desloratadyna

Klasa terapeutyczna: agent oddechowy

Używa Dla desloratadyną

Farmakologiczna Klasa: antyhistaminowe, mniej uspokajającego

Klasa chemiczna: Piperydyny

Leki przeciwhistaminowe działa poprzez zahamowanie działania substancji zwanej histaminy, które są wytwarzane przez organizm. Histamina może powodować świąd, kichanie, wyciek z nosa i łzawienie oczu. Ponadto, w niektórych osób histamina może zamknąć oskrzeli (dróg oddechowych w płucach) i sprawiają trudności w oddychaniu. Histamina może powodować pewne osoby mają pokrzywka z silne swędzenie skóry.

desloratadyna jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Nie daje żadnych over-the-counter (OTC), kaszel i leki zimno niemowlę lub dziecko poniżej 4 roku życia. Korzystanie z tych leków u bardzo małych dzieci może spowodować poważne lub ewentualnie zagrażające życiu działania niepożądane.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla desloratadyną, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na desloratadynę lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem desloratadyny

desloratadyna został przetestowany u dzieci w wieku 6 miesięcy i starszych. W skutecznych dawkach, lek nie wykazano, powodują różne skutki uboczne i problemy, niż to u dorosłych.

Nie daje żadnych over-the-counter (OTC), kaszel i leki zimno niemowlę lub dziecko poniżej 4 roku życia. Korzystanie z tych leków u bardzo małych dzieci może spowodować poważne lub ewentualnie zagrażające życiu działania niepożądane.

Desloratadyna zostało przetestowane u pacjentów w wieku 65 lat i starszych oraz nie wykazano, aby powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych, niż ma to miejsce w młodszych dorosłych. Jednak starsi pacjenci są bardziej narażone na problemy z wątrobą lub nerkami, które mogą uczynić je bardziej wrażliwe na skutki desloratadyną. Lekarz może zalecić inną dawkę desloratadynę, jeśli masz problemy z nerkami lub wątrobą.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie desloratadyną. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Dawki desloratadyny będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko przeciętne dawki desloratadyny. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Dla pacjentów stosujących doustną postać dezintegrujące desloratadyny

Dla pacjentów stosujących formę syropu desloratadyny: Za pomocą skalibrowanego zakraplacza lub strzykawki pomiarowy do pomiaru bezpośredniego dawkę dla dziecka w oparciu o zaleceniami lekarza. Nie stosować regularną łyżeczkę. Jeśli nie jesteś pewien, ile syropu dać dziecku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

W przypadku pominięcia dawki desloratadyny, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jeśli objawy nie ustępują w ciągu kilku dni lub jeśli staną się jeszcze gorzej, skontaktować się z lekarzem.

desloratadyna może spowodować, że niektórzy ludzie stają się senni, zawroty głowy lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Upewnij się, że wiesz, jak zareagujesz na desloratadynę zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie są świadomi.

Prawidłowe użycie desloratadyną

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Środki ostrożności podczas korzystania z desloratadyny

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Alergiczny nieżyt nosa prednizon, promethazine, Zyrtec, flutykazonu donosowo, loratadyna, Flonase, Benadryl, montelukast, cetyryzyna, Singulair, triamcynolon nosa

Pokrzywka promethazine, Zyrtec, loratadyna, Benadryl, cetyryzyna, Claritin, difenhydramina, Phenergan, doksepina, feksofenadyna, Allegra, chlorfeniramina

desloratadyna Side Effects

desloratadyna