diklofenak dożylne

NLPZ mogą zwiększać ryzyko wystąpienia poważnych zdarzeń sercowo-naczyniowych, zakrzepowe zawału mięśnia sercowego lub udar, które mogą być śmiertelne. Ryzyko może być większe u pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego lub czynnikami ryzyka chorób układu krążenia. Diklofenak jest przeciwwskazane w leczeniu bólu okołooperacyjnym w otoczeniu CABG. NLPZ może zwiększać ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego, zwłaszcza u osób starszych, obejmując krwawienie, owrzodzenie lub perforacja żołądka lub jelit, który może być śmiertelny.

Używa dla diklofenaku

Klasa terapeutyczna: Przeciwbólowe

Farmakologiczna Klasa: NLPZ

Klasa chemiczna: kwas octowy (klasa)

diklofenak należy podawać tylko przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla diklofenakiem należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na diklofenak lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem na skutki zastrzyku diklofenak w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Przed użyciem diklofenak

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność zastrzyku diklofenaku u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami lub żołądkowe związane z wiekiem, co może wymagać ostrożność u pacjentów przyjmujących diklofenak zastrzyk.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania diklofenaku, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie z diklofenaku z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Diklofenak za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie diklofenak któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie diklofenaku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje diklofenak w szpitalu. diklofenak jest podana przez igłę umieszczoną w jednej z żył.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzi, czy ściśle podczas przyjmowania diklofenak. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować je otrzymać. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

diklofenak może zwiększyć ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Jest to bardziej prawdopodobne u osób, które już mają choroby serca. Ludzie, którzy używają diklofenak przez długi czas może mieć również większe ryzyko.

diklofenak może powodować krwawienia z żołądka lub jelit. Te problemy mogą się zdarzyć bez objawów ostrzegawczych. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli pacjent miał wrzód żołądka w przeszłości, jeśli palisz lub regularnie pić alkoholu, ponad 60 lat, są w złym stanie zdrowia, lub używasz niektóre leki (takie jak lek sterydów lub rozcieńczalnik krwi ).

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz jakiekolwiek objawy zaburzenia czynności wątroby, w tym ciemnym kolorze moczu lub blade stolce, nudności, wymioty, utrata apetytu, bóle w górnej części brzucha lub zażółcenie skóry lub białek oczu.

diklofenak może powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Choć zdarza się to rzadko, może wystąpić częściej u pacjentów uczulonych na kwas acetylosalicylowy lub niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Najpoważniejsze objawy tej reakcji jest bardzo szybki i nieregularny oddech, łapiąc oddech lub omdlenia. Inne objawy mogą obejmować zmiany w kolorze skóry twarzy, bardzo szybki, ale nieregularne bicie serca lub tętna, ula-jak obrzęki na skórze, a obrzęk lub obrzęk powiek i okolic oczu. W przypadku wystąpienia tych efektów, uzyskać pomoc w nagłych wypadkach na raz.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w trakcie leczenia diklofenakiem. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas korzystania diklofenak: pęcherzy, peeling, rozluźnienie skóry, czerwone zmiany skórne, rany lub owrzodzenia na skórze, lub gorączka lub dreszcze.

Ważne jest, aby poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę, przed zastosowaniem diklofenak. Korzystanie diklofenak pod koniec ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Nie stosować diklofenak w drugiej części ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Właściwe stosowanie diklofenaku

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Środki ostrożności podczas korzystania z diklofenak

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Ból pleców tramadol, naproksen, Cymbalta, aspiryna, ibuprofen, diklofenak

Choroba zwyrodnieniowa prednizon, naproksen, Cymbalta, aspiryna, ibuprofen, meloksykam

Rwa kulszowa paracetamol, Tylenol, cyklobenzaprinu, naproksen, kwas acetylosalicylowy, ibuprofen

Mrożone ramię naproksen, ibuprofen, diklofenak, triamcynolon, Voltaren, Aleve

diklofenak Side Effects

diklofenak