Diagnoza – zawór niedomykalność zastawki trójdzielnej

Zawór niedomykalność zastawki trójdzielnej często nie ma objawów. Gdy objawy są obecne, mogą wahać się od zmęczenia i zmniejszenie tolerancji wysiłku, aby obrzęk kończyn dolnych i brzucha. Możesz być diagnozowane, gdy o testy na innych warunkach.

testy

Wiadomości, połączenia i rozmowy dla Twojego zdrowia

Aby zdiagnozować stan pacjenta, lekarz może sprawdzić historię medyczną i przeprowadzić badanie fizykalne.

Lekarz może zlecić kilka testów w celu zdiagnozowania niedomykalność zastawki trójdzielnej, określić rozmiar i przyczynę swojej choroby i opracowanie odpowiedniego planu leczenia. Testy mogą obejmować

To jest test najczęściej stosowane do diagnozowania niedomykalność zastawki trójdzielnej. W tym teście, fale dźwiękowe na uzyskanie dokładnych obrazów serca. Ten test ocenia strukturę twojego serca, zastawki trójdzielnej i przepływ krwi przez serce. Lekarz może również zamówić 3-D echokardiograficzne.

Echokardiogram jest prowadzona.

Lekarz może również zarządzić badanie echokardiograficzne przezprzełykowej. W tym badaniu, lekarz wkłada rurkę z małym urządzeniem dźwiękowym (przetwornik) do części przewodu pokarmowego, która biegnie od gardła do żołądka (przełyk). Ponieważ przełyk leży blisko serca, przetwornik zapewnia szczegółowy obraz serca.

Jakiś czynnik MRI wykorzystuje pole magnetyczne i fale radiowe do tworzenia szczegółowych obrazów serca. Test ten może być stosowany w celu określenia ciężkości stanu pacjenta i oceny rozmiaru i funkcji swojej dolnej komory serca prawej komory serca (po prawej).

W tym teście, łaty czujnik z drutów dołączone (elektrod) mierzyć impulsy elektryczne ulatniać przez serce. EKG może wykryć powiększone komory twego serca, choroby serca i zaburzenia rytmu serca.

W RTG klatki piersiowej, lekarz bada wielkość i kształt swojego serca i ocenia swoje płuca.

Lekarz może przeprowadzać badania elektrofizjologiczne, jeśli masz zaburzenia rytmu serca. W teście elektrofizjologicznym, lekarz wkłada długie, cienkie rurki (cewniki) z czujników (elektrod) na końcach do tętnicy w pachwinie i podaje je do swojego serca przy użyciu obrazowania rentgenowskiego. Elektrody mogą dokładnie odwzorować rozprzestrzenianie impulsów elektrycznych przez serce twoje.

Różne testy wysiłkowe pomagają mierzyć tolerancję aktywności i monitorować reakcję swojego serca do wysiłku fizycznego. Jeśli nie jesteś w stanie wykonywać, leki, aby naśladować efekt ćwiczeń na sercu mogą być użyte.

Lekarze rzadko wykorzystują ten test do diagnozowania niedomykalność zastawki trójdzielnej. Jednak w niektórych przypadkach lekarze mogą zamówić go ocenić ciśnienie płuc (płucny) oraz określić inne przyczyny niedomykalności zastawki trójdzielnej.

W tej procedurze, lekarze włożyć długą, cienką rurkę (cewnik) do naczynia krwionośnego w pachwinie, ramienia lub szyi i poprowadzi go do swojego serca przy użyciu obrazowania rentgenowskiego. Specjalny barwnik wstrzykiwany przez cewnik pomaga lekarzowi zobaczyć przepływ krwi przez swoje serca, naczyń krwionośnych i zaworów oraz pozwala lekarzowi, aby sprawdzić nieprawidłowości wewnątrz serca i płuc.

Plaid (& undefinedundefinedcommat; bob270) pisał w Serce i Zdrowia Tue, Jun 21 10:24 AM Zobacz

JudyHooper (& undefinedundefinedcommat; judyhooper) pisał w Serce i Zdrowia Wed, 22 cze 05:15 PM Zobacz

bibi12 (& undefinedundefinedcommat; bibi12) pisał w Serce i Zdrowia pią, 17 cze 04:00 PM Zobacz