diklofenak

Ryzyko sercowo-naczyniowe potencjalnie śmiertelnych powikłań zakrzepowych, zawału serca, udaru mózgu i może zostać zwiększona z NLPZ użytkowania. Choroby sercowo-naczyniowe, czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, a dłuższe okresy leczenia może dodatkowo zwiększyć to ryzyko. Służy do bólu okołooperacyjnego po CABG jest przeciwwskazane. Ryzyko wystąpienia ciężkich działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego, takie jak krwawienie, owrzodzenie żołądka i potencjalnie śmiertelnego lub perforacji jelit, zwiększa się również z NLPZ użytkowania.

NLPZ mogą powodować zwiększone ryzyko wystąpienia poważnych zdarzeń sercowo-naczyniowych, zakrzepowe zawał serca i udar, które mogą być śmiertelne. Ryzyko to może być zwiększone u pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego lub czynnikami ryzyka chorób układu krążenia. Diklofenak jest przeciwwskazane w leczeniu bólu, w okresie okołooperacyjnym w otoczeniu pomostowania tętnic wieńcowych (CABG). NLPZ mogą powodować zwiększone ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego, zwłaszcza u osób starszych, w tym krwawienia, owrzodzenia i perforacja żołądka lub jelit, które mogą być śmiertelne.

NLPZ mogą powodować zwiększone ryzyko wystąpienia poważnych zdarzeń sercowo-naczyniowych, zakrzepowe zawał serca i udar, które mogą być śmiertelne. Ryzyko to może być zwiększone u pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego lub czynnikami ryzyka chorób układu krążenia. Diklofenak jest przeciwwskazane w leczeniu bólu okołooperacyjnym w otoczeniu CABG. NLPZ mogą powodować zwiększone ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego, zwłaszcza u osób starszych, w tym krwawienia, owrzodzenia i perforacja żołądka lub jelit, które mogą być śmiertelne.

Używa dla diklofenaku

Klasa terapeutyczna: Central Nervous Agenta systemowego

Farmakologiczna Klasa: NLPZ

Klasa chemiczna: kwas octowy (klasa)

Diklofenak jest także stosowany w leczeniu zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, który jest typu zapalenia stawów, która dotyka stawów kręgosłupa i innych warunków, takich jak bolesne skurcze menstruacyjne.

Diklofenak jest również stosowany w leczeniu ostrych napadów migreny z aurą lub bez aury u dorosłych. To nie będzie zapobiegać lub zmniejszać liczbę napadów migreny.

Przed użyciem diklofenak

diklofenak jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla diklofenakiem należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na diklofenak lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków diklofenaku w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność diklofenaku u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami lub żołądkowe związane z wiekiem, co może wymagać ostrożność u pacjentów przyjmujących diklofenak.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia diklofenaku, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie z diklofenaku z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Diklofenak za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie diklofenak któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie diklofenaku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Przechowywać użyciu diklofenak za cały czas leczenia. Jednak nie częściej i przez dłuższy okres czasu, niż lekarz zamówionej używać diklofenak. diklofenak nie jest dla długotrwałego użytkowania.

diklofenak powinny pochodzić z przewodnikiem leków. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Gdy stosowany do ciężkiej i ciągłej stawów, diklofenak należy przyjmować codziennie zlecane przez lekarza, aby mogła ona pomóc. diklofenak zazwyczaj zaczyna działać w ciągu tygodnia, ale w ciężkich przypadkach do dwóch tygodni lub dłużej może przejść zanim zaczniesz czuć się lepiej. Kilka tygodni może przejść zanim poczujesz pełne skutki diklofenaku.

Można wziąć diklofenak z jedzeniem lub bez. Jednak kapsułki diklofenak należy przyjmować na czczo.

Aby użyć roztworu doustnego

Używaj tylko markę diklofenaku przepisanej przez lekarza. Różne marki mogą nie działać w ten sam sposób.

Właściwe stosowanie diklofenaku

Dawka diklofenaku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki diklofenaku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki diklofenaku, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Środki ostrożności podczas korzystania z diklofenak

diklofenak może zwiększyć ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Jest to bardziej prawdopodobne u osób, które już mają choroby serca. Ludzie, którzy używają diklofenak przez długi czas może mieć również większe ryzyko.

diklofenak może powodować krwawienia z żołądka lub jelit. Te problemy mogą się zdarzyć bez objawów ostrzegawczych. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli pacjent miał wrzód żołądka w przeszłości, jeśli palisz lub regularnie pić alkoholu, ponad 60 lat, są w złym stanie zdrowia, lub używasz niektóre leki (takie jak lek sterydów lub rozcieńczalnik krwi ).

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w trakcie leczenia diklofenakiem. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas stosowania diklofenaku: pęcherzy, peeling, rozluźnienie skóry, czerwone zmiany skórne, rany lub owrzodzenia na skórze, lub gorączka lub dreszcze.

Niektóre możliwe objawy zapowiadające poważne skutki uboczne, które mogą wystąpić podczas leczenia diklofenakiem może zawierać czarny, smolisty, zmniejszone oddawanie moczu, silne bóle brzucha, wysypka skórna, obrzęk twarzy, palców, stóp lub podudzi, nietypowe krwawienie lub zasinienie, niezwykły przyrost masy ciała, wymioty krwi lub materiału, który wygląda jak fusy lub zażółcenie skóry lub oczu. Ponadto mogą wystąpić objawy poważnych chorób serca, takich jak ból w klatce piersiowej, szybkie lub nieregularne bicie serca, ucisk w klatce piersiowej, nietypowe zaczerwienienie lub ciepło skóry, osłabienie lub legato mowy. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów.

diklofenak może powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Choć zdarza się to rzadko, może wystąpić częściej u pacjentów uczulonych na kwas acetylosalicylowy lub niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Najpoważniejsze objawy tej reakcji jest bardzo szybki i nieregularny oddech, z trudem łapiąc oddech, świszczący oddech, lub omdlenia. Inne objawy mogą obejmować zmiany w kolorze skóry twarzy, bardzo szybki, ale nieregularne bicie serca lub tętna, ula-jak obrzęki na skórze, a obrzęk lub obrzęk powiek i okolic oczu. W przypadku wystąpienia tych efektów, uzyskać pomoc w nagłych wypadkach na raz.

Ważne jest, aby poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę, przed zastosowaniem diklofenak. Korzystanie diklofenak podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Nie stosować diklofenak w drugiej części ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz dezorientacja, senność, gorączka, ogólne poczucie choroby, bóle głowy, utrata apetytu, nudności, sztywność karku lub plecach, lub wymioty. Mogą to być objawy zapalenia opon mózgowych.

diklofenak Side Effects

diklofenak

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, lub jakiejkolwiek innej zmiany w widzeniu występuje w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Przed wykonaniem jakichkolwiek operacji lub badań medycznych, należy poinformować lekarza o stosowaniu diklofenaku. Może to być konieczne, aby przerwać leczenie na chwilę, lub zmienić na inny niesteroidowy lek przeciwzapalny przed procedurą.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Ból pleców tramadol, naproksen, Cymbalta, aspiryna, ibuprofen, Norco

Choroba zwyrodnieniowa prednizon, naproksen, Cymbalta, aspiryna, ibuprofen, meloksykam

Rwa kulszowa paracetamol, Tylenol, cyklobenzaprinu, naproksen, kwas acetylosalicylowy, ibuprofen

Barku naproksen, ibuprofen, triamcynolon, Voltaren, Aleve, indometacyna