deksametazon (wewnątrzgałkowe trasy) opis i nazwy firmowe

Deksametazonu wewnątrz ciała szklistego implant służy do leczenia choroby oczu zwana obrzęk plamki żółtej (obrzęk tylnej części oka). obrzęk plamki występuje wówczas, gdy naczynia krwionośne w oku jest zatkany. powoduje zaburzenia widzenia, które muszą być leczone od razu to. Deksametazon jest kortykosteroid (lek steroidowy), która pomaga zmniejszyć obrzęk oka.

Deksametazonu wewnątrz ciała szklistego implantów stosuje się również do leczenia zapalenia błony naczyniowej oka zwanej choroby (pęczniejący w środkowej części oka). Lek ten jest również stosowany do leczenia cukrzycowego obrzęku plamki żółtej u pacjentów z implantem soczewki sztucznej lub są planowane do operacji zaćmy.

Lek ten ma być stosowany wyłącznie przez lub pod nadzorem lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Wszczepiać

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków deksametazon implantu w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

alergie

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają przydatność deksametazonu implantu u osób starszych.

Pediatryczny

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

geriatryczna

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Inne interakcje

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Innych problemów medycznych

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ten lek jest implant, który jest umieszczony w oku. Pozostanie w oku i nie muszą być usuwane. Oko lekarza daje leku w szpitalu lub klinice.

Twój okulista będzie chciał sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku tygodni po otrzymaniu leku.

może nastąpić po otrzymaniu leku poważne problemy ze wzrokiem. Sprawdź u okulisty od razu, jeśli masz zmiany w widzeniu lub oko staje się czerwone, wrażliwe na światło, lub bolesne. Ponadto należy poinformować lekarza, jeśli czujesz, podwyższone ciśnienie w oku.

Ten lek może powodować przemijające zaburzenia widzenia. Unikaj jazdy, obsługa maszyn, lub cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli nie są w stanie dobrze widzieć.

Implant ten może przenieść się do innej części oka, gdy tylna część obiektywu brakuje lub podarte. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz wątpliwości.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.