Ellence

W przypadku wystąpienia wynaczynienia podczas podawania, ciężka martwica tkanek lokalnej nastąpi, unikać podawania za pośrednictwem czatu lub SubQ trasach. kardiotoksyczność, fatalnym tym zastoinowej niewydolności serca (CHF), mogą wystąpić podczas leczenia lub miesięcy lub lat po zakończeniu terapii. Ryzyko CHF zwiększa się wraz ze wzrostem dawki skumulowanej, zwłaszcza Łącznie dawkach przekraczających 900 mg / m (2), należy zachować szczególną ostrożność, gdy przekroczenie tej dawki. Aktywne lub uśpione choroby układu krążenia, przed lub jednoczesne napromienianie śródpiersia / okolicy osierdzia, wcześniejsze leczenie innych antracyklin lub anthracenediones lub jednoczesnego stosowania innych leków kardiotoksycznym może zwiększać ryzyko toksyczności kardiologicznej. Wtórny ostra białaczka szpikowa odnotowano u pacjentów z rakiem sutka leczonych antracykliny, ze zwiększonym ryzykiem opornych przypadkach u pacjentów z równoczesnym przeciwnowotworowego stosowania środków uszkadzających DNA, ciężki premedykacji leków cytotoksycznych lub eskalacji dawki antracykliny. Ciężkie może wystąpić zahamowanie czynności szpiku.

Używa Dla Ellence

Klasa terapeutyczna: Leki przeciwnowotworowe agenta

Klasa chemiczna: Epirubicyny

Epirubicyna należy do grupy leków zwanych przeciwnowotworowych. Koliduje ze wzrostem komórek nowotworowych, które w końcu zniszczone. Ponieważ wzrost normalnych komórek organizmu może mieć również wpływ, będzie również wystąpić inne działania niepożądane. Niektóre z nich mogą być poważne i należy zgłaszać się do lekarza. Inne objawy, takie jak wypadanie włosów, nie mogą być poważne, ale może budzić obawy. Niektóre efekty może nastąpić dopiero po miesiącach lub latach lek jest stosowany.

Lek ten ma być podawany wyłącznie pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż te zastosowania nie są zawarte na etykiecie produktu, epirubicyna stosuje się u niektórych pacjentów z następujących warunkach medycznych

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Przed użyciem Ellence

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem na skutki zastrzyku epirubicyny w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność zastrzyku epirubicyny u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na niepożądane skutki uboczne, które mogą wymagać ostrożność u pacjentów otrzymujących zastrzyk Epirubicyny.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają epirubicyny. To nie może być specyficzny dla Ellence. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Leki stosowane w leczeniu raka są bardzo silne i może mieć wiele niepożądanych skutków. Przed zastosowaniem leku należy lekarz mówić o korzyściach ten lek zrobi, jak również ryzyka związanego z jej używania.

Lekarz lub inny wyszkolony personel medyczny daje leku w szpitalu lub leczenia raka centrum. Ten lek jest podawany przez igłę umieszczoną w jednej z żył.

Lek ten należy podawać powoli, dzięki czemu przewód IV musi pozostać na miejscu przez co najmniej 15 do 20 minut. To jest zwykle podawane co 3 do 4 tygodni.

Epirubicyna jest czasami podawane razem z innymi lekami. Jeśli otrzymujesz kombinacji leków, ważne jest, że pojawi każdy we właściwym czasie. Jeśli pacjent przyjmuje niektóre z tych leków przez usta, skonsultować się z lekarzem, aby pomóc Ci zaplanować sposób robienia ich w odpowiednim czasie.

Można również otrzymywać inne leki, aby pomóc zapobiegać reakcjom alergicznym i nudności lub wymioty z epirubicyną.

