wskazane u dzieci. Badania nie zostały przeprowadzone.

Starsze kobiety powyżej 65 roku życia mogą mieć zwiększone ryzyko wystąpienia niektórych działań niepożądanych w trakcie leczenia, zwłaszcza udaru inwazyjnego raka piersi i problemy z pamięcią.

Przed użyciem Estrace

Estrogeny nie należy stosować w okresie ciąży, ponieważ estrogen zwany dwuetylolstilbestrol (DES), które nie są już brane do hormonalnej terapii zastępczej spowodował poważne wady wrodzone u ludzi i zwierząt.

Stosowanie tego leku nie jest zalecane u kobiet karmiących piersią. Estrogeny przenikają do mleka matki i może zmniejszyć ilość i jakość mleka matki. Należy zachować ostrożność u matek, którzy używają estrogen i karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie leków w tej klasie. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają estrogen. To nie może być specyficzny dla Estrace. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Dopochwowe produkty estrogenu zazwyczaj pochodzą z kierunków pacjentów. Przeczytaj je przed zastosowaniem leku należy uważnie.

Myj ręce przed i po użyciu leku. Ponadto, należy lek z twoich oczu. Jeśli ten lek nie dostał się do oczu, należy przemyć je natychmiast, ale ostrożnie, z dużymi ilościami wody z kranu. Jeśli Twoje oczy wciąż palą lub są bolesne, skontaktować się z lekarzem.

Użyj tego leku tylko zgodnie z zaleceniami. Nie należy używać go więcej i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. To może trwać do 4 miesięcy, aby zobaczyć pełny efekt estrogenów. Lekarz może rozważyć kontynuowanie leczenia estrogenem lub może obniżyć dawki kilka razy w ciągu pierwszych jednego lub dwóch miesięcy, a następnie co 3 do 6 miesięcy po tym. Czasami przejście na doustnych estrogenów może być wymagane dodatkowe korzyści lub wyższych dawkach. Podczas korzystania z wkładki dopochwowe estradiolu lub pierścień, trzeba będzie wymieniać co 3 miesiące lub usunąć go po upływie 3 miesięcy.

Dla dopochwowych kremów lub czopków

Pochwy wkładki lub postaci dawkowania pierścieniowego

Leki w tej klasie dawki będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tych leków. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przy stosowaniu czopków lub krem ​​kilka razy w tygodniu: W przypadku pominięcia dawki leku i zapamiętać go w ciągu 1 lub 2 dni pominiętej dawki, należy pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Podczas korzystania z kremem lub czopki więcej niż kilka razy w tygodniu: W przypadku pominięcia dawki leku, należy ją jak najszybciej, jeśli zapamiętany w ciągu 12 godzin od pominiętej dawki. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Prawidłowe stosowanie estrogenów

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek nie powoduje niepożądanych efektów. Planujemy, aby zobaczyć się z lekarzem co roku, ale niektórzy lekarze wymagają razy częściej.

Nie wiadomo czy stosowanie estrogenów w pochwie zwiększa ryzyko wystąpienia raka sutka u kobiet. Jest bardzo ważne, aby sprawdzić swoje piersi regularnie wszelkich nietypowych brył lub rozładowania. Zgłaszać wszelkie problemy z lekarzem. Należy również mieć (zdjęcie rentgenowskie piersi) mammografia zrobić, jeśli tak zalecił lekarz.

Ważne jest, że masz regularne badanie cytologiczne (miednicy). Lekarz powie Ci, jak często ten egzamin należy zrobić.

Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu (tłuszczów we krwi) lub cukrzycę, należy tytoń lub ma nadwagę. Możesz mieć coraz większe ryzyko chorób serca.

Mimo, że szansa jest niewielka, stosowanie estrogenów może zwiększyć swoje szanse zachorowania na raka jajnika lub macicy (macicy). Regularne wizyty u pracownika służby zdrowia może pomóc zidentyfikować te poważne skutki uboczne wcześnie.

Jeśli uważasz, że może być w ciąży, należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem.

Powiadom lekarza kierującego, którego używasz tego leku przed uzyskaniem jakiegokolwiek badania laboratoryjnego, ponieważ niektóre wyniki badań mogą być naruszone.

Środki ostrożności podczas korzystania z Estrace

Dla dopochwowych kremów lub czopków

Dla wkładek dopochwowych estradiolu lub pierścieni

Jest mało prawdopodobne, dla większości kobiet stosujących niskie dawki estrogenów dopochwowo Ryzyko każdego poważnego działania niepożądanego. Nawet kobiety o szczególnych zagrożeń wykorzystali estrogeny dopochwowe bez problemów.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Ponadto, wiele kobiet, które używają estrogeny z progestagenem (inny żeńskiego hormonu) rozpocznie mając miesięczne krwawienia z pochwy, który jest podobny do miesiączki. Efekt ten w dalszym ciągu tak długo, jak lek wykonaniu. Jednak miesięczne krwawienie nie wystąpi u kobiet, które miały macicę usunięto chirurgicznie (histerektomia).

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Estrace Side Effects