dutasteryd i tamsulosyny (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Uwaga: Kobiety w wieku rozrodczym nie powinny stosować tego leku lub uchwyt do zajścia w ciążę. Dutasteryd może być przyczyną wad wrodzonych u płodów płci męskiej.

Dutasteryd i połączenie tamsulozyna stosuje się do leczenia ludzi, którzy mają objawy przerostu gruczołu krokowego, który jest również znany jako łagodny przerost gruczołu krokowego (BPH). Łagodny przerost prostaty jest problem, który może wystąpić u mężczyzn, ponieważ z wiekiem. Gruczoł krokowy znajduje się poniżej pęcherza moczowego. Gdy prostata staje się większy, niektóre mięśnie gruczołu w drogę rury, która odprowadza mocz z pęcherza moczowego. Może to powodować problemy z oddawaniem moczu, takich jak konieczność często mocz, słaby strumień podczas oddawania moczu lub uczucie niemożności opróżnienia pęcherza do końca.

Bloki Dutasteryd działanie enzymu o nazwie 5-alfa-reduktazy. Enzym ten zmienia testosteronu do innego hormonu, który powoduje, że wzrost gruczołu krokowego. Dutasteryd spowoduje, że wielkość gruczołu krokowego, aby zmniejszyć, ale efekt trwa tylko tak długo, jak lek wykonaniu. Jeśli zostanie zatrzymany, prostaty zaczyna znowu rosnąć.

Tamsulosyna pomaga rozluźnić mięśnie prostaty i otwarcie pęcherza. To może pomóc zwiększyć przepływ moczu lub zmniejszyć objawy.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Kapsuła

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

alergie

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Pediatryczny

Dutasteryd i mieszanej tamsulosin nie jest wskazany do stosowania w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

geriatryczna

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność dutasteride i kombinacji tamsulosyny u osób starszych.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Inne interakcje

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Innych problemów medycznych

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Dawkowanie

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

Lek ten jest wyposażony w informacyjnym pacjenta wkładki. Przeczytaj i postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w wkładki ostrożnie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Weź kapsułkę około 30 minut po tym samym posiłku każdego dnia. Kapsułki należy połykać w całości. Nie należy żuć lub otworzyć.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Nieodebrane Dawka

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowywanie

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów.

Kobiety i dzieci nie powinny korzystać z tego leku. Kobiety w ciąży lub kobiet, które mogą zajść w ciążę nie powinny dotykać ani dotykać kapsułek. Dutasteryd mogą być wchłaniane przez skórę i może powodować wady wrodzone u płodów płci męskiej. Jeśli kobieta w ciąży nie stykają się z tym lekiem, na tym terenie należy umyć natychmiast wodą z mydłem, szczególnie jeśli kapsułka jest uszkodzona.

Ponieważ lek ten może powodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy lub omdlenia, upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie są świadomi.

Zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia lub mogą wystąpić po wykonaniu tego leku, zwłaszcza kiedy wstać nagle z pozycji leżącej lub siedzącej. Wstawanie powoli może pomóc z tym problemem. Jeśli wystąpią zawroty głowy, położyć się, więc nie słaby. Potem usiąść na kilka chwil przed podłożu w celu zapobieżenia powrotowi do zawrotów głowy.

Jeśli planujesz mieć operację zaćmy, należy powiadomić lekarza oka (okulisty) o przyjmowaniu tego leku lub że użył tego leku w ciągu ostatnich 9 miesięcy. Poważnym problemem oko nazywa śródoperacyjna Floppy Iris Syndrome (IFIS) wystąpił u niektórych pacjentów przyjmujących ten lek lub który niedawno podjęte leku, gdy po operacji zaćmy.

Lek może mieć wpływ na wyniki antygenu specyficznego dla gruczołu krokowego (PSA), które mogą być używane do wykrywania raka prostaty. Należy upewnić się wszystkich swoich lekarzy, że używasz tego leku.

Ten lek nie zapobiega rakowi prostaty, ale może zwiększyć ryzyko zachorowania na wysokiej klasy raka prostaty. Należy poinformować lekarza, jeśli masz wątpliwości co do tego ryzyka.

Należy skonsultować się z lekarzem od razu, jeśli wystąpi przedłużonego wzwodu podczas stosowania tego leku. Jest to niezwykle rzadkie niechciany efekt, który musi być natychmiast leczona, aby zapobiec trwałemu uszkodzeniu erekcji (impotencja).

Mężczyźni, którzy wzięli ten lek nie powinny oddawać krwi aż 6 miesięcy minęło od ostatniej dawki. Dutasteryd może pozostawać we krwi przez długi czas i być przenoszone na kobiety w ciąży, który otrzymuje transfuzję krwi.

Lek ten zazwyczaj nie wpływa na normalne zdolności seksualnych dla większości mężczyzn. Można zauważyć, że wytrysk mniej płynu podczas uprawiania seksu.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.