ecotrin

Aspiryna mogą być również stosowane w celu zmniejszenia szansy zawału serca, udaru i innych problemów, które mogą wystąpić, gdy naczynie krwionośne jest zablokowany przez skrzepy krwi. Aspiryna pomaga zapobiegać niebezpiecznym tworzeniu się skrzepów krwi. Jednak efekt ten aspiryny może zwiększyć ryzyko poważnych krwawień u niektórych osób. Dlatego aspirynę powinny być wykorzystywane do tego celu tylko wtedy, gdy lekarz zdecyduje, po zbadaniu stanu zdrowia i historii, że niebezpieczeństwo zakrzepów krwi jest większe niż ryzyko krwawienia. Nie należy zażywać aspiryny w celu zapobiegania zakrzepom lub zawału serca, chyba że zostało nakazane przez lekarza.

Używa Dla Ecotrin

Salicylanów mogą być również wykorzystywane do innych warunków, określana przez lekarza.

Kofeina występuje w niektórych z tych produktów może zapewnić dodatkową ulgę w bólu głowy bólu lub szybszego łagodzenia bólu.

Niektóre salicylany są dostępne tylko na receptę lekarza medycyny lub stomatologa. Inne są dostępne bez recepty, jednak twój lekarz lub stomatolog może mieć specjalne instrukcje dotyczące właściwej dawki tych leków dla stanu chorobowego.

Upewnić się z lekarzem wie, jeśli jesteś na diecie niskosodowej. Regularne stosowanie dużych ilości salicylan sodu (jak w przypadku zapalenia stawów) można dodać dużą ilość sodu w diecie. salicylan sodu zawiera 46 mg sodu w każdej tabletce 325 mg i 92 mg sodu w każdej 650 mg tabletki.

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na leki z tej grupy lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak barwniki do żywności, środki konserwujące lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Nie dać aspirynę lub inne salicylany do dziecka lub nastolatka z gorączką lub innymi objawami zakażenia wirusowe, zwłaszcza grypę lub ospę wietrzną, bez uprzedniej konsultacji z lekarzem jego wykorzystania dziecka. Jest to bardzo ważne, ponieważ salicylany może spowodować poważną chorobę zwaną zespołem Reye’a u dzieci i młodzieży z gorączką spowodowane przez zakażenie wirusowe, zwłaszcza grypę lub ospę wietrzną.

Niektóre dzieci mogą potrzebować wziąć aspirynę lub inny salicylan regularnie (jak w przypadku zapalenia stawów). Jednakże, lekarz pediatra może chcieć zatrzymać lekarstwo na chwilę, jeśli wystąpi gorączka lub inne objawy infekcji wirusowej. Porozmawiaj o tym z lekarzem dziecka, tak, że będziesz wiedzieć z wyprzedzeniem, co zrobić, jeśli dziecko zachoruje.

Znaczenie diety

Dzieci, które nie mają infekcji wirusowej może także być bardziej wrażliwe na działanie salicylanów, zwłaszcza jeśli mają gorączkę lub stracili duże ilości płynów ustrojowych ze względu na wymioty, biegunka, czy pocenie się. To może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych podczas leczenia.

Osoby starsze są szczególnie wrażliwe na działanie salicylanów. To może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych podczas leczenia.

Salicylany, nie wykazano, aby spowodować wady wrodzone u ludzi. Badania dotyczące wad wrodzonych u ludzi zostały wykonane z aspiryną, ale nie z innych salicylanów. Jednak salicylany spowodował wady wrodzone w badaniach na zwierzętach.

Niektóre doniesienia sugerują, że zbyt dużo stosowanie aspiryny pod koniec ciąży może spowodować zmniejszenie masy ciała noworodka i ewentualnej śmierci płodu lub noworodka. Jednak matek w tych raportach zostały przy znacznie większych ilości aspiryny niż zwykle zalecane. Badania matek aspirynę w dawkach, które są zwykle zalecane, nie wykazują tych niepożądanych efektów. Istnieje jednak szansa, że ​​regularne stosowanie salicylanów późnym okresie ciąży może powodować niepożądane skutki dla serca i przepływu krwi u płodu lub u noworodków.

Korzystanie z salicylany, zwłaszcza aspiryna, w ciągu ostatnich 2 tygodni ciąży może powodować problemy krwawienia u płodu przed lub w czasie porodu lub noworodka. Ponadto, zbyt dużo stosowanie salicylanów w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży może zwiększać długość ciąży, przedłużyć pracy, powodować inne problemy podczas porodu, albo spowodować poważne krwawienia u matki przed, w trakcie lub po porodzie. Nie należy zażywać aspiryny w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży, chyba że zostało nakazane przez lekarza.

Badania na ludziach nie wykazały, że kofeina (obecne w niektórych produktach aspiryna) powoduje wady wrodzone. Jednak badania na zwierzętach wykazały, że kofeina powoduje wady wrodzone, gdy podane w bardzo dużych dawkach (kwoty równej te obecne w 12 do 24 filiżanek kawy dziennie).

Salicylany przenikają do mleka kobiecego. Mimo, salicylany nie zostały zgłoszone powodować problemy u niemowląt karmionych piersią, możliwe jest, że mogą wystąpić problemy, gdy duże ilości są regularnie, a dla zapalenia stawów (choroby reumatyczne).

