drospirenon i etynyloestradiol

Palenie papierosów zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych zdarzeń sercowo-naczyniowych z doustnych środków antykoncepcyjnych. To ryzyko zwiększa się wraz z wiekiem, a zwłaszcza u kobiet powyżej 35 roku życia, i liczby papierosów wypalanych. Kobiety, które mają ponad 35 lat i dymu nie powinny stosować doustnych środków antykoncepcyjnych.

Używa Dla drospirenonu i etynyloestradiolu

Klasa terapeutyczna: Jednofazowy antykoncepcyjne Combination

Farmakologiczna Klasa: Progestin

drospirenon i etynyloestradiol jest również stosowany w leczeniu przedmiesiączkowe zaburzenie nastroju (PMDD) i trądzik u kobiet co najmniej 14 lat. PMDD jest ciężką postacią zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Pacjenci z PMDD może mieć poważne emocjonalne i fizyczne objawy 10 do 14 dni przed ich rozpoczęciem miesiączkowania przepływu.

Żadna metoda antykoncepcyjna jest w 100 procentach skuteczne. Metody antykoncepcyjne, takie jak po operacji, aby stać się sterylne czy seksu są bardziej skuteczne niż pigułki antykoncepcyjne. Omów swoje opcje kontroli urodzeń z lekarzem.

drospirenon i etynyloestradiol nie zapobiega AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową. To nie pomoże w antykoncepcji, takie jak po niezabezpieczonym kontaktów seksualnych.

drospirenon i etynyloestradiol jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla drospirenonu i etynyloestradiolu dodaje należy uznać

Przed użyciem drospirenonu i etynyloestradiolu

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na drospirenon i etynyloestradiol lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do skutków drospirenon i kombinacji etynyloestradiol nie zostały przeprowadzone w populacji pediatrycznej. Jednak nie są spodziewane problemy pediatryczne specyficzne, które ograniczają przydatność tego leku u nastolatków. drospirenon i etynyloestradiol mogą być stosowane do kontroli urodzeń, w młodzieńczych samic, lecz nie powinno się stosować przed rozpoczęciem menstruacji.

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do skutków drospirenon i kombinacji etynyloestradiol nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej. drospirenon i etynyloestradiol nie powinny być stosowane u starszych kobiet.

Badania u kobiet karmiących piersią wykazano szkodliwe skutki dla niemowląt. Alternatywą dla tego leku powinno być przewidziane lub należy przerwać karmienie piersią podczas korzystania drospirenon i etynyloestradiol.

Badania sugerują, że lek ten może zmieniać produkcję mleka lub kompozycję. Jeśli alternatywą dla tego leku nie jest wymagane, należy monitorować niemowlęta do skutków ubocznych i odpowiednie spożycie mleka.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia drospirenonu i etynyloestradiolu, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie drospirenon i etynyloestradiol z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Korzystanie drospirenon i etynyloestradiol z jednym z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie drospirenon i etynyloestradiol z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie drospirenon i etynyloestradiol z którymkolwiek z poniższych może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często używasz drospirenonu i etynyloestradiolu, albo daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie drospirenonu i etynyloestradiolu. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Aby za pomocą doustnych środków antykoncepcyjnych jako bezpieczne i niezawodne, jak to możliwe, należy zrozumieć, w jaki sposób i kiedy należy brać je i można oczekiwać, jakie efekty.

drospirenon i etynyloestradiol pochodzi z instrukcjami pacjentów. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

drospirenon i etynyloestradiol jest dostępny w blistrach. Każdy blister zawiera 28 tabletek o różnych kolorach, które muszą być podjęte w tej samej kolejności, zgodnie z zaleceniami na opakowaniu typu blister.

Po rozpoczęciu korzystania drospirenon i etynyloestradiol, Twój organizm będzie wymagał co najmniej 7 dni, aby dostosować przed ciążą będzie zapobiegać. Użyj drugą formę antykoncepcji, takie jak prezerwatywy, środkiem plemnikobójczym lub przepony, przez pierwsze 7 dni od pierwszego cyklu pigułki.

