doksorubicyna liposomów (dożylnie) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzi, czy w regularnych wizyt podczas przyjmowania tego leku, aby upewnić się, że działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń podczas przyjmowania tego leku i przez 6 miesięcy po zakończeniu leczenia, aby utrzymać z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że ty lub twój partner nie zajść w ciążę, powinna poinformować o tym lekarza od razu.

Porozmawiaj z lekarzem przed zastosowaniem tego leku, jeśli planujesz mieć dzieci. Niektórzy mężczyźni i kobiety, którzy korzystają z tego leku stały się bezpłodne (nie może mieć dzieci).

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból w klatce piersiowej lub dyskomfort, szybki lub nieregularne bicie serca, obrzęk stóp i podudzi, albo problemami z oddychaniem. Mogą to być objawy poważnego problemu serca.

Ten lek może powodować reakcje na wlew, które mogą stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz ucisk w klatce piersiowej, kaszel, zawroty głowy, szybkie bicie serca, trudności z oddychaniem, problemy z połykaniem, obrzęk twarzy lub rąk, gorączka lub dreszcze, zawroty głowy lub omdlenia lub podczas przyjmowania tego leku.

Ten lek może powodować zespół ręka-stopa. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli mrowienie lub pieczenie, zaczerwienienie, obrzęk, pęcherze lub małe rany na dłoniach lub podeszwach stóp.

Doksorubicyna liposomów może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

Jeśli nadal otrzymywać lek przez cały rok, należy powiadomić lekarza od razu, jeśli masz jakikolwiek dyskomfort, ból, rany lub owrzodzenia w jamie ustnej. Mogą to być objawy raka jamy ustnej.

Należy poinformować lekarza od razu, jeśli zauważy, ból, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia po otrzymaniu leku. Jeśli doksorubicyna liposomów przypadkowo wycieka żyły gdzie jest wtryskiwany, może uszkodzić skórę i powodować blizny.

Ten lek może spowodować, że kolor moczu być czerwony lub pomarańczowy na 1 lub 2 dni po otrzymaniu zastrzyku. To normalne.