eletryptanu

Klasa terapeutyczna: przeciwmigrenowe

Używa Dla eletryptanu

Farmakologiczna Klasa: agonista receptora serotoninowego 5-HT1

Wiele osób uważa, że ​​ich głowy znika całkowicie po biorą eletryptanu. Inni ludzie uważają, że ich głowy są znacznie mniej bolesne, i że są one w stanie wrócić do swoich normalnych zajęć, mimo że ich głowy nie są całkowicie zniknęły. Eletryptan często łagodzi inne objawy, które pojawiają się wraz z bólem głowy migrena, takie jak nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło, a wrażliwość na dźwięk.

Eletryptan nie jest zwykły lek przeciwbólowy. To nie zwalnia żadnego rodzaju bólu innego niż migreny. eletryptanu jest zwykle stosowany dla osób, których bóle głowy nie są łagodzone przez paracetamol, aspiryna lub inne przeciwbólowe.

Eletryptan spowodował poważne skutki uboczne u niektórych osób, zwłaszcza ludzi, którzy mają choroby serca lub naczyń krwi. Bądź pewien, że omówić z lekarzem ryzyko stosując Eletryptan a także korzyści, jakie może to zrobić.

eletryptanu jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla Eletryptan następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na eletryptanu lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem Eletryptan

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków eletryptanu w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność eletryptanu w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na wysokie ciśnienie krwi i zaburzenia czynności nerek związane z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących Eletryptan.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia Eletryptan szczególnie ważne jest, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie Eletryptan z któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Korzystanie eletryptanu któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie Eletryptan z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę lub jak często używasz Eletryptan lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na korzystanie z eletryptanu. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź eletryptanu tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Użycie zbyt dużej Eletryptan może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Nie używaj Eletryptan na ból głowy, który różni się od zwykłej migreny. Zamiast tego, należy skontaktować się z lekarzem.

Aby złagodzić swoją migrenę tak szybko, jak to możliwe, należy jak najszybciej eletryptanu zaczyna się ból głowy. Nawet jeśli się sygnały ostrzegawcze o nadchodzącej migreny (aura), należy poczekać, aż ból głowy zaczyna się przed użyciem Eletryptan.

Zapytaj lekarza z wyprzedzeniem o jakiejkolwiek innej medycyny można podjąć, jeśli eletryptanu nie działa. Po użyciu innego leku, skontaktować się z lekarzem jak najszybciej. Bóle głowy, które nie są zwolnione od eletryptanu są czasami spowodowane warunkami, które wymagają innego traktowania.

Jeśli poczujesz się znacznie lepiej po dawce Eletryptan ale twój ból wraca lub gorzej po jakimś czasie, można przyjąć jedną dodatkową dawkę eletryptanu 2 godzin po podaniu pierwszej dawki. Nie należy stosować więcej niż 80 mg w ciągu 24 godzin. Nie używaj Eletryptan dłużej niż 3 bólów głowy w dowolnym okresie 30-dniowym, chyba że lekarz zaleci inaczej.

eletryptanu jest wyposażony w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Jest bardzo ważne, aby przeczytać i zrozumieć tę informację. Pamiętaj, aby zwrócić się do lekarza o nic nie rozumiesz.

Dawka eletryptanu będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki eletryptanu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Prawidłowe użycie eletryptanu

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia.

Skonsultuj się z lekarzem jeśli użyto Eletryptan a migrena nie odejdzie, albo jeśli migrena gorzej lub zaczęło występujące częściej.

eletryptanu może powodować problemy, jeśli masz chorobę serca. Jeżeli lekarz uzna, że ​​możesz mieć problem z eletryptanu, może on lub ona chce, aby podjąć swoją pierwszą dawkę w gabinecie lub klinice.

eletryptanu mogą zwiększać ryzyko wystąpienia zaburzenia rytmu serca, zawał serca, dławica piersiowa lub udar. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli Ty lub członek rodziny ma już choroby serca, jeśli masz cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, jeśli palić, jeśli jesteś mężczyzną i ponad 40 lat, lub jeśli jesteś kobietą i przeszły menopauzę. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz jakiekolwiek objawy problemów z sercem, takie jak ból w klatce piersiowej lub uczucie dyskomfortu, nierównej bicie serca, nudności lub wymioty, ból lub dyskomfort w ramionach, ramiona, szczęki, pleców lub karku, duszność, lub pocenie się. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz jakiekolwiek objawy udaru mózgu, takie jak dezorientacja, trudności z mówieniem, podwójne widzenie, bóle głowy, niezdolność do poruszania ramion, nóg, lub mięśni twarzy, niemożność mówienia, lub powolne mowy.

