diklofenak (dożylnie) opis i nazwy firmowe

wtrysku diklofenak to niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) stosowane w leczeniu dorosłych pacjentów z łagodną do umiarkowanej bólu. Jest on stosowany w monoterapii lub podane z innymi opioidowych leków (narkotyczne) przeciwbólowych w leczeniu dorosłych pacjentów z umiarkowanym do ciężkiego bólu.

Lek ten ma być stosowany wyłącznie przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem na skutki zastrzyku diklofenak w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Rozwiązanie

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność zastrzyku diklofenaku u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami lub żołądkowe związane z wiekiem, co może wymagać ostrożność u pacjentów przyjmujących diklofenak zastrzyk.

alergie

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Pediatryczny

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

geriatryczna

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Inne interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Innych problemów medycznych

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje leku w szpitalu. Ten lek jest podawany przez igłę umieszczoną w jednej z żył.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzi, czy ściśle podczas przyjmowania tego leku. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować je otrzymać. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Ten lek może zwiększyć ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Jest to bardziej prawdopodobne u osób, które już mają choroby serca. Ludzie, którzy używają tego leku przez długi czas może mieć również większe ryzyko.

Ten lek może powodować krwawienia z żołądka lub jelit. Te problemy mogą się zdarzyć bez objawów ostrzegawczych. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli pacjent miał wrzód żołądka w przeszłości, jeśli palisz lub regularnie pić alkoholu, ponad 60 lat, są w złym stanie zdrowia, lub używasz niektóre leki (takie jak lek sterydów lub rozcieńczalnik krwi ).

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz jakiekolwiek objawy zaburzenia czynności wątroby, w tym ciemnym kolorze moczu lub blade stolce, nudności, wymioty, utrata apetytu, bóle w górnej części brzucha lub zażółcenie skóry lub białek oczu.

Ten lek może powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Choć zdarza się to rzadko, może wystąpić częściej u pacjentów uczulonych na kwas acetylosalicylowy lub niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Najpoważniejsze objawy tej reakcji jest bardzo szybki i nieregularny oddech, łapiąc oddech lub omdlenia. Inne objawy mogą obejmować zmiany w kolorze skóry twarzy, bardzo szybki, ale nieregularne bicie serca lub tętna, ula-jak obrzęki na skórze, a obrzęk lub obrzęk powiek i okolic oczu. W przypadku wystąpienia tych efektów, uzyskać pomoc w nagłych wypadkach na raz.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w trakcie leczenia tym lekiem. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas stosowania tego leku: powstawanie pęcherzy, peeling, rozluźnienie skóry, czerwone zmiany skórne, rany lub owrzodzenia na skórze, lub gorączka lub dreszcze.

Ważne jest, aby poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę, przed zastosowaniem tego leku. Stosowanie leku w okresie ciąży można późno zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Nie należy stosować leku w czasie drugiej połowie ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.