Podczas stosowania leku, lekarz może chcieć, aby pić dodatkowych płynów, tak, że można zdać więcej moczu. Pomoże to uniknąć problemów z nerkami i zachować swoje nerki funkcjonują prawidłowo.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Prawidłowe użycie epirubicyny

Lekarz może monitorować swoje serce przed rozpoczęciem przyjmowania epirubicyny a jednocześnie są coraz zabiegi z tym lekiem. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz jakieś bóle w klatce piersiowej, zwiększenie kaszel, trudności z oddychaniem, nagłe trudności w oddychaniu w nocy, szybkiego przyrostu masy ciała lub nieprawidłowego obrzęk kostek lub nóg. Mogą to być objawy poważnych problemów z sercem.

Ten lek nie powinien być stosowany w ciągu 24 tygodni od zaprzestania trastuzumab (Herceptin), chyba że lekarz stwierdzi, że jest to najlepszy zabieg ..

Ten lek może powodować rzadko białaczce (choroba nowotworowa krwi). Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz wątpliwości co do tego.

Ten lek może powodować wady wrodzone, jeśli jest on stosowany przez matkę, a ona jest w ciąży lub przez ojca, gdy jego partner seksualny ciążę. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli zajdzie w ciążę podczas stosowania tego leku należy poinformować lekarza od razu.

Podczas leczenia lekiem epirubicyny, a po przerwaniu leczenia z nim, nie ma żadnych szczepień (szczepienia) bez zgody lekarza. Epirubicyna może obniżać odporność organizmu, i jest szansa, że ​​masz infekcję szczepienie ma na celu zapobieganie. Ponadto, nie należy się wokół innych osób mieszkających w gospodarstwie domowym, którzy otrzymują szczepionek zawierających żywe wirusy, ponieważ jest szansa, mogliby przekazać wirusa do ciebie. Niektóre przykłady obejmują żywych szczepionek przeciwko odrze, śwince, grypa szczepionka przeciw grypie (nosowa), wirus polio (forma ustna), rotawirusom i różyczki. Nie zbliżyć się do nich, a nie pobyt w tym samym pokoju z nimi zbyt długo. Jeśli masz pytania dotyczące tego produktu, należy zwrócić się do lekarza.

Epirubicyna może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

Jeśli epirubicyną przypadkowo wycieka żyły, do którego jest wtryskiwany, może to spowodować uszkodzenie niektórych tkankach i może być przyczyną powstawania blizn. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli zauważy, ból, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia.

Ten lek może powodować poważne typ reakcji nazywa zespołu lizy guza. Lekarz może podać leki, aby pomóc temu zapobiec. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz spadek lub zmianę ilości moczu, ból stawów, sztywność lub obrzęk, dolnej części pleców, boczne lub ból brzucha, szybki przyrost masy ciała, obrzęk stóp lub podudzi lub zmęczenie lub słabość.

Środki ostrożności podczas korzystania Ellence

Ten lek może włączyć czerwony moczu przez 1 lub 2 dni po zabiegu. Jest to normalne i nic się martwić. Możesz chronić swoje ubranie przed poplamione.

Lek ten często powoduje tymczasowe i całkowitą utratę włosów. Po zabiegu epirubicyną została zakończona, odrost włosów powrócić.

Leki na raka mogą powodować nudności i wymioty, u większości ludzi, czasem nawet po otrzymaniu leków zapobiegających go. Zapytaj swojego lekarza lub pielęgniarkę o innych sposobów kontrolowania tych niepożądanych efektów, jeśli nadal występują nudności lub wymioty po otrzymaniu leku.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Ellence Side Effects

Ellence (epirubicyna)

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Po zatrzymaniu zastosowaniem leku, może nadal produkować pewne skutki uboczne, które wymagają uwagi. W tym okresie czasu, skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli zauważy następujące objawy niepożądane

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Breast Cancer, uzupełniające tamoksyfenem, letrozol, Taxol, Femara, Herceptin, paklitaksel, trastuzumab, Nolvadex, epirubicyna, Soltamox

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia Ellence połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.