duexis

NLPZ mogą powodować zwiększone ryzyko wystąpienia poważnych zdarzeń sercowo-naczyniowych, zakrzepowe zawał serca i udar, które mogą być śmiertelne. To ryzyko może wzrastać wraz z czasem trwania użytkowania oraz u pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego lub czynnikami ryzyka chorób układu krążenia. Famotydyny / ibuprofenu jest przeciwwskazane w okresie okołooperacyjnym zabiegu CABG. NLPZ mogą powodować zwiększone ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego, w tym krwawienia, owrzodzenia i perforacja żołądka lub jelit, które mogą być śmiertelne i mogą pojawić się w każdej chwili i bez ostrzeżenia. Pacjenci w podeszłym wieku są bardziej narażone na ryzyko wystąpienia poważnych zdarzeń żołądkowo-jelitowych.

Używa Dla Duexis

Farmakologiczna Klasa: NLPZ

Klasa chemiczna: propionowego (klasa)

Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NSAID), który stosuje się w leczeniu bólu, stanów zapalnych, obrzęk, sztywność i ból stawów. Famotydyna jest antagonistą receptora H2 histaminy lub H2-blokerów. Działa on przez zmniejszenie ilości wytwarzanego kwasu w żołądku.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków ibuprofenu i kombinacji famotydyna w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Przed użyciem Duexis

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność ibuprofenu oraz połączenie famotydyny w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów przyjmujących ten lek.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Użyj tej lek na zlecenie lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż zamówione przez lekarza. Biorąc zbyt wiele tego leku może zwiększać ryzyko niepożądanych efektów, zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku.

Lek ten jest wyposażony w podręczniku lekarstw. Jest bardzo ważne, aby przeczytać i zrozumieć tę informację. Pamiętaj, aby zwrócić się do lekarza o nic nie rozumiesz.

Tabletkę połykać w całości. Nie łamać, miażdżyć, podziału lub żuć.

Ten lek zawiera ibuprofen. Nie należy przyjmować leku z innych produktów zawierających ibuprofen.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Prawidłowe użycie Duexis

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt podczas przyjmowania tego leku. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Ibuprofen może zwiększać ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Jest to bardziej prawdopodobne u osób, które już mają choroby serca. Ludzie, którzy używają tego leku przez długi czas może mieć również większe ryzyko.

Ibuprofen może powodować krwawienia z żołądka lub jelit. Ten problem może wystąpić bez objawów ostrzegawczych. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli pacjent miał wrzód żołądka w przeszłości, jeśli palisz lub regularnie pić alkohol, jeśli ponad 60 lat, są w złym stanie zdrowia, lub używasz niektóre inne leki (takie jak sterydy lub krwi cieńszy).

Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz następujące objawy podczas stosowania leku: krew w moczu, zmiany w częstości oddawania moczu lub ilości moczu, trudności z oddychaniem, senność, zwiększone pragnienie, utratę apetytu ; nudności lub wymioty, lub obrzęk stóp lub podudzi.

Ten lek może powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypkę, świąd, chrypka, trudności z oddychaniem, trudności w połykaniu lub którykolwiek obrzęk rąk, twarzy lub w jamie ustnej podczas używania tego leku.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w przypadku tego leku. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas stosowania tego leku: powstawanie pęcherzy, peeling lub rozluźnienie skóry, dreszcze, kaszel, biegunka, gorączka, swędzenie bóle stawów i mięśni, zmiany zaczerwienienie skóry, ból gardła ; owrzodzenia, owrzodzenia lub białe plamy w jamie ustnej lub na wargach lub zmęczenie lub osłabienie.

Stosowanie leku w okresie późnej ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania tego leku należy poinformować lekarza od razu.

Środki ostrożności podczas korzystania Duexis

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz jakiekolwiek objawy zaburzenia czynności wątroby, w tym ciemnym kolorze moczu lub blade stolce, nudności, wymioty, utrata apetytu, bóle w górnej części brzucha lub zażółcenie skóry lub oczu.

Niektórzy ludzie, którzy korzystali z tego leku miało objawy zapalenia opon mózgowych. Jeśli masz gorączkę, ból głowy, nudności, wymioty i sztywność karku lub pleców podczas stosowania tego leku należy skontaktować się z lekarzem od razu.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, lub jakiejkolwiek innej zmiany w widzeniu barw występuje w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Przed wykonaniem jakichkolwiek operacji lub badań medycznych, należy poinformować lekarza o stosowaniu leku. Może to być konieczne, aby zatrzymać lekarstwo na chwilę, lub zmienić na inny lek przed procedurą.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Duexis Side Effects

Duexis (famotydyny / ibuprofenu)

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Choroba zwyrodnieniowa prednizon, naproksen, Cymbalta, aspiryna, ibuprofen, meloksykam, diklofenak

Reumatoidalne zapalenie stawów Humira, Plaquenil, hydroksychlorochina, sulfasalazyna, Enbrel, Remicade, Rituxan, leflunomid

NLPZ-Induced Wrzód Profilaktyka lanzoprazol, Prevacid, mizoprostol, Cytotec, Vimovo, Prevacid SoluTab, esomeprazol / naproksen, famotydyny / ibuprofenu