Diagnoza – centralny bezdech senny

Lekarz może dokonać oceny w oparciu o oznaki i objawy lub może skierować pacjenta do specjalisty snu w ośrodku zaburzenie snu.

Specjalista sen może pomóc w podjęciu decyzji na potrzeby dalszej oceny. Taka ocena często wiąże się z dnia na dzień monitorowanie oddechu i innych funkcji organizmu podczas badania snu zwanego polisomnografia.

Podczas polisomnografia, jesteś podłączony do urządzenia, które monitoruje czynność serca, płuc i mózgu, oddychanie wzorce, ramienia i ruchy nóg, a poziom tlenu we krwi podczas snu. Być może trzeba będzie badanie snu pełnej nocy lub split-nocnym.

W badaniu snu split-nocnej, jesteś monitorowany w pierwszej połowie nocy. Jeśli zdiagnozowano centralnego bezdechu sennego, zespół może cię obudzić i daje CPAP w drugiej połowie nocy.

Polisomnografia może pomóc lekarz zdiagnozować centralny bezdech senny. To również może pomóc lekarz z reguły inne zaburzenia snu, takie jak bezdech senny, obturacyjny okresowych ruchów kończyn snu i narkolepsji, co może powodować nadmierną senność w ciągu dnia, ale wymaga innego leczenia.

Lekarze przeszkoleni w chorobach układu nerwowego (neurologów), choroby serca (kardiologów) i inne mogą być zaangażowane w ocenie kondycji. Lekarze mogą również zamówić obrazowanie głowy lub serca szukać przyczyniając warunki.