Weź drospirenon i etynyloestradiol w tym samym czasie każdego dnia, po kolacji lub przed snem. Można wziąć drospirenon i etynyloestradiol z jedzeniem lub bez.

Nie pomijaj lub opóźnienie biorąc pigułki o więcej niż 24 godzin. W przypadku pominięcia dawki, może zajść w ciążę. Zapytaj swojego lekarza o sposoby, które pomogą Ci pamiętać, aby zabrać swoje pigułki lub o innej metody antykoncepcji.

Prawidłowe użycie drospirenonu i etynyloestradiolu

Możesz mieć lekkie krwawienia lub plamienia, kiedy po raz pierwszy wziąć pigułkę.

Można nudności lub mdłości, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku miesięcy, które można podjąć drospirenonu i etynyloestradiolu. Jeśli nudności jest ciągła i nie znika, należy skontaktować się z lekarzem.

Jeśli wymioty lub biegunka w ciągu 3 do 4 godzin od przyjęcia drospirenonu i etynyloestradiolu, postępuj zgodnie z instrukcjami na ulotce pacjenta lub skontaktować się z lekarzem.

Jeśli przejście z metody hormonalne skojarzonym (np inna pigułka, plaster, pierścień dopochwowy) do stosując Yasmin® lub Yaz® podjąć drospirenon i etynyloestradiol w pierwszym dniu miesiączki. Jeśli nie rozpocząć okres, patrz lekarza o test ciążowy. Jeśli korzystałeś z pochwy pierścień lub plaster, weź pigułkę na dzień pierścień lub plaster jest usuwany. Należy również stosować inną metodę antykoncepcji (np prezerwatywy, membrany plemnikobójczym) przez pierwsze 7 dni można podjąć drospirenon i etynyloestradiol.

Jeśli zmieniasz tylko progestagen metody (np Pigułka, implant, zastrzyk, systemu wewnątrzmacicznego tylko progestagen) do korzystania Yasmin® lub Yaz®, stosowanie leku w dniu byś podjąć kolejną progestagen tylko pigułki, lub w dniu Twojego implantu lub wkładki zostanie usunięty, lub w dniu trzeba będzie następny zastrzyk. Należy również stosować inną metodę antykoncepcji (np prezerwatywy, membrany plemnikobójczym) przez pierwsze 7 dni można podjąć drospirenon i etynyloestradiol.

Dawkę drospirenonu i etynyloestradiolu będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki drospirenonu i etynyloestradiolu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Lekarz może poprosić, aby rozpocząć leku w pierwszym dniu miesiączki (tzw Dzień 1 start) lub w pierwszą niedzielę po swoim miesiączkowania rozpoczyna się okres (zwany startowych niedziela). Kiedy rozpoczyna się pewnego dnia, że ​​ważne jest, aby stosować ten harmonogram, nawet jeśli pominięcia dawki. Nie zmienia swój harmonogram na własną rękę. Jeśli harmonogram jest używanie nie jest wygodne, skonsultować się z lekarzem na temat zmiany. Na początek niedzieli, trzeba użyć innej formy kontroli urodzeń (na przykład prezerwatywy, membrany plemnikobójczym) przez pierwsze 7 dni.

Środki ostrożności podczas używania drospirenon i etynyloestradiol

Należy rozpocząć następny i wszystkie kolejne reżimy 28-dniowego okresu leczenia, w tym samym dniu tygodnia, jak zaczął pierwszy schemat i postępuj według tego samego schematu.

Skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania instrukcji.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się drospirenon i etynyloestradiol działa poprawnie i nie powoduje niepożądanych efektów. Wizyty te będą zazwyczaj co 6 do 12 miesięcy, ale niektórzy lekarze wymagają je częściej. Lekarz może również sprawdzić ciśnienie krwi podczas przyjmowania drospirenonu i etynyloestradiolu.

drospirenonu i etynyloestradiolu estradiolu Side Effects

drospirenon / etynyloestradiol

Chociaż używasz drospirenon i etynyloestradiol w celu zapobiegania ciąży, należy wiedzieć, że za pomocą drospirenon i etynyloestradiol podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu. Upewnij się, że lekarz wie, czy już urodziła dziecko w ciągu 4 tygodni przed rozpoczęciem korzystania drospirenon i etynyloestradiol.