Kofeina przenika do mleka kobiecego w niewielkich ilościach.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z tych leków, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Używanie leków w tej klasie z któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję, aby nie traktować Cię z leków tej klasy lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosuje leki w tej klasie każdy z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie leków w tej klasie. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają salicylan. To nie może być specyficzny dla Ecotrin. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Przyjmować tego leku po posiłku lub z żywnością (z wyjątkiem kapsułki dojelitowe lub tabletki, czopki i aspiryna), aby zmniejszyć podrażnienie żołądka.

Weź tabletki lub kapsułki formy leku popijając pełną szklanką (8 uncji) wody. Nie należy też położyć się na około 15 do 30 minut po połknięciu leku. Pomaga to zapobiec podrażnieniu, które mogą prowadzić do problemów z połykaniem.

U pacjentów przyjmujących aspirynę (w tym buforowaną aspirynę i / lub produktów zawierających kofeinę)

Aby korzystać czopki aspiryny

Przed użyciem Ecotrin

Aby wziąć choliny i magnezu salicylany (np Trilisate) roztwór doustny

Aby w tabletkach z powłoczką jelitową salicylan sodu

O ile nie z zaleceniami lekarza lub dentysty

Gdy używany do stawów (reumatyzm), lek ten należy przyjmować regularnie zlecane przez lekarza, aby mogła ona pomóc. Maksymalnie 2 do 3 tygodni lub dłużej może przejść zanim poczujesz pełne skutki tego leku.

Leki w tej klasie dawki będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tych leków. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Prawidłowe użycie salicylan

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Sprawdź etykiety wszystkich bez recepty (over-the-counter [OTC]) i leków na receptę teraz podjąć. Jeżeli którykolwiek zawierają kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany (w tym salicylan bizmutu [na przykład, Pepto-Bismol] lub jakimkolwiek szamponem lub medycyny skóry, który zawiera kwas salicylowy lub innego salicylan), należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia. Biorąc je razem lub przy użyciu tego leku może spowodować przedawkowanie.

Jeśli będzie podjęcie salicylanów przez długi czas (więcej niż 5 dni z rzędu dla dzieci lub 10 dni z rzędu dla dorosłych) lub w dużych ilościach, lekarz powinien sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt.

Poważne działania niepożądane mogą wystąpić podczas leczenia tym lekiem. Czasem poważne efekty uboczne mogą wystąpić bez żadnego ostrzeżenia. Jednak ewentualne sygnały ostrzegawcze pojawiają się często, w tym obrzęk twarzy, palców, stóp i / lub kończyn dolnych; silny ból brzucha, czarny, smolisty, i / lub wymioty z krwią lub materiału, który wygląda jak fusy; niezwykły przyrost masy ciała i / lub wysypka skórna. Również oznaki poważnych problemów z sercem mogą wystąpić takie jak ból w klatce piersiowej, uczucie ucisku w klatce piersiowej, szybkie bicie serca, lub nieregularny lub nietypowy zaczerwienienie lub ciepło skóry. Przerwać przyjmowanie tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów.

Sprawdź u lekarza lub dentysty

Dla pacjentów przyjmujących aspirynę, aby zmniejszyć ryzyko zawału serca, udaru mózgu lub innych problemów spowodowanych przez skrzepy krwi

Środki ostrożności podczas korzystania Ecotrin

Ecotrin Side Effects

Niektóre inne leki wraz z salicylan może zwiększać ryzyko niepożądanych efektów. Ryzyko będzie zależała od tego, ile każdego leku wziąć każdy dzień, a jak długo bierzesz leki razem. Jeśli lekarz kieruje użytkownika do podjęcia tych leków razem na bieżąco, śledzić swoje kierunki ostrożnie. Jednakże, nie należy przyjmować jedną z następujących leków jednocześnie z salicylan na dłużej niż kilka dni, chyba że lekarz skierował Cię to zrobić i obserwuje swoje postępy

W przypadku pacjentów z cukrzycą

Nie należy zażywać aspiryny na 5 dni przed każdym zabiegiem, w tym chirurgii stomatologicznej, chyba, że ​​inaczej przez lekarza lub dentysty. Przyjmowanie aspiryny w tym czasie może spowodować krwawienie problemów.

Dla pacjentów przyjmujących buforowaną aspirynę, cholinę i salicylanu magnezowego (np Trilisate) lub salicylan magnezu (np Doan’S)

Jeśli pacjent przyjmuje środek przeczyszczający zawierający celulozę, podejmują salicylan co najmniej 2 godziny przed lub po wykonaniu środek przeczyszczający. Stosowanie tych leków zbyt blisko siebie może zmniejszyć skutki salicylan.

U pacjentów przyjmujących lek doustnie

Dla pacjentów stosujących czopki aspiryny

Salicylany mogą zakłócać wyniki niektórych testów medycznych. Przed masz żadnych badań lekarskich, należy poinformować lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmował któryś z tych leków w ciągu ostatniego tygodnia. Jeśli to możliwe, to najlepiej najpierw skontaktować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy lek może być podjęta w ciągu tygodnia przed badaniem.

Dla pacjentów przyjmujących jeden z produktów zawierających kofeinę

Jeśli uważasz, że Ty lub ktoś inny może miały przedawkowania uzyskać pomoc w nagłych wypadkach na raz. Biorąc przedawkowania tych leków może powodować utratę przytomności lub śmierć. Objawy przedawkowania to konwulsje (drgawki), utrata słuchu, dezorientacja, dzwonienie lub szum w uszach, ciężką senność lub zmęczenie, silne podniecenie i nerwowość, szybkie lub głęboko i oddychaniem.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.