del-beta

Używa Dla Del-Beta

Klasa terapeutyczna: kortykosteroidów, Strong

Farmakologiczna Klasa: betametazonu

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność betametazonu miejscowego u dzieci w wieku 13 lat i starszych. Jednak ze względu na toksyczność tego leku jest, to należy stosować z dużą ostrożnością. Dzieci mogą absorbować duże ilości przez skórę, co może spowodować poważne skutki uboczne. Jeśli dziecko jest za pomocą tego leku, zgodnie z zaleceniami lekarza bardzo ostrożnie. Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku 12 lat i młodszych.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność betametazonu miejscowego w podeszłym wieku.

Przed użyciem Del-Beta

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają dipropionian betametazonu. To nie może być specyficzny dla Del-Beta. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Jest bardzo ważne, aby stosować ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. W tym celu mogą powodować niepożądane skutki uboczne lub podrażnienie skóry.

Ten lek jest tylko do stosowania na skórę. Nie dostać się do oczu, jamy ustnej lub pochwy. Nie używaj go na obszarach skóry, które mają nacięcia, zadrapania lub oparzenia. Jeśli robi się na tych obszarach, spłukać natychmiast wodą.

Lek powinien być stosowany tylko w przypadku chorób skóry, że lekarz jest leczeniem. Przed użyciem innych warunkach skontaktować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli uważasz, że zakażenie skóry mogą być obecne. Ten lek nie powinien być stosowany w leczeniu niektórych rodzajów zakażeń skóry lub stanów, takich jak poparzenia.

Aby pomóc wyjaśnić problem skóry całkowicie, to jest bardzo ważne, aby utrzymać zastosowaniem leku pełny czas leczenia, nawet jeśli objawy zaczynają się wyjaśnić po kilku dniach. Nie przegap żadnych dawek.

Nie należy stosować miejscowo krem, żel, balsam, i maść na twarzy, pachwinie lub pod pachami, jeśli nie jest to zalecane przez lekarza.

Używać

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy zastosować ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Prawidłowe użycie dipropionianu betametazonu

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt ewentualnych niepożądanych skutków, które mogą być spowodowane przez ten lek.

Jeśli objawy Twój lub Twojego dziecka nie poprawi się w ciągu dwóch tygodni, czy też stać się gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Użycie zbyt wiele tego leku lub używania go przez długi czas może zwiększać ryzyko wystąpienia problemów z gruczołów nadnerczy. Ryzyko jest większe w przypadku dzieci i pacjentów, którzy używają dużej ilości przez długi czas. Porozmawiaj z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma więcej niż jeden z tych objawów podczas stosowania tego leku: niewyraźne widzenie, zawroty głowy lub omdlenia, szybkim, nieregularnych lub kołatanie serca, zwiększone pragnienie lub oddawanie moczu, drażliwość, lub nietypowe zmęczenie lub osłabienie.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wysypkę skórną, powstawanie pęcherzy, pieczenie, kondycjonowaniu, suchość, łuszczenie się skóry, świąd, łuszczenie, zaczerwienienie, pieczenie dotkliwe, obrzęk lub podrażnienie na skórze.

Nie należy używać kosmetyków i innych produktów do pielęgnacji skóry na obszarach poddanych.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Środki ostrożności podczas używania Del-Beta

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Atopowe zapalenie skóry, prednizon, flutikazon miejscowego, miejscowego triamcynolonu, deksametazon, metyloprednizolon, hydrokortyzon miejscowego

Del-beta Side Effects

Del-Beta (betametazonu miejscowo)

Schorzenia dermatologiczne triamcynolon, betametazon, klobetazolu miejscowego, Diprolene, Temovate

Zapalenie flutikazonu miejscowego, miejscowego triamcynolon, hydrokortyzon, prednizolon, doksepina miejscowego

Liszaj płaski prednizon, triamcynolon miejscowego, betametazonu miejscowego, Kenalog, klobetazolu miejscowego

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia Del-Beta połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.