Nie należy przyjmować eletryptanu jeśli użyłeś innych tryptanu lub sporyszu typu leków migreny w ciągu ostatnich 24 godzin. Niektóre przykłady leków tryptanu są almotriptanu (Axert®) frowatryptan (Frova®) naratryptanu (Amerge®) rizatriptan (Maxalt®), sumatryptan (Imitrex®, Treximet®) lub zolmitriptanu (Zomig®). Niektóre przykłady leków sporyszu typu są dihydroergotaminą (D.H.E. 45®, Migranal®), ergotamina (Bellergal®, Cafergot®, Ergomar®, Wigraine®) lub metysergid (Sansert®).

Środki ostrożności podczas korzystania z Eletryptan

Nie używaj Eletryptan jeśli podjęły klarytromycyna (Biaxin®), itrakonazol (Sporanox®), ketokonazol (Nizoral®), nefazodon (Serzone®), nelfinawir (Viracept®), rytonawir (Norvir®, Kaletra®) lub troleandomycyna ( Tao®) w ciągu ostatnich 72 godzin.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz dyskomfort w klatce piersiowej, szyi lub żuchwy szczelność po zażyciu eletryptanu. Ponadto należy poinformować lekarza, jeśli wystąpią nagłe lub ciężka brzucha lub ból brzucha lub biegunkę krwawą po użyciu Eletryptan.

Upewnij się, że lekarz wie o wszystkich innych leków, z której korzystasz. Eletryptan może spowodować poważny stan zwany syndrom serotoniny, gdy podjęte z niektórymi lekami. Obejmuje to leki stosowane w leczeniu depresji, takie jak citalopram (Celexa®) duloksetyny (Cymbalta®), escitalopram (Lexapro®), fluoksetyna (Prozac®, Sarafem®, Symbyax®), fluwoksamina (Luvox®), olanzapina (Zyprexa®) , paroksetyna (Paxil®), sertralina (Zoloft®) lub wenlafaksyny (Effexor®). Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pobudzenie, splątanie, biegunka, emocje podczas rozmowy, że nie jest normalne, gorączka, wzmożenie odruchów, słaba koordynacja, niepokój, dreszcze, pocenie się, drżenie lub trzęsienie, że nie można kontrolować, czy skurcze. Mogą to być objawy zespołu serotoninowego.

eletryptanu mogą powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypka, swędzenie, kłopoty z oddychaniem, problemy z połykaniem, lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy lub w jamie ustnej podczas korzystania Eletryptan.

Przy użyciu monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami migrenę przez 10 lub więcej dni w miesiącu eletryptanu może prowadzić do pogorszenia głowy. Możesz prowadzić dziennik ból głowy, aby nagrać swoją częstotliwość bólów głowy i używanie narkotyków.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz niewyraźne widzenie, trudności z czytaniem lub jakiejkolwiek innej zmiany w widzeniu podczas korzystania Eletryptan. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Niektórzy ludzie senność lub zawroty głowy w trakcie lub po migreny lub po zażyciu eletryptanu do łagodzenia migreny. Tak długo, jak jesteś uczucie senności lub zawroty głowy, nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, dopóki nie wiemy, jak eletryptanu wpływa.

Eletryptan Side Effects

eletryptanu

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Migrena diklofenak, metoklopramid, sumatriptan Reglan, Imitrex, Maxalt, cyproheptadyna, Relpax, Excedrin, rizatriptan, Botox, FIORINAL, Butalbital Związek, Zomig, Excedrin Migrena, ergotamina, Vioxx, Cambia, Treximet, naratryptanu, zolmitriptanu, Cafergot, Axert, Amerge