diklofenak (miejscowe trasy aplikacji) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować go używać. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Ten lek może zwiększyć ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Jest to bardziej prawdopodobne u osób, które już mają choroby serca. Ludzie, którzy używają tego leku przez długi czas może mieć również większe ryzyko.

Ten lek może powodować krwawienia z żołądka lub jelit. Te problemy mogą się zdarzyć bez objawów ostrzegawczych. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli pacjent miał wrzód żołądka w przeszłości, jeśli palisz lub regularnie pić alkoholu, ponad 60 lat, są w złym stanie zdrowia, lub używasz niektóre inne leki (takie jak lek sterydów lub krwi cieńszy).

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w trakcie leczenia tym lekiem. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas stosowania tego leku: powstawanie pęcherzy, peeling, rozluźnienia skóry, czerwone zmiany skórne, ciężka wysypka lub wysypka skórna, rany lub owrzodzenia na skórze, albo gorączka lub dreszcze while używasz tego leku.

Niektóre możliwe objawy zapowiadające poważne skutki uboczne, które mogą wystąpić w trakcie leczenia tym lekiem może zawierać stolce czarne, smoliste, zmniejszone oddawanie moczu, silne bóle brzucha, wysypka skórna, obrzęk twarzy, palców, stóp, lub niższe nogi, nietypowe krwawienie lub zasinienie , niezwykły przyrost masy ciała, wymioty krwi lub materiału, który wygląda jak fusy lub zażółcenie skóry lub oczu. Również oznaki poważnych problemów z sercem mogą wystąpić takie jak ból w klatce piersiowej, uczucie ucisku w klatce piersiowej, szybkie lub nieregularne bicie serca, nietypowe zaczerwienienie lub ciepło skóry, osłabienie lub legato mowy. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów ostrzegawczych.

Ten lek może powodować poważne reakcje alergiczne zwany wstrząs anafilaktyczny. Chociaż występuje rzadko, to może występować częściej u pacjentów uczulonych na aspirynę lub któregokolwiek z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Najpoważniejsze objawy tej reakcji jest bardzo szybki i nieregularny oddech, łapiąc oddech lub omdlenia. Inne objawy mogą obejmować zmiany w kolorze skóry twarzy, bardzo szybki, ale nieregularne bicie serca lub tętna, ula-jak obrzęki na skórze, a obrzęk lub obrzęk powiek i okolic oczu. W przypadku wystąpienia tych efektów, uzyskać pomoc w nagłych wypadkach na raz.

Ważne jest, aby poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę, przed zastosowaniem tego leku. Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Nie należy stosować leku w czasie drugiej połowie ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Jeśli objawy nasilą się, skontaktować się z lekarzem.

Diklofenak może powodować zaczerwienienie, bolesność, skali i złuszczanie zmienioną chorobowo skórę. Nie należy przerywać stosowania leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Jeśli reakcja jest bardzo niewygodne, skontaktować się z lekarzem.

Podczas stosowania tego leku, skóra może stać się bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych niż zwykle, i zbyt dużo światła słonecznego może nasilać działanie leku. W tym okresie czasu

Jeśli masz ciężką reakcję ze słońcem, skontaktować się z lekarzem.

Przed wykonaniem jakichkolwiek operacji lub badań medycznych, należy poinformować lekarza o stosowaniu leku. Może to być konieczne, aby przerwać leczenie na chwilę, lub zmienić na inny niesteroidowy lek przeciwzapalny przed procedurą.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.