didanozyna (droga pokarmowa) właściwego stosowania

Dawkowanie

Nieodebrane Dawka

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Ponadto, nie przerywać stosowania leku bez sprawdzania najpierw z lekarzem.

Ten lek pochodzi z przewodnikiem lek. Przeczytaj i postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w wkładki ostrożnie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Należy kontynuować przyjmowanie dydanozynę za cały czas leczenia, nawet jeśli zaczynają czuć się lepiej. Tylko brać lek przepisany przez lekarza przepisane specjalnie dla Ciebie. Nie udostępniaj leku z innymi ludźmi.

Lek ten działa najlepiej, gdy jest stały w ilości krwi. Aby pomóc utrzymać ilość stała, nie pomijać żadnej dawki. Jeśli potrzebujesz pomocy w planowaniu najlepsze pory do przyjmowania leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Dydanozyna należy przyjmować na pusty żołądek, ponieważ żywność może zapobiec jego działa poprawnie. Dydanozyna postaci roztworu doustnego należy przyjmować co najmniej 30 minut przed lub 2 godziny po jesz.

Przechowywanie

Tabletkę należy połknąć w opóźnionym uwalnianiu kapsułki całość. Nie łamać, miażdżyć, żuć lub otworzyć go.

Wstrząsnąć przed użyciem płyn doustny. Działanie każdej dawki w specjalnie oznaczonym miarka lub miarki. Przeciętny łyżeczki gospodarstwo domowe nie może posiadać odpowiednią ilość płynu.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowywać kapsułki o opóźnionym uwalnianiu w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Przechowywać płyn doustny w lodówce. Wyrzucić resztki leku po upływie 30 dni.