dekstrometorfanu i chinidyny

Klasa terapeutyczna: Central Nervous Agenta systemowego

Używa Dla dekstrometorfanu i chinidyny

Klasa chemiczna: chinidyna

dekstrometorfanu i chinidyny jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla dekstrometorfanu i chinidyny, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na dekstrometorfanu i chinidyny lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków dekstrometorfanu i kombinacji chinidyny w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność dekstrometorfanu i kombinacji chinidyny w podeszłym wieku.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem dekstrometorfan i chinidyna

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia dekstrometorfan i chinidyna, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie dekstrometorfan i chinidyna z któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Korzystanie dekstrometorfan i chinidyna któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie dekstrometorfan i chinidyna któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie dekstrometorfan i chinidyna z którymkolwiek z poniższych może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często używasz dekstrometorfan i chinidyna lub daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na korzystanie z dekstrometorfanu i chinidyny. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź dekstrometorfan i chinidyna dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Grejpfrutów i soku grejpfrutowego może zwiększać działanie dekstrometorfanu i kombinacji chinidyny zwiększając ilość dekstrometorfanu i chinidyny w organizmie. Nie należy jeść grejpfrutów ani pić soku grejpfrutowego podczas stosowania leku dekstrometorfan i chinidyna.

Dawka dekstrometorfanu i chinidyny będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki dekstrometorfanu i chinidyny. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki dekstrometorfanu i chinidyny, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Jeśli objawy nie ustępują lub gdy stają się one gorsze, skontaktować się z lekarzem.

Prawidłowe użycie dekstrometorfanu i chinidyny

Nie używaj dekstrometorfan i chinidyna wraz z innymi produktami zawierającymi chinidyna, chinina (Qualaquin®) lub meflochina (Lariam®). Nie należy przyjmować dekstrometorfan i chinidyna, jeśli są również za pomocą pimozyd (Orap®), tiorydazyna (Mellaril®), lub inhibitor MAO (MAO) takie jak Eldepryl®, Marplan®, Nardil® lub Parnate® w ciągu ostatnich 14 dni , Ponadto, odczekać co najmniej 14 dni po zatrzymaniu dekstrometorfan i chinidyna przed rozpoczęciem inhibitor MAO (MAO).

Przestań używać dekstrometorfan i chinidyna i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz następujące objawy podczas stosowania dekstrometorfanu i chinidyny: czarny, smolisty; krwawienie z dziąseł, krew w moczu lub taborety, dreszcze, gorączka; zawroty głowy, nudności lub wymioty, wskazać czerwone plamy na skórze lub nietypowego krwawienia lub siniaki.

dekstrometorfanu i chinidyny może powodować zmiany w rytmie serca, takie jak stan zwany wydłużenie odstępu QT. To może zmienić sposób serce bije i powodować omdlenia lub poważne skutki uboczne u niektórych pacjentów. Skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz jakiekolwiek objawy zaburzeń rytmu serca, takich jak szybki, walenie lub nieregularne bicie serca.

dekstrometorfanu i chinidyny może spowodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy, trudności w ruchach kontrolujących lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Upewnij się, że wiesz, jak reagować na dekstrometorfanu i chinidyny zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy też inne prace, które wymagają, aby być czujni i dobrze skoordynowane.

Upewnij się, że lekarz wie o wszystkich innych leków, z której korzystasz. dekstrometorfanu i chinidyny może spowodować poważny stan zwany syndrom serotoniny, gdy podjęte w medycynie w leczeniu depresji (takich jak amitryptylina, klomipramina, doksepina, fluoksetyna, imipramina, nortryptylina, Anafranil®, Elavil®, Prozac®, Sinequan® lub Tofranil®). Pierwszy przed podjęciem jakichkolwiek innych leków skonsultować się z lekarzem.

dekstrometorfanu i chinidyny doda na działanie alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które sprawiają, że senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, alergie lub przeziębienia; uspokajające, uspokajające lub lekarstwa nasenne; recepty leki przeciwbólowe lub narkotyków; inne leki napadami (np barbituranów); zwiotczające mięśnie; lub znieczulające, w tym niektóre znieczulające dentystyczne. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas korzystania dekstrometorfan i chinidyna sprawdzić u lekarza lub dentysty.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Środki ostrożności podczas korzystania z dekstrometorfan i chinidyna

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

dekstrometorfanu i chinidyny Side Effects

dekstrometorfanu / chinidyny

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Pseudobulbar Afekt Nuedexta, dekstrometorfan / chinidyna

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia dekstrometorfan / chinidyna połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.