equagesic

Klasa terapeutyczna: salicylan, Aspiryna Combination

Używa Dla Equagesic

Farmakologiczna Klasa: NLPZ

Klasa chemiczna: karbaminianosilanowy

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Nie podawaj leki zawierające aspirynę dla dziecka lub nastolatka z gorączką lub innymi objawami zakażenia wirusowe, zwłaszcza grypę lub ospę wietrzną, bez uprzedniej konsultacji z lekarzem tego dziecka. Jest to bardzo ważne, ponieważ aspiryna może spowodować poważną chorobę zwaną zespołem Reye’a u dzieci i młodzieży z gorączką spowodowane przez zakażenie wirusowe, zwłaszcza grypę lub ospę wietrzną. Dzieci, które nie mają infekcji wirusowej może być również bardziej wrażliwe na działanie kwasu acetylosalicylowego (znajdującej się w tej kombinacji leków), zwłaszcza jeśli mają gorączkę lub stracili duże ilości płynów ustrojowych ze względu na wymioty, biegunka, czy pocenie się. To może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych podczas leczenia.

Starsi ludzie mogą być szczególnie wrażliwe na skutki meprobamatu i aspiryny. To może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych podczas leczenia.

Przed użyciem Equagesic

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają meprobamatu i aspiryny. To nie może być specyficzny dla Equagesic. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Należy przyjmować leku z jedzeniem lub pełną szklanką (8 uncji) wody, aby zmniejszyć podrażnienie żołądka.

Nie należy przyjmować leku, jeśli ma silny zapach octu podobny. Zapach ten oznacza, że ​​aspiryna jest w nim uszkodzi. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Jeśli zbyt dużo meprobamat zostanie podjęta, to może stać się uzależnia. Ponadto, biorąc za dużo aspiryny może powodować problemy żołądkowe lub prowadzić do problemów zdrowotnych, z powodu przedawkowania.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jeśli będzie zastosowaniem leku regularnie przez długi czas

Prawidłowe użycie meprobamatu i aspiryny

Jeśli będzie leku w dużych dawkach lub przez dłuższy czas, nie należy przerywać bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby zmniejszyć stopniowo ilość przyjmowaniu leku przed przerwaniem leczenia.

Sprawdź etykiety wszystkich bez recepty (over-the-counter [OTC]) i leków na receptę teraz podjąć. Jeżeli którykolwiek zawierają kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany (w tym salicylan bizmutu [na przykład, Pepto-Bismol]), zachować szczególną ostrożność. Biorąc lub używanie któregokolwiek z tych leków podczas stosowania tego leku zawierającego kombinacja aspiryny może prowadzić do przedawkowania. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Lek ten doda się do skutków alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które spowalniają system nerwowy, powodując senność). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, inne alergie lub przeziębienia; środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny śpi; recepty ból medycyny lub narkotyków; barbiturany, Medycyna dla napadów; mięśniowe zwiotczające; lub znieczulające, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas przyjmowania tego leku skontaktować się z lekarzem.

Problemy żołądkowe mogą być bardziej prawdopodobne, jeśli pić napojów alkoholowych podczas przyjmowania tego leku, zwłaszcza jeśli pacjent przyjmuje lek w dużych dawkach lub przez dłuższy czas. Skonsultuj się z lekarzem jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego produktu.

Zbyt dużo stosowanie tego leku wraz z pewnymi innymi lekami może zwiększyć szanse na problemy żołądkowe. Dlatego nie należy regularnie przyjmować tego leku razem z którymkolwiek z następujących leków, chyba że nie jest to zalecane przez lekarza lub dentysty

Jeśli pacjent przyjmuje środek przeczyszczający zawierający celulozę, nie bierz go w ciągu 2 godzin od przyjęcia leku. Stosowanie tych leków blisko siebie, może spowodować, że lek mniej skuteczne zapobiegając aspirynę (wchodzący w skład tej kombinacji leków) z wchłaniane przez organizm.

W przypadku pacjentów z cukrzycą

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za które biorą ten lek. Wyniki pewnych testów, takich jak test metyrapon i test fentolamina, może zależeć od tego leku.

Środki ostrożności podczas korzystania Equagesic

Jeśli planujesz mieć operację, w tym chirurgii stomatologicznej, nie należy przyjmować aspiryny (wchodzący w skład tej kombinacji leków) na 5 dni przed operacją, chyba, że ​​inaczej przez lekarza lub dentysty. Przyjmowanie aspiryny w tym czasie może spowodować krwawienie problemów.

Jeśli uważasz, że Ty lub ktoś inny może miały zbyt dużą dawkę leku, należy skorzystać z pomocy w nagłych wypadkach na raz. Biorąc przedawkowania leku lub zażyciu alkoholu lub innych OUN z niej może prowadzić do utraty przytomności, a nawet śmierć. Niektóre objawy przedawkowania kontynuują dzwonienie lub szum w uszach; jakiejkolwiek utraty słuchu; ciężkie splątanie, senność, lub osłabienie, duszność lub powolnym lub problemami w oddychaniu; zdumiewające, a powolne bicie serca.

Ten lek może powodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy, zawroty głowy, senność lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie są świadomi.

Meprobamat (zawartego w tej kombinacji leków) może spowodować suchość w jamie ustnej. Dla chwilowej ulgi, należy bez cukru cukierki lub gumy, topi kawałki lodu w ustach lub użyj substytut śliny. Jeśli jednak nadal w ustach uczucie suchości przez ponad 2 tygodnie, należy skontaktować się z lekarzem lub dentysty. Kontynuując suchość jamy ustnej może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób zębów, włącznie z próchnicą, choroby dziąseł, i zakażenia grzybem.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Equagesic Side Effects

Equagesic (aspiryna / meprobamat)

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Po zatrzymaniu zastosowaniem leku, może nadal produkować pewne skutki uboczne, które wymagają uwagi. W tym okresie czasu, skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli zauważy następujące objawy niepożądane

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

CSA Harmonogram 4 Niektóre potencjalne nadużycia

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Niepokój Xanax, Lexapro, Cymbalta, alprazolam, atenolol, lorazepam, hydroksyzyny, escitalopram, Ativan, wenlafaksyna, duloksetyna, diazepam

Ból tramadol, oksykodon, acetaminofen, Tylenol, naproksen, kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, hydrokodon, amitryptylina, Percocet, hydroksyzynę, klonidyna

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia Equagesic połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.