donepezylu (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Donepezylu jest stosowany w leczeniu demencji (utraty pamięci i zmiany psychiczne) związanego z chorobą łagodną, ​​umiarkowaną lub ciężką Alzheimera. Donepezylu nie wyleczy choroby Alzheimera, i nie zatrzyma się choroby pogarsza. Jednakże, może poprawić zdolność myślenia w niektórych pacjentów.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków donepezylu w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Tabletki rozpadające; Tablet

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność donepezylu u osób starszych.

alergie

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Pediatryczny

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

geriatryczna

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Inne interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Innych problemów medycznych

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Dawkowanie

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza, aby poprawić swoją kondycję jak najwięcej. Nie bierz go więcej lub mniej od niego, a nie brać go częściej lub rzadziej, niż lekarz nakazał.

Donepezylu powinna być podjęta przed snem chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej. Lek można przyjmować z jedzeniem lub bez, w pełnym lub pustym żołądku.

Tabletkę połykać w całości. Nie należy kruszyć, łamać lub żuć.

Dla pacjentów stosujących doustną postać rozpad tabletek tego leku

U pacjentów przyjmujących doustną postać roztworu leku

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Nieodebrane Dawka

W przypadku pominięcia dawki leku, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowywanie

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Ważne jest, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Jest to konieczne, aby umożliwić dostosowanie dawki i zmniejszenia niepożądanych efektów.

Przed masz wszelkiego rodzaju chirurgii, leczenia stomatologicznego lub leczenia w nagłych wypadkach, poinformować lekarza lub stomatologa w zarzutem, że używasz tego leku. Biorąc donepezil razem z niektórymi lekami, które są wykorzystywane w trakcie zabiegów chirurgicznych lub zabiegów dentystycznych lub awaryjnych może nasilać działanie tych leków i spowodować niepożądane skutki.

Ten lek może powodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy lub senność, zaburzenia widzenia mieć lub mają problemy z niezręczności lub niestabilność. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co może być niebezpieczne, jeśli nie jesteś czujny, dobrze skoordynowana i widzieć wyraźnie.

Niektórzy ludzie, którzy korzystali z tego leku opracowany problemy, takie jak nudności, wymioty, ciężka utrata apetytu, biegunka i utrata masy ciała. Porozmawiaj z lekarzem przed zastosowaniem tego leku, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.

Poinformować lekarza od razu, jeśli masz krwawe stolce lub czarne smoliste, zaparcia, silny ból brzucha lub wymioty krwi lub materiału, który wygląda jak fusy. Mogą to być objawy krwawienia z żołądka lub jelit.

Jeśli uważasz, że Ty lub ktoś inny może miały zbyt dużą dawkę leku, należy skorzystać z pomocy w nagłych wypadkach na raz. Biorąc przedawkowanie leku może powodować konwulsje (drgawki) lub poważne skutki dla serca i oddechu. Objawy przedawkowania obejmują zwiększenie podlewania w ustach, zwiększone pocenie się, niskie ciśnienie krwi, osłabienie mięśni, nudności, wymioty, poważne powolne bicie serca i problemami z oddychaniem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.