doksycykliny (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Doksycyklina jest stosowana do leczenia infekcji bakteryjnych w różnych częściach ciała. Jest również stosowany w leczeniu wyprysków i ropnie (zazwyczaj na twarzy), które są spowodowane przez trądzik różowaty, znany także jako trądzik różowaty lub trądzik dorosłych.

Doksycyklina tabletki o opóźnionym uwalnianiu i tabletki są również wykorzystywane do zapobiegania malarii i leczeniu zakażenia wąglikiem po ewentualnej ekspozycji i innych problemów, określonych przez lekarza.

Doksycyklina należy do grupy leków znanych jako antybiotyki z grupy tetracyklin. Działa poprzez zabijanie bakterii lub zapobiegania ich wzrost. Jednak ten lek nie zadziała na przeziębienie, grypę lub inne infekcje wirusowe.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Tablet, proszek do sporządzania zawiesiny, kapsułki, kapsułki, Extended Release, tablet, opóźnionym uwalnianiu, kapsułki, opóźnionym uwalnianiu; Syrop

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

alergie

Doksycyklina może spowodować trwałe przebarwienia zębów i spowalniają wzrost kości. Ten lek nie powinien być stosowany u dzieci w wieku 8 lat i młodsze (z wyjątkiem leczenia ekspozycją na wziewne wąglika), chyba, że ​​przez lekarza dziecka.

Pediatryczny

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność doksycyklinę w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami, wątrobą lub sercem, które mogą wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów przyjmujących doksycyklinę.

geriatryczna

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Inne interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Innych problemów medycznych

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Dawkowanie

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Lek ten jest wyposażony w instrukcje pacjentów. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Jeśli używasz tabletek o opóźnionym uwalnianiu lub tabletek

Kapsułki należy połykać w całości. Nie łamać, miażdżyć, żuć lub otworzyć go.

Wstrząsnąć oralny ciecz studnię tuż przed każdym użyciem. Zmierzyć dawkę ze znacznym łyżką pomiaru, strzykawki doustnej lub medycyny kubka.

Pij dużo płynów, aby uniknąć podrażnienia gardła i owrzodzenie.

Nieodebrane Dawka

Jeśli używasz tego leku do zapobiegania malarii w czasie podróży, rozpocząć przyjmowanie leku 1 lub 2 dni przed podróżą. Przyjmować lek codziennie podczas swojej podróży i kontynuować przyjmowanie go przez 4 tygodnie po powrocie. Nie należy jednak używać leku dłużej niż 4 miesiące.

Przechowywanie

Jeśli używasz Dla Oracea ™ kapsułek opóźnionym uwalnianiu

Używaj tylko markę tego leku przepisanej przez lekarza. Różne marki mogą nie działać w ten sam sposób.

Aby pomóc wyjaśnić zakażenia całkowicie przechowywać leku do pełnego czasu leczenia, nawet jeśli zaczynają czuć się lepiej po kilku dniach. Przerwanie przyjmowania leku zbyt wcześnie, objawy mogą powrócić.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jeśli objawy nie ustępują w ciągu kilku dni lub gdy stają się one gorsze, skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania tego leku należy poinformować lekarza od razu.

Ten lek może przyciemnić kolor skóry, paznokci, oczu, zębów, dziąseł lub blizn. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.

Doksycyklina mogą powodować biegunkę i w niektórych przypadkach może być ciężkie. Może się zdarzyć, 2 lub więcej miesięcy po zaprzestaniu przyjmowania leku. Nie należy przyjmować żadnych leków przeciwbiegunkowych bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. leki biegunka może sprawić, że biegunka gorsze lub uczynić to trwać dłużej. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego czy łagodna biegunka trwa lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Pigułki antykoncepcyjne (zawierające estrogeny) może nie działać prawidłowo podczas korzystania doksycyklinę. Aby utrzymać z zajściem w ciążę, korzystać z innych form kontroli urodzeń. Należą do nich prezerwatywy, membrany lub piana antykoncepcyjne lub galaretki.

Doksycyklina może spowodować, że skóra jest bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych, niż jest to normalnie. Ekspozycja na światło słoneczne, nawet na krótki okres czasu, może powodować wysypkę skórną, świąd, zaczerwienienie lub inne przebarwienia skóry lub poważne oparzenia słoneczne. Po rozpoczęciu przyjmowania leku

Jeśli masz ciężką reakcję ze słońcem, skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może powodować nadciśnienie wewnątrzczaszkowe. Jest to bardziej prawdopodobne u kobiet w wieku rozrodczym, którzy mają nadwagę lub mają w wywiadzie nadciśnienie wewnątrzczaszkowe. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz bóle głowy, niewyraźne widzenie lub zaburzenia widzenia.

Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi gorączka, wysypka, bóle stawów lub zmęczenie. Mogą to być objawy autoimmunologicznej zespołem w którym organizm atakuje sam.

Nie należy przyjmować leki zobojętniające zawierające aluminium, wapnia lub magnezu lub jakikolwiek produkt zawierający żelazo, takich jak witaminy i suplementów mineralnych.

Jeśli używasz tego leku do zapobiegania malarii, zachować szczególną ostrożność, aby nie gryzą komary. Stosować odzież ochronną, siatka na komary lub ekranów i środki odstraszające owady.

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za które biorą ten lek. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ tego leku.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.