depacon

Hepatotoksyczność (niektóre przypadki śmiertelne), zazwyczaj występujące w ciągu pierwszych 6 miesięcy leczenia, odnotowano u pacjentów przyjmujących walproinian i jego pochodne. Utrata kontroli napadów mogą wystąpić u pacjentów z epilepsją. Dzieci w wieku poniżej 2 lat, zwłaszcza otrzymujący wiele leków przeciwdrgawkowych, pacjenci z wrodzonymi zaburzeniami metabolicznymi, ciężkich zaburzeń napadowych z upośledzeniem umysłowym, z organicznej choroby mózgu, a pacjenci z dziedziczną chorobą mitochondrialną są na znacznie zwiększone ryzyko wystąpienia śmiertelnego uszkodzenie wątroby. Pacjentom w wieku poniżej 2 lat, walproinian sodu należy stosować ze szczególną ostrożnością, jako jedynego środka. Stosowanie jest przeciwwskazane u pacjentów z rozpoznanymi zaburzeniami mitochondrialne spowodowane mitochondrialnego DNA polimerazy gamma mutacji (POLG) genowych oraz u dzieci w wieku poniżej 2 lat, w których zaburzenia mitochondrialne jest klinicznie podejrzanych. Awaria innych leków przeciwdrgawkowych jest jedynym wskazaniem do walproinianu sodu u pacjentów w wieku powyżej 2 lat z dziedziczną chorobą mitochondrialną. Wykonaj Polg mutacji przesiewowych zgodnie ze wskazaniami klinicznymi. Ściśle monitorować pacjentów i wykonywanie testów czynnościowych wątroby przed rozpoczęciem leczenia, a następnie w regularnych odstępach czasu, zwłaszcza w ciągu pierwszych 6 miesięcy. Walproinian może upośledzać rozwój poznawczy z narażenia prenatalnego i stwarzają poważne wady wrodzone, zwłaszcza wad cewy nerwowej (np rozszczep kręgosłupa). Walproinian nie powinien być podawany kobiecie w wieku rozrodczym, jeżeli lek jest niezbędne do zarządzania jej stan zdrowia i skutecznej antykoncepcji stosuje się w trakcie leczenia. Zagrażające życiu zapalenie trzustki opisywano zarówno u dzieci jak i dorosłych przyjmujących walproinian. Przypadki miały miejsce wkrótce po rozpoczęciu, a także kilka lat po użyciu. Jeśli zapalenie trzustki rozpoznaje się, walproinian zwyczajnie powinien zostać przerwane.

Używa Dla Depacon

Klasa terapeutyczna: przeciwdrgawkowe

Farmakologiczna Klasa: kwas walproinowy

Klasa chemiczna: kwas walproinowy

Lek ten ma być stosowany wyłącznie przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem Depacon

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność wtrysku walproinianem sodu u dzieci. Jednakże, bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność zastrzyku walproinian sodu u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na niepożądane skutki (np, drżenia lub niezwykła senność), które mogą wymagać dostosowania dawki u pacjentów przyjmujących walproinian sodu zastrzyk.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają sól sodową kwasu walproinowego. To nie może być specyficzny dla Depacon. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje lub dziecku leku w szpitalu. Ten lek jest podawany przez igłę umieszczoną w jednej z żył. Lek podaje się powoli, więc igła pozostanie na miejscu przez około godzinę.

Lekarz będzie tylko dać ci kilka dawek leku, aż twój stan się poprawia. Zostaniesz przełączony na lek doustny, który działa w ten sam sposób. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, skonsultować się z lekarzem.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy uważnie podczas używania tego leku, aby sprawdzić czy działa poprawnie i pozwala na zmianę dawki. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków.

Stosowanie leku podczas ciąży (zwłaszcza w pierwszym trymestrze) może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Bardzo ważne jest, aby brać kwas foliowy przed zajściem w ciążę oraz w okresie wczesnej ciąży do mniejszych szansach szkodliwych skutków ubocznych dla nienarodzonego dziecka. Zapytaj lekarza lub farmaceutę o pomoc, jeśli nie jesteś pewien, jak wybrać produkt, kwas foliowy.

Problemy z wątrobą mogą wystąpić podczas stosowania tego leku, a niektóre z nich mogą być poważne. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz więcej niż jeden z tych objawów: brzucha lub ból brzucha i tkliwość uciskowa, gliny w kolorze stolce, ciemne zabarwienie moczu, zmniejszenie apetytu, gorączka, ból głowy, świąd, utrata apetytu, nudności i wymioty, skórne wysypka, obrzęk stóp lub podudzi, zmęczenie lub osłabienie lub żółtych oczu i skóry.

walproinian sodu wtrysku może powodować poważne reakcje alergiczne wpływających wielu narządów ciała (np wątroby lub nerek). Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli mają następujące objawy: gorączka, ciemne zabarwienie moczu, ból głowy, wysypka, ból brzucha, obrzęk węzłów chłonnych na szyi, pod pachami lub w pachwinie, zmęczenie lub żółte oczu i skóry.

Zapalenie trzustki może wystąpić podczas stosowania tego leku. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz bóle brzucha nagłe i ciężkie, dreszcze, zaparcia, nudności, wymioty, gorączka, lub zawroty.

Właściwe stosowanie walproinianu sodu

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli gorączka, ból gardła, wysypka, owrzodzenia w jamie ustnej, krwawienie z nosa, krwawienie z dziąseł, powiększenie węzłów chłonnych lub małe czerwone lub fioletowe plamy na skórze występuje. Mogą to być objawy poważnego problemu krwi.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz niezwykłą senność, otępienie, zmęczenie, osłabienie lub uczucie ospałości, zmiany stanu psychicznego, niska temperatura ciała, lub wymioty. Mogą to być objawy poważnej choroby zwanej hiperamonemia encefalopatia.

Skonsultuj się z lekarzem jeśli masz niezwykłą senność, otępienie, zmęczenie, osłabienie lub uczucie ospałości, dezorientacja, problemy z koncentracją, problemy z pamięcią, problemy z chodzeniem, mówić, ani jedzenia, ani utraty przytomności podczas stosowania tego leku.

walproinian sodu wtrysku może spowodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy, zawroty głowy, senność lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie czujność.

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za które używasz tego leku. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ tego leku.

Ten lek może powodować hipotermię (niska temperatura ciała). Należy poinformować lekarza, to masz splątanie, senność, bóle mięśni, dreszcze, senność lub zmęczenie.

Lek ten doda się do skutków alkoholu i innych OUN (leki, które powodują senność). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lekarstwem na katar sienny, inne alergie lub przeziębienie, środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny snu, recepty ból medycyny lub narkotyki, leki na drgawek (np barbituranów), środki zwiotczające mięśnie, lub środki znieczulające, w tym niektóre znieczulające dentystyczne. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas używania tego leku skontaktować się z lekarzem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Środki ostrożności podczas korzystania Depacon

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Depacon Side Effects

Depacon (kwas walproinowy)

Ciąża Kategoria Multiple Risk zależy od sposobu użytkowania

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Padaczka gabapentyny, Lyrica, Neurontin, Lamictal, Depakote, Keppra, lamotrygina, lewetiracetam

Napady diazepam, Valium, Topamax, Keppra, topiramat, lewetyracetam, Dilantin, fenytoina

Zajęcie Zapobieganie clonazepam, Klonopin, diazepam, Valium, Topamax, Lamictal, topiramat, lamotrygina

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia Depacon połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.