Ehlers-Danlosa objawy syndrome

Zbyt elastyczne stawy. Ponieważ tkanka łączna, która posiada stawy razem jest luźniejsza, stawy mogą poruszać dalekiej przeszłości normalnego zakresu ruchu. Małe stawy dotknięte więcej niż dużych stawów. Może również być w stanie dotknąć czubka nosa z językiem;. Elastyczna skóra. Osłabione tkanki łącznej pozwala skórze swobodnie rozciągać o wiele więcej niż zwykle. Możesz być w stanie wyciągnąć szczyptę skóry się z dala od ciała, ale to przystawki z powrotem na swoje miejsce, kiedy odpuścić. Twoja skóra może również czuć się wyjątkowo miękka i aksamitna;. Delikatną skórę. Uszkodzona skóra często nie dobrze leczyć. Na przykład, oczka służące do zamknięcia rany często oderwać się i pozostawia otwartą blizny. Te blizny mogą wyglądać cienkie i crinkly.

Zespół Ehlersa-Danlosa naczyniowa

Oznaki i objawy najczęstszych postaci zespołu Ehlersa-Danlosa m.in.

nasilenie objawów może różnić się od osoby do osoby. Niektórzy ludzie z zespołem Ehlersa-Danlosa będzie miał zbyt elastyczne stawy, ale niewiele lub brak objawów skórnych.

Ludzie, którzy mają podtyp naczyniowy zespołem Ehlersa-Danlosa często dzielić charakterystyczne rysy twarzy z cienkim nosie, cienka górna warga, małe płatki uszu i wyraźne oczy. Mają też cienką, przezroczystą skórą, że siniaki bardzo łatwo. W jasną karnacją ludzi, stanowiące podstawę naczynia krwionośne są bardzo widoczne przez skórę.

Jednym z najpoważniejszych form zaburzenia naczyniowe Zespół Ehlersa-Danlosa mogą osłabić największej tętnicy twego serca (aorta), a także tętnice do nerek i śledziony. Pęknięcie któregokolwiek z tych naczyń krwionośnych może być śmiertelne. Podtyp naczyń może również osłabić ściany macicy albo jelita grubego – które mogą spowodować pęknięcie.