Diabetes Care: 10 sposobów, aby uniknąć powikłań cukrzycy

Diabetes Care jest ustawiczne odpowiedzialność. Rozważmy 10 strategii zapobiegania powikłaniom cukrzycy.

Cukrzyca jest poważną chorobą. Po swój plan leczenia cukrzycy wykonuje zobowiązania round-the-clock. Ale twoje wysiłki są opłacalne. Staranne opieki cukrzycy może zmniejszyć ryzyko zachorowania na poważne – nawet zagrażające życiu – powikłania.

Oto 10 sposobów, aby brać czynny udział w opiece diabetologicznej i cieszyć się zdrowszą przyszłość.

Członkowie zespołu opieki diabetologicznej – lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, dostawcy, pielęgniarka cukrzyca pedagog i dietetyk, na przykład – może pomóc nauczyć się podstaw opieki diabetologicznej i oferują wsparcie po drodze. Ale to do ciebie, aby zarządzać swoją kondycję.

Dowiedz się jak najwięcej na temat cukrzycy. Sprawdź, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej część swojej codziennej rutyny. Utrzymać zdrową wagę. Monitorować poziom cukru we krwi, a następnie postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza za zarządzanie poziom cukru we krwi. Zapytaj swojego zespołu leczenia cukrzycy o pomoc, kiedy jest to potrzebne.

Palenie zwiększa ryzyko różnych powikłań cukrzycy, w tym

Porozmawiaj z lekarzem na temat sposobów, które pomogą Ci rzucić palenie lub przy użyciu innych rodzajów tytoniu.

Podobnie jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi może uszkodzić naczynia krwionośne. Wysoki poziom cholesterolu jest problemem, też, bo szkoda jest często gorsza i bardziej gwałtowne, gdy masz cukrzycę. Gdy te warunki zespołowa, mogą one prowadzić do zawału serca, udaru mózgu i innych chorób zagrażających życiu.

Zdrowej, o obniżonej zawartości tłuszczu diety i regularne ćwiczenia mogą przejść długą drogę w kierunku kontrolowania wysokie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Lekarz może także zalecić biorąc leki na receptę.

Harmonogram dwa do trzech badań kontrolnych cukrzycy rocznie, oprócz swoich rocznych fizycznych i rutynowych egzaminów oczu.

Podczas fizycznego, lekarz poprosi o swój poziom żywienia i aktywności i poszukać ewentualnych powikłań związanych z cukrzycą – w tym oznak uszkodzenia nerek, uszkodzenia nerwów i choroby serca – jak również ekran dla innych problemów medycznych.

Twój specjalista okulisty będzie sprawdzać pod kątem oznak uszkodzenia siatkówki, zaćma i jaskra.

Wysoki poziom cukru we krwi może osłabić układ odpornościowy, co sprawia, że ​​rutynowe szczepionki ważniejsza niż kiedykolwiek. Zapytaj swojego lekarza o

Cukrzyca może zostawić cię podatne na infekcje dziąseł. Myj zęby co najmniej dwa razy dziennie, nici zębów raz dziennie i harmonogram egzaminów stomatologicznych co najmniej dwa razy w roku. Zadzwoń do dentysty, jeśli dziąsła krwawią lub szukać zaczerwienienie lub obrzęk.

Wysoki poziom cukru we krwi może zmniejszyć przepływ krwi i uszkodzenie nerwów w nogach. Nieleczony kawałki i pęcherze mogą prowadzić do poważnych infekcji. Cukrzyca może prowadzić do bólu, mrowienie lub utrata czucia w nogach.

Aby zapobiec problemom stóp

Biorąc małej dawki aspiryny codziennie może zmniejszyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Zapytaj swojego lekarza, czy codzienna terapia aspiryną jest odpowiedni dla Ciebie, w tym aspiryny która siłą będzie najlepiej.

Alkohol może być przyczyną wysokiego lub niskiego poziomu cukru we krwi, w zależności od tego, ile pijesz i jesz, czy w tym samym czasie. Jeśli zdecydujesz się pić, to zrobić tylko w umiarkowanych ilościach i zawsze z posiłkiem. Pamiętaj, aby podać kalorie z alkoholu, który można pić w codziennej liczby kalorii.

Jeśli jesteś zestresowana, łatwo zaniedbać swoje typowe leczenie cukrzycy rutyny. Hormony organizm może wytworzyć w reakcji na długotrwały stres może uniemożliwić prawidłowe działanie insuliny, co tylko sprawia, że ​​gorsza. Aby przejąć kontrolę, ustawić limity. Priorytet zadania. Dowiedz się technik relaksacyjnych. Get dużo snu.

Przede wszystkim pobyt pozytywne. Diabetes Care jest w swojej kontroli. Jeżeli jesteś gotów zrobić swoją część, cukrzyca nie będzie stać na drodze do aktywnego i zdrowego życia.

wizyty u lekarza