ERRIN doustnie, pozajelitowo, dopochwowo

Progestageny są hormonami. Są one stosowane zarówno przez mężczyzn jak i kobiet do różnych celów.

Używa Dla ERRIN

Progestageny, które są przewidziane dla kilku przyczyn

Progestageny mogą być również wykorzystywane do innych warunków, określana przez lekarza.

W zależności od tego, ile i które progestagen użyć lub zabrać, progestagen może mieć różne skutki. Na przykład, duże dawki progesteronu są konieczne dla niektórych kobiet do kontynuowania ciąży, podczas gdy inne progestageny w małych dawkach może zapobiec ciąży z występujących. Inne działania obejmują powodując przyrost masy ciała, wzrost temperatury ciała, rozwój gruczołów wytwarzających mleko do karmienia i relaks macicy do utrzymania ciąży.

Progestageny mogą pomóc inne hormony działają prawidłowo. Progestageny mogą pomóc w zapobieganiu niedokrwistości (niski poziom żelaza we krwi), zbyt dużą utratę krwi miesiączkowej i raka macicy.

Progestageny są dostępne tylko na receptę lekarza.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż te zastosowania nie są zawarte w etykietach progestyny ​​są używane w niektórych pacjentów z następujących schorzeń

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na leki z tej grupy lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak barwniki do żywności, środki konserwujące lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem ERRIN

Chociaż nie ma konkretnych informacji porównaniu stosowania progestagenów u dzieci i młodzieży z zastosowania w innych grupach wiekowych, nie należy spodziewać się lek ten powoduje różne skutki uboczne lub problemów u dzieci i młodzieży, niż ma to miejsce w dorosłych.

Lek ten został przetestowany i nie wykazano, aby powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych, niż ma to miejsce w młodszych dorosłych.

Progesteron, naturalny hormon, że organizm podczas ciąży, nie spowodowała problemów. W rzeczywistości jest ona często stosować u kobiet w leczeniu pewnych rodzajów bezpłodności i ułatwienia procedur dawcy jaja lub niepłodności.

Inne progestageny nie były badane u kobiet w ciąży. Pamiętaj, aby powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas korzystania z któregokolwiek z progestagenów. Najlepiej jest użyć pewnego rodzaju metody antykoncepcyjnej podczas przyjmowania progestageny w dużych dawkach. Wysokie dawki progestagenów nie jest zalecany do stosowania w okresie ciąży, ponieważ istnieją doniesienia, że ​​mogą one powodować wady wrodzone w narządach płciowych (narządy płciowe) męskiego płodu. Ponadto, niektóre z tych progestagenów może powodować zmiany męskich jak w żeńskiej płodu i dla kobiet takie jak zmiany męskiego płodu, ale te problemy można zwykle odwrócony. Małe dawki progestyn, takie jak dawki stosowane do antykoncepcji, nie spowodowały poważne problemy, kiedy stosuje się przypadkowo w czasie ciąży.

Chociaż progestageny przenikają do mleka matki, nie wykazano, aby spowodować problemy z karmienia niemowląt. Jednak progestageny mogą zmienić jakość lub ilość (wzrost lub spadek) mleka matki matki. Może okazać się konieczne, aby wziąć inny lek lub zaprzestać karmienia piersią w trakcie leczenia. Bądź pewien, że omawiane ryzyko i korzyści z tego leku z lekarzem.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z tych leków, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Używanie leków w tej klasie z któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję, aby nie traktować Cię z leków tej klasy lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosuje leki w tej klasie każdy z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie leków w tej klasie. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają progestagen. To nie może być specyficzny dla ERRIN. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Aby korzystanie z progestagenem jako bezpieczne i niezawodne, jak to możliwe, należy zrozumieć, w jaki sposób i kiedy należy podjąć i jakie efekty mogą się spodziewać. Progestageny zazwyczaj pochodzą z kierunków pacjentów. Zapoznaj się z nimi przed podjęciem lub zastosowaniem leku ostrożnie.

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej i nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Należy starać się przyjmować lek o tej samej porze każdego dnia, aby zmniejszyć możliwość wystąpienia działań niepożądanych i aby mogła ona działać lepiej.

Progestageny są często podawane razem z niektórymi lekami. Jeśli używasz kombinacji leków, upewnij się, że każdy z nich ma w odpowiednim czasie i nie należy ich mieszać. Zapytaj pracownikowi służby zdrowia, które pomogą Ci zaplanować sposób, aby pamiętać, aby zabrać swoje leki w odpowiednim czasie.

