dovonex Krem: wykorzystuje dawkowania i efekty uboczne

Czym jest Dovonex?

Dovonex stosuje się w leczeniu łuszczycy (łuszczyca blaszki z plastrów łuskowatych).

Dovonex mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Nie należy stosować Dovonex jeśli masz wysoki poziom wapnia i witaminy D w organizmie.

Ważna informacja

Przed użyciem Dovonex, należy powiadomić lekarza jeśli pacjent fototerapii (zabiegi Light) dla łuszczycy.

Uniknąć tego leku na twarz lub do oczu, jamy ustnej lub pochwy. Jeśli to nie nastąpi, spłukać wodą. Nie używaj Dovonex traktować każdą chorobą skóry, która nie została sprawdzona przez lekarza. Nie udostępniaj tego leku z innymi ludźmi, nawet jeśli mają takie same objawy masz.

Nie należy stosować Dovonex jeśli jesteś uczulony na kalcipotrien, lub jeśli masz

wysoki poziom wapnia we krwi (hiperkalcemii); lub

Przed zastosowaniem leku

Wysoki poziom witaminy D w organizmie (zwykle spowodowane przez zbyt dużo biorąc suplementy witaminy D).

Aby upewnić się, Dovonex jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli pacjent otrzymuje fototerapii (zabiegi Light) dla łuszczycy.

Nie wiadomo, czy lek będzie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę.

Nie wiadomo, czy kalcipotrien miejscowo przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Dovonex nie zostało zatwierdzone do użytku przez osoby w wieku poniżej 18 lat.

Korzystanie Dovonex dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Nie należy stosować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Nie należy przyjmować doustnie. Dovonex jest do stosowania wyłącznie na skórę. Nie należy stosować leku na otwarte rany lub na opalonej, windburned, suchej, popękanej lub podrażnioną skórę.

Nie należy stosować leku do twarzy.

Nie używaj Dovonex do leczenia jakiegokolwiek stanu, który nie został sprawdzony przez lekarza.

Nie udostępniaj tego leku z inną osobą, nawet jeśli mają takie same objawy masz.

Przeczytaj wszystkie informacje o pacjencie, leki przewodników i instrukcji dostarczone do Ciebie. Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Myj ręce przed i po zastosowaniu Dovonex, chyba że używasz go w leczeniu stanu ręki.

Czysta i sucha powierzchnia skóry, gdzie można stosować Dovonex. Zastosuj lek tylko na tym terenie, a nie do otaczającej skóry.

Może to potrwać do 2 tygodni przed objawy poprawy. Przechowywać pomocą leków zgodnie z zaleceniami oraz poinformować lekarza, jeśli objawy nie ustąpią po 8 tygodniach leczenia.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła. Nie przechowywać w lodówce lub zamrażarce.

Rozwiązanie Dovonex głowy jest łatwopalny. Należy unikać stosowania w pobliżu otwartego ognia, nie palić tytoniu, aż lek całkowitym wyschnięciu na skórze.

Zwykła dawka dla dorosłych na łuszczycę

Krem: Nałożyć cienką warstwę na obszarach dotkniętych dwa razy dziennie i wcierać delikatnie i całkowicie .; Komentarze; -The Bezpieczeństwo i skuteczność kremu wykazano u pacjentów leczonych przez osiem tygodni .; Zastosowanie: Leczenie łuszczycy plackowatej u dorosłych; Rozwiązanie: Po czesaniu włosów w celu usunięcia resztek łuszcząca, a następnie odpowiednio rozstanie, odnoszą się do zmian dwa razy dziennie, i wcierać delikatnie i całkowicie, uważając, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się rozwiązanie na czole .; Komentarze; -the Bezpieczeństwo i skuteczność roztworu wykazano u pacjentów leczonych przez okres ośmiu tygodni .; -Trzymaj Rozwiązanie z dala od oczu; NaleŜy unikać stosowania rozwiązania niezaangażowanych marginesie skóry głowy; Zastosowanie: Miejscowe leczenie przewlekłych, umiarkowanie ciężką postacią łuszczycy skóry głowy

Jak stosować Dovonex?

jak tylko pamiętam stosować pominiętej dawki. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli zbliża się pora przyjęcia kolejnej dawki. Nie używać dodatkowego leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Spłukać wodą, czy ten lek dostanie się do oczu.

Nie należy stosować suplementy witaminowe lub mineralne podczas korzystania Dovonex, chyba że lekarz zaleci.

Należy unikać narażania leczonych obszarów skóry na działanie promieni słonecznych lub opalających łóżkach. Dovonex może powodować oparzenie łatwiej. Stosować odzież ochronną, gdy jesteś na zewnątrz.

Należy unikać stosowania innych leków skóry na obszarach traktować z Dovonex, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej na Dovonex: uli; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Przestań używać Dovonex i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz

dotkliwe pieczenie, kłucie, wysypka skórna lub inne podrażnienia po zastosowaniu leku

pogorszenie stanu skóry; lub

wysokiej wapnia – nudności, wymioty, zaparcia, zwiększone pragnienie i oddawanie moczu, ból lub osłabienie mięśni, bóle kości, dezorientacja i uczucie zmęczenia lub niespokojny.

Wspólne Dovonex działania niepożądane mogą obejmować

Łagodne podrażnienie skóry

Dovonex informacje dozowania

wysypka na skórze; lub

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

swędzenie.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Należy poinformować lekarza o wszystkich swoich aktualnych leków i wszelkie rozpoczęcia lub zaprzestania korzystania, zwłaszcza

suplementy mineralne, które zawierają wapń; lub

Czego należy unikać podczas korzystania Dovonex?

witaminy D lub multiwitaminy.

Ta lista nie jest kompletna. Inne leki mogą wchodzić w interakcje z kalcipotrien miejscowego, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Nie wszystkie możliwe interakcje są wymienione w niniejszym przewodniku leków.

3.01.2015-07-09, 09:06:45.

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Tablica Łuszczyca Humira, deksametazon, metyloprednizolon, betametazon miejscowego, Enbrel, Remicade, Otezla, infliksymab, adalimumab, Cosentyx, etanercept, kalcipotrien miejscowego

Łuszczyca Humira, metotreksat, Remicade, cyklosporyna, Stelara, infliksymab, adalimumab, acitretyną, Soriatane, Trexall, Neoral, Gengraf

Efekty uboczne Dovonex

Jakie inne leki wpłynie Dovonex?

Dovonex (kalcipotrien miejscowo)