edarbyclor: Zastosowania, dawkowanie, skutki uboczne, ostrzeżenia

Czym jest Edarbyclor?

Chlortalidonu to diuretyk tiazydowy (pigułka woda), który pomaga zapobiec ciała z pochłania zbyt dużo soli, co może powodować zatrzymywanie płynów.

Edarbyclor jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi (nadciśnienie). Obniżenie ciśnienia krwi może zmniejszyć ryzyko udaru mózgu lub zawału serca.

Nie należy stosować Edarbyclor jeśli nie są w stanie oddać mocz.

Ważna informacja

Nie używaj jeśli jesteś w ciąży. Przestań używać tego leku i powiadomić lekarza od razu, jeśli zajdzie w ciążę. Edarbyclor może spowodować obrażenia lub śmierć nienarodzonego dziecka.

Jeśli masz cukrzycę, nie używaj Edarbyclor wraz z jakiegokolwiek leku zawierającego aliskirenu (Amturnide, Tekturna, Tekamlo, Valturna).

Nie należy stosować Edarbyclor jeśli jesteś uczulony na azilsartan lub chlortalidon lub jeśli nie jesteś w stanie oddać mocz.

Jeśli masz cukrzycę, nie używaj Edarbyclor wraz z jakiegokolwiek leku zawierającego aliskirenu (Amturnide, Tekturna, Tekamlo, Valturna).

Przed zastosowaniem leku

Może być również konieczne w celu uniknięcia podejmowania Edarbyclor aliskirenem jeśli masz chorobę nerek.

Aby upewnić się, że lek ten jest bezpieczny dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

choroba wątroby lub nerek

dna

równowagi elektrolitowej (takie jak niski poziom potasu we krwi)

historia choroby serca lub udaru mózgu; lub

jeśli pacjent jest odwodniony.

kategoria ciąża rząd D. Nie używaj jeśli jesteś w ciąży. Przestań używać i powiadomić lekarza od razu, jeśli zajdzie w ciążę. Edarbyclor może spowodować obrażenia lub śmierć nienarodzonego dziecka, jeśli stosowanie leku w czasie drugiego i trzeciego trymestru. Stosować skuteczną antykoncepcję.

Zobacz także: Ciąża i karmienie piersią ostrzeżenia (bardziej szczegółowo)

Nie wiadomo, czy azilsartan i chlorthalidonepasses do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku.

Edarbyclor nie zostało zatwierdzone do użytku przez osoby w wieku poniżej 18 lat.

Weź Edarbyclor dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Nie należy przyjmować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Lekarz może czasami zmienić dawkę, aby upewnić się uzyskać najlepsze rezultaty.

Można przyjmować leku z jedzeniem lub bez jedzenia.

Ciśnienie krwi będą musiały być sprawdzane częściej.

Możesz mieć bardzo niskie ciśnienie krwi podczas stosowania tego leku. Zadzwoń do lekarza, jeśli jesteś chory z wymiotów lub biegunki, lub jeśli są pocenie się więcej niż zwykle.

Podczas korzystania Edarbyclor, może być konieczne częste badania krwi. Czynność nerek może również muszą zostać sprawdzone.

Edarbyclor to tylko część pełnego programu leczenia, które może obejmować również dieta, ćwiczenia, kontrola masy ciała, zaprzestanie palenia tytoniu i innych leków. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza bardzo uważnie. Zmiana któregokolwiek z tych czynników może wpływać na ciśnienie krwi.

Przechowywać zastosowaniem leku zgodnie z zaleceniami, nawet jeśli czujesz się dobrze. Wysokie ciśnienie krwi często nie ma objawów. Być może trzeba użyć ciśnienia krwi leków przez resztę swojego życia.

Jak należy stosować Edarbyclor?

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, z dala od wilgoci, ciepła i światła.

Zwykła dawka dla dorosłych na nadciśnienie

Początkowa dawka: 40 / 12,5 mg doustnie raz dziennie. Może być zwiększona do 40/25 mg doustnie raz dziennie po 2 do 4 tygodni, w zależności od potrzeb .; Maksymalna dawka: 40/25 mg doustnie raz na dobę

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Nie stosować suplementy potasu lub substytuty soli podczas przyjmowania Edarbyclor, chyba że lekarz zaleci.

Unikaj zbyt szybko z pozycji siedzącej lub leżącej, lub mogą wystąpić zawroty głowy. Wstawaj powoli i uspokoić się, aby uniknąć upadku.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej na Edarbyclor: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz

uczucie jak można zemdleć

oddawanie moczu mniej niż zwykle albo wcale

senność, dezorientacja, zmiany nastroju, zwiększone pragnienie, utratę apetytu

Edarbyclor informacje dozowania

obrzęki, zwiększenie masy ciała, uczucie duszności; lub

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

objawy zaburzeń elektrolitowych – suchość w ustach, skrajne pragnienie, osłabienie, senność, niespokojny uczucie, splątanie, zwiększone lub zmniejszone oddawanie moczu, nudności i wymioty, zaparcia, bóle mięśni lub osłabienie, szybkie bicie serca, lub zajęcia (drgawki).

Częste działania niepożądane mogą obejmować Edarbyclor

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

zawroty głowy; lub

czuć się zmęczonym.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Czego należy unikać podczas robienia Edarbyclor?

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach używanych, a te, które rozpocząć lub przestać używać podczas leczenia lekiem Edarbyclor, zwłaszcza

digoksyna

lit

diuretykiem lub “pigułki wody”; lub

inne serca lub ciśnienia tętniczego lekami.

Ta lista nie jest kompletna. Inne leki mogą wchodzić w interakcje z azilsartan i chlortalidonu, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Nie wszystkie możliwe interakcje są wymienione w niniejszym przewodniku leków.

2.01.2014-10-30, 03:07:17

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

lizynopryl wysokie ciśnienie krwi, amlodypina, metoprolol, hydrochlorotiazyd, losartan, furosemid, atenolol, Lasix, Norvasc Diovan, walsartan, enalapryl, Toprol-XL, Benicar, Cozaar, lopressor, Bystolic, irbesartan, VASOTEC, Avapro, hydrochlorotiazyd / lizynopryl, Dyazide , ZESTRIL

Edarbyclor skutki uboczne

Jakie inne leki wpłynie Edarbyclor?

Edarbyclor (azilsartan medoxomil / chlortalidon)