encopresis (kału zabrudzenia) Podręcznik – przyczyny, objawy i metody leczenia

Co to jest?

Encopresis jest, gdy dziecko, które jest WC wyszkolonych stolca (ruchy jelit) do swojej bielizny. Aby mieć encopresis, dziecko musi być co najmniej czterech lat, w wieku, w którym większość dzieci może kontrolować wypróżnienia. Encopresis jest również nazywany kału .; W większości dzieci encopresis związane jest zaparć. Zaparcie jest wtedy, gdy wypróżnienia nie występują dość często. Ponadto, stolec jest twardy i suchy .; Gdy kału powinna byc podana, gromadzi się w dolnej części jelita grubego (odbytnicy). Tam rozciąga się do ściany jelita. To uczucie jelit jest rozciągnięta jest to, co zwykle pozwala nam uświadomić sobie, że trzeba iść do łazienki .; Jednakże, jeżeli ściana jelita jest rozciągnięta przez długie okresy czasu, bez przechodzenia wypróżnienia, odbytnica traci swoje normalne napięcie mięśni i uczucie. To sprawia, że ​​coraz trudniej zdać twardego stolca zbieranie w odbytnicy. Ponadto staje się trudniejsze dla dziecka wiedzieć, kiedy stolec jest gotowa być przekazane .; W nowszych stolca nadal być wykonane w jelitach, to przecieki wokół dużego kawałka twardego stolca. Przechodzi z odbytnicy, i gleb majtki dziecka. W prawie wszystkich dzieci z encopresis spowodowane przez zaparcia, nie jest to zrobione celowo. W rzeczywistości, wiele dzieci nie zdają sobie nawet sprawy, że stolec nie wyciekła. Pierwszą wskazówką, że dziecko ma problem może przyjść, gdy ktoś zauważy, że dziecko brzydko pachnie .; Przewlekłe zaparcia, które zamienia się encopresis może mieć wiele różnych przyczyn. Obejmują one; Napięcie i niepokój z powodu problemów podczas treningu toaletowego; Dieta o niskiej zawartości błonnika, znajdujące się w; Owoce; Warzywa; pełnoziarniste

objawy

W większości dzieci z encopresis, najbardziej oczywistych oznak są; Brudne kalesony; Nieprzyjemny zapach ciała (zapach stolca)

Diagnoza

Lekarz będzie zacząć od pytania o zwyczajach twojego dziecka jelit, w tym

Jak długo to trwa?

Z leczenia, większość dzieci będzie odzyskać od encopresis. Długość leczenia jest bardzo zróżnicowana w zależności od dziecka i okoliczności. Prawie wszystkie dzieci z przystanku encopresis zabrudzeniem przez czas dotrą do swoich lat w połowie nastolatków.

Jak uniknąć tego stan zdrowia

Aby zapobiec encopresis spowodowane przez przewlekłe zaparcia, można

Jak leczyć to schorzenie

Jeśli Twoje dziecko ma encopresis powodu przewlekłych zaparć, leczenie jest procesem trzech kroków. To wymaga

Kiedy wizyta u lekarza

Zadzwoń do lekarza, jeśli dziecko jest starsze od wieku czterech lat i konsekwentnie glebach spodnie ze stołka. zadzwoń Również jeśli dziecko zaczęło zabrudzenia po czym czyste przez wiele miesięcy lub lat. Zadzwoń do lekarza, jeśli dziecko często ma zaparcia, nawet jeśli on lub ona nie jest problem z encopresis.

Rokowanie

Większość dzieci z encopresis albo przerastać problemu lub odpowiedzi na leczenie. Leczenie może obejmować zmiany diety, leków i terapii motywacyjnej.