Leki w tej klasie dawki będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tych leków. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Dla wszystkich progestagenów, z wyjątkiem kapsułek progesteronu dla kobiet po menopauzie: W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Prawidłowe użycie progestagen

Dla kapsułek progesteronu dla kobiet po menopauzie: W przypadku pominięcia dawki 200 mg kapsułki progesteronu przed snem, wziąć 100 mg rano, a następnie powrócić do regularnego schematu dawkowania. Jeśli wziąć 300 mg progesteronu dziennie i pominięcia dawki rano i wieczorem, nie należy przyjmować pominiętej dawki. Powrócić do regularnego schematu dawkowania.

Trzymać z dala od dzieci.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to na swoją dawkę należy dostosować i wszelkie niepożądane efekty mają być wykrywane. Wizyty te będą zazwyczaj co 6 do 12 miesięcy, ale niektórzy lekarze wymagają je częściej.

Kapsułki Prometrium® zawiera olej arachidowy. Jeśli masz alergię na orzeszki ziemne, upewnij się, że lekarz wie o tym, zanim podejmie tę markę progestagen.

Progestageny mogą spowodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy. Dla progesteronu ustnej lub pochwy, zawroty głowy lub senność mogą pojawić się od 1 do 4 godzin po zażyciu lub korzystania z niej. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli nie są świadomi.

Niezwykłe lub nieoczekiwane krwawienie z pochwy w różnych ilościach może wystąpić między regularne miesiączki w ciągu pierwszych 3 miesięcy użytkowania. To jest czasami nazywane plamienie, gdy niewielkie, albo przełomowe krwawienie miesiączkowe, gdy cięższy. Gdyby do tego doszło, dalej regularnego schematu dawkowania. Skonsultuj się z lekarzem

Środki ostrożności podczas korzystania z ERRIN

Mogą wystąpić Nieodebrane miesiączki. Jeśli podejrzewasz ciążę, należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem. Lekarz poinformuje Cię, czy należy kontynuować przyjmowanie na progestagen.

Jeśli są zaplanowane dla wszystkich testów laboratoryjnych, należy poinformować lekarza prowadzącego, że pacjent przyjmuje progestagen. Progestageny mogą zmieniać wyniki niektórych testów.

U niektórych pacjentów, czułość, może wystąpić obrzęk lub krwawienie dziąseł. Szczotkowanie i nitkowanie zębów starannie i regularnie masować dziąsła mogą temu zapobiec. Zobacz swojego dentystę regularnie, aby mieć swoje zęby czyszczone. Sprawdź u lekarza lub dentysty, jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat jak dbać o zęby i dziąsła, lub jeśli wystąpią jakiekolwiek tkliwość, obrzęk lub krwawienie dziąseł.

Trzeba będzie użyć metody antykoncepcyjnej podczas przyjmowania progestageny dla noncontraceptive użytku, jeśli są płodne i aktywnych seksualnie.

Jeśli używasz pochwy progesteron, należy unikać używania innych produktów pochwy przez 6 godzin przed i 6 godzin po włożeniu pochwy dawki progesteronu.

Ponieważ możliwe jest, że pewne dawki progestagenów może spowodować chwilową rozrzedzenie kości zmieniając równowagę hormonalną, ważne jest to, że lekarz wie, jeśli istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia osteoporozy. Niektóre rzeczy, które mogą zwiększać ryzyko osteoporozy należą za to, że palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, przejęcia lub picie dużych ilości kofeiny oraz z dodatnim wywiadem rodzinnym osteoporozy lub łamliwe kości. Niektóre leki, takie jak glikokortykosteroidy (leki podobne do kortyzonu) lub leki przeciwdrgawkowe (zajęcie medycyna), również może powodować rozrzedzenie kości. Jednak uważa się, że progestageny mogą pomóc w ochronie przed osteoporozy u kobiet po menopauzie.

Wraz z ich wymaganych efektów, progestageny stosowane w dużych dawkach, czasami spowodować pewne niepożądane efekty, takie jak zakrzepów, zawału serca oraz udaru mózgu, problemy z wątroby i oczu. Mimo, że te efekty są rzadkie, niektóre z nich mogą być bardzo poważne i powodują śmierć. Nie jest jasne, czy te problemy są związane z progestagenem. Mogą być one wywołane przez choroby lub stanu, na które są stosowane progestageny.

ERRIN Side Effects

Następujące efekty uboczne mogą być powodowane przez skrzepy krwi. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli nie występują oni potrzebują natychmiastowej pomocy medycznej.

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Nie wszystkie z wyżej wymienionych skutków ubocznych odnotowano dla każdej z tych leków, ale opisywano dla co najmniej jednego z nich. Wszystkie progestyny ​​są podobne, to każdy z tych skutków ubocznych może występować w każdej z tych leków.

Po zatrzymaniu zastosowaniem leku, organizm może potrzebować czasu na dostosowanie się. Długość czasu zajmuje to zależy od ilości leku, które było używane i jak długo to stosowane. W tym okresie czasu wyjazdu z lekarzem, jeśli pacjent zauważy następujące efekt uboczny

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.