ella

Klasa terapeutyczna: antykoncepcyjna

Używa Dla Ella

Lek ten nie może być stosowany jako zwykły sposób kontroli urodzin. Omów swoje opcje kontroli urodzeń z lekarzem.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność uliprystalu w nastoletnich kobiet. Ten lek może być stosowany jako środek antykoncepcyjny awaryjnych młodzieńczych kobiet, ale nie jest zalecane przed rozpoczęciem menstruacji.

Uliprystalu nie należy stosować u kobiet w okresie pomenopauzalnym.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem Ella

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Aby dokonać stosując środki antykoncepcyjne nadzwyczajnych, bezpieczne i niezawodne, jak to możliwe, należy zrozumieć, w jaki sposób i kiedy je stosować i jakie efekty mogą się spodziewać.

Lek ten jest wyposażony w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Stosować ten lek dokładnie według zaleceń lekarza. Lek jest przeznaczony do użytku okazjonalnego jako antykoncepcji awaryjnej. To nie powinno zastępować regularnego metody antykoncepcyjnej. Można stosować ten lek w dowolnym momencie cyklu miesiączkowego, ale nie stosować leku częściej niż jeden raz w tym samym okresie miesięcznym.

Można przyjmować leku z jedzeniem lub bez jedzenia.

Jeśli wymiotów w ciągu 3 godzin od przyjęcia leku, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Lekarz może przepisać kolejną tabletkę dla Ciebie.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Bardzo ważne jest, że lekarz cię uważnie sprawdzić, aby upewnić się ten lek działa poprawnie i nie powoduje niepożądanych efektów.

Chociaż używasz tego leku w celu zapobiegania ciąży, należy wiedzieć, że za pomocą tego leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Lekarz może zalecić wykonanie testu ciążowego przed rozpoczęciem stosowania tego leku, aby upewnić się, że nie jesteś w ciąży. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Ten lek nie jest zalecany u kobiet karmiących piersią.

Prawidłowe użycie Ella

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz poważne podbrzusza lub ból brzucha 3 do 5 tygodni po zażyciu leku. Możesz mieć ciąża poza macicą (macicy), który nazywany jest ciąża pozamaciczna. Ciąża pozamaciczna może być poważny i zagrażający życiu stan. Może również powodować problemy, które mogą utrudnić, aby zajść w ciążę w przyszłości.

Ten lek może dokonać kolejnego miesięcznego okresu wcześniej lub później niż oczekiwane przez kilka dni. Jeśli twój następny okres po zażyciu tego leku jest więcej niż jeden tydzień późno, skontaktować się z lekarzem od razu do testu ciążowego.

Regularnego metody antykoncepcyjnej, takie jak pigułki antykoncepcyjne lub plaster może nie działać, jak również podczas korzystania z tego leku. Nie należy rozpocząć przyjmowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych przez co najmniej 5 dni po zastosowaniu tego leku i trzeba stosować metody mechaniczne, takie jak prezerwatywy z spermicide, przepony lub pianki antykoncepcyjne lub galaretki, aż do następnego cyklu miesiączkowego.

Ten lek może nie działać, jak również u kobiet z indeksem masy ciała (BMI) większym niż 66 funtów za metr kwadratowy.

Ten lek nie będzie cię chronić przed dostaniem HIV / AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową. Jeśli jest to problem dla ciebie, porozmawiaj z lekarzem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Środki ostrożności podczas korzystania z Ella

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Ella Side Effects

Ella (uliprystalu)

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Antykoncepcja awaryjna lewonorgestrel, Plan B, Plan B One-Step, etynyloestradiol / lewonorgestrel, uliprystalu, Next Wybór, Preven WE