Krwawienie z pochwy różnych ilościach może wystąpić między regularne miesiączki w ciągu pierwszych 3 miesięcy użytkowania. To jest czasami nazywane plamienia, kiedy niewielkie lub krwawienie, gdy cięższy.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli pominąć miesiączki. Zanikają może wystąpić, jeśli pominąć jedną lub więcej tabletek i nie brane pigułki dokładnie zgodnie z zaleceniami. Jeśli zauważysz dwa okresy w rzędzie, należy skonsultować się z lekarzem. Być może trzeba wykonać test ciążowy.

Jeśli podejrzewasz, że może być w ciąży, należy natychmiast przerwać drospirenonu i etynyloestradiolu i skontaktować się z lekarzem.

Nie używaj drospirenonu i etynyloestradiolu jeśli palisz papierosy lub jeśli masz ponad 35 lat. Jeśli palisz podczas korzystania z pigułek antykoncepcyjnych zawierających drospirenon, zwiększyć ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi, zawał serca lub udar. Ryzyko jest jeszcze większe, jeśli masz więcej niż 35 lat, jeśli masz cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, lub jeśli masz nadwagę. Porozmawiaj z lekarzem na temat sposobów, aby rzucić palenie. Miej cukrzycy pod kontrolą. Zapytaj swojego lekarza o dietę i ćwiczenia, aby kontrolować poziom cholesterolu we krwi i masy ciała.

Korzystanie drospirenonu i etynyloestradiolu może zwiększać ryzyko wystąpienia problemów krzepnięcia krwi, zwłaszcza w pierwszych 6 miesiącach użytkowania. To ryzyko może być wyższa, jeśli używasz pigułki antykoncepcyjnej zawierającej drospirenonu i etynyloestradiolu. Przestań używać drospirenonu i etynyloestradiolu i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz ból w klatce piersiowej, pachwinie lub nóg, zwłaszcza łydek, trudności z oddychaniem, nagły, silny ból głowy, niewyraźną mowę, nagłe, niewyjaśnione duszność , nagła utrata koordynacji, lub wizji zmian podczas korzystania drospirenon i etynyloestradiol.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli nosisz soczewki kontaktowe, czy niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, lub jakakolwiek inna zmiana wizji pojawia się w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może chcieć lekarza okulistę, by sprawdzić swoje oczy.

Przestań używać drospirenonu i etynyloestradiolu i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz ból lub tkliwość w górnej żołądka, ciemne zabarwienie moczu lub stolca, blade lub żółte oczy lub skórę. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Przed napełnianiem starą receptę, zwłaszcza po ciąży skonsultować się z lekarzem. Trzeba będzie kolejny badanie fizykalne, a lekarz może zmienić swoje recepty.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz drospirenon i etynyloestradiol. Wyniki niektórych badań medycznych mogą mieć wpływ drospirenon i etynyloestradiol. Być może trzeba przestać używać drospirenon i etynyloestradiol co najmniej 4 tygodnie przed i 2 tygodnie po poważnym zabiegom chirurgicznym.

drospirenon i etynyloestradiol może powodować przebarwienia skóry. Użyj ochrony przeciwsłonecznej, gdy jesteś na zewnątrz. Unikać lampy opalające i solarium.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Klasyfikacja WADA Klasa Antydopingowej WADA

Trądzik doksycyklina, klindamycyna miejscowe, erytromycyna miejscowego, miejscowego tetracyklina, minocyklina

Zaburzenia miesiączkowania Yaz, kwas traneksamowy, Yasmin, Microgestin Fe 1/20, Gildess Fe 1/20, Necon 1/35

Narodziny Kontrola Mirena, Depo-Provera, medroksyprogesteronu, Provera, Nexplanon, Nuvaring

Przedmiesiączkowe zaburzenie Dysphoric sertralina, Zoloft, Prozac, fluoksetyna, paroksetyna, Yaz