Diagnoza – skok

konsultacja Stroke

TK tkanki mózgu uszkodzone przez udar

TK tkanki mózgu uszkodzone przez udar

W celu określenia najodpowiedniejszego leczenia dla udaru mózgu, zespół awaryjnego musi ocenić rodzaj udaru jesteś posiadanie i obszary mózgu dotkniętych udarem. Muszą także wykluczyć inne możliwe przyczyny objawów, takich jak guz mózgu lub reakcji na lek. Lekarz może zastosować kilka testów w celu określenia ryzyka wystąpienia udaru mózgu, w tym

Angiografię mózgową wykazujący tętniaka tętnicy związanej z udarem.

mózgowe angiografię

Badanie lekarskie. Lekarz udzieli lub członka rodziny Jakie objawy zostałeś posiadające, kiedy zaczęli, a co robiłeś, gdy zaczęli pytać. Lekarz następnie oceni, czy objawy te są nadal obecne.

mózgowe angiografię

Lekarz będzie chciał wiedzieć, jakie leki bierzesz i czy doświadczyli żadnych urazów głowy. Zostaniesz poproszony o swojej osobistej i rodzinnej historii choroby serca, przejściowy atak niedokrwienny lub udar.

Lekarz będzie sprawdzał ciśnienie krwi i używać stetoskopu aby słuchać swojego serca i słuchać na whooshing dźwięku (bruit) na szyi (szyjne) tętnic, które mogą wskazywać na miażdżycę. Lekarz może również użyć oftalmoskopu celu sprawdzenia oznak malutkich kryształków cholesterolu lub zakrzepów w naczyniach krwionośnych w tylnej części gałek ocznych.

Echokardiogram. Echokardiogram wykorzystuje fale dźwiękowe do tworzenia szczegółowych obrazów serca. Echokardiogram można znaleźć źródło skrzepami w sercu swoim, że mogą przejechały z serca do mózgu, powodując swój skok.

Możesz mieć echokardiograficzne przezprzełykowej. W tym badaniu, lekarz wprowadza elastyczną rurkę z niewielkim urządzeniem (przetwornik) dołączonym do gardła iw dół do rury, która łączy się z tyłu jamy ustnej do żołądka (przełyk). Ponieważ przełyk jest bezpośrednio za swoim serca, echokardiografii przezprzełykowej mogą tworzyć przejrzyste i szczegółowe obrazy ultrasonograficzne swojego serca i żadnych skrzepów krwi.