eprosartan i hydrochlorotiazyd

Leki działające na układ renina-angiotensyna mogą spowodować obrażenia lub śmierć dla rozwijającego się płodu, gdy stosowany w drugim i trzecim trymestrze. W przypadku wykrycia ciąży, należy natychmiast przerwać leczenie.

Używa Dla eprosartanu i hydrochlorotiazydu

Klasa terapeutyczna: Antagoniści receptora angiotensyny II / Combination tiazydami

Farmakologiczna Klasa: eprosartan

Klasa chemiczna: tiazydami

Eprosartan jest bloker receptora angiotensyny II (ARB). Działa poprzez blokowanie substancji w organizmie, który powoduje, że naczynia krwionośne, aby dokręcić. W rezultacie, eprosartan rozluźnia naczynia krwionośne. Powoduje to obniżenie ciśnienia krwi i zwiększa dopływ krwi i tlenu do serca.

Hydrochlorotiazyd jest diuretykiem tiazydowym (pigułka woda). Zmniejsza to ilość wody w organizmie, zwiększenie przepływu moczu, co przyczynia się do zmniejszenia ciśnienia krwi.

eprosartan i hydrochlorotiazyd jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla eprosartanu i hydrochlorotiazydem, należy wziąć pod uwagę

Przed użyciem eprosartan i hydrochlorotiazyd

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na eprosartanu i hydrochlorotiazydu lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków eprosartanu i hydrochlorotiazyd w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność eprosartanu i hydrochlorotiazydu u osób starszych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia eprosartan i hydrochlorotiazyd, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie eprosartanu i hydrochlorotiazyd w dowolnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Korzystanie eprosartanu i hydrochlorotiazyd któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie eprosartan i hydrochlorotiazyd któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie eprosartanu i hydrochlorotiazyd. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

eprosartan i hydrochlorotiazyd nie powinien być pierwszy lek używany do leczenia choroby. Jest ona przeznaczona do użytku dopiero po wypróbowaniu innych leków, które wcześniej nie pracowały lub spowodowały niepożądane skutki uboczne.

Oprócz stosowania eprosartanu i hydrochlorotiazydu, leczenia dla wysokie ciśnienie krwi może obejmować kontrolę masy ciała i zmiany w rodzajach żywności jecie, zwłaszcza żywności o wysokiej zawartości sodu (soli). Lekarz powie, które z nich są dla Ciebie najważniejsze. Należy skontaktować się z lekarzem przed zmianą diety.

Wielu pacjentów, którzy mają wysokie ciśnienie krwi nie zauważają żadnych objawów choroby. W rzeczywistości, wielu może czuć się normalnie. Jest bardzo ważne, aby wziąć swój lek zgodnie z zaleceniami i że się na wizyty u lekarza, nawet jeśli czujesz się dobrze.

Pamiętaj, że eprosartan i hydrochlorotiazyd nie będzie leczyć wysokie ciśnienie krwi, ale to nie pomaga kontrolować. Należy kontynuować przyjmowanie go jako skierowane jeśli można oczekiwać, aby obniżyć ciśnienie krwi i utrzymać ją w dół. Być może trzeba będzie podjąć wysokie ciśnienie krwi leku przez resztę swojego życia. Jeśli wysokie ciśnienie krwi nie jest leczona, może prowadzić do poważnych problemów, takich jak niewydolność serca, choroby naczyń krwionośnych, udaru lub choroby nerek.

Można wziąć eprosartan i hydrochlorotiazydu z pokarmem lub bez.

Dawka eprosartanu i hydrochlorotiazyd może być różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki eprosartanu i hydrochlorotiazydu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki eprosartanu i hydrochlorotiazydu, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Prawidłowe użycie eprosartanu i hydrochlorotiazydu

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się eprosartan i hydrochlorotiazyd działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Korzystanie eprosartan i hydrochlorotiazydu podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas korzystania eprosartan i hydrochlorotiazyd, należy powiadomić lekarza od razu.

Zawroty głowy, może również wystąpić zawroty głowy, lub omdlenia, zwłaszcza kiedy wstać z pozycji leżącej lub siedzącej lub jeśli zostały biorąc pigułki moczopędne (wody). Upewnij się, że wiesz, jak reagować na eprosartanu i hydrochlorotiazydu, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie czujność. Jeśli wystąpią zawroty głowy, położyć się, więc nie słaby. Potem usiąść na kilka chwil przed podłożu w celu zapobieżenia powrotowi do zawrotów głowy. Jeśli zemdleje, zaprzestać używania eprosartan i hydrochlorotiazyd i skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli zachorują biorąc eprosartan i hydrochlorotiazyd, szczególnie z ciężkim lub kontynuowania nudności, wymioty, biegunka lub. Warunki te mogą doprowadzić do utraty zbyt dużej ilości wody lub soli, które mogą powodować niskie ciśnienie krwi. Można też stracić wody poprzez pocenie się, aby pić dużo wody podczas ćwiczeń lub w czasie upałów.

Środki ostrożności podczas korzystania z eprosartan i hydrochlorotiazyd

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, ból oka, lub jakakolwiek inna zmiana wizji pojawia się w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Może to być oznaką poważnego problemu oka. Lekarz może chcieć lekarza okulistę, by sprawdzić swoje oczy.

eprosartan i hydrochlorotiazyd może wpływać na poziom cukru we krwi. Jeśli zauważysz zmianę w wynikach swoich badań krwi lub moczu cukru, lub jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z lekarzem.

Zapytaj lekarza przed użyciem leków, suplementów lub substytuty soli zawierające potas, bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Dotyczy to w szczególności obejmuje leki bez recepty kontroli apetytu, astma, przeziębienia, kaszel, katar sienny lub problemów zatok, ponieważ mogą one tendencję do wzrostu ciśnienia tętniczego krwi.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

eprosartan i hydrochlorotiazyd Side Effects

eprosartan / hydrochlorotiazyd

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność przerwy,

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Klasyfikacja WADA Klasa Antydopingowej WADA

lizynopryl wysokie ciśnienie krwi, amlodypina, metoprolol, hydrochlorotiazyd, losartan, furosemid, atenolol, Lasix, Norvasc Diovan, walsartan, enalapryl, Toprol-XL, Benicar, Cozaar, lopressor, Bystolic, irbesartan, VASOTEC, Avapro, hydrochlorotiazyd / lizynopryl, Dyazide , ZESTRIL