daunorubicyna (dożylnie) skutki uboczne

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Ponadto, ze względu na sposób działania tych leków na organizm, jest szansa, że ​​mogą one spowodować inne niepożądane efekty, które może nastąpić dopiero po miesiącach lub latach lek jest stosowany. Te skutki opóźnione może zawierać pewne typy nowotworów, takich jak białaczka. Omów te ewentualne skutki z lekarzem.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Daunorubicyna powoduje zmianę barwy moczu na czerwonawej barwy, która może plamienia ubrań. Nie jest krew. Jest to całkowicie normalne i trwa zaledwie 1 lub 2 dni po każdej podanej dawce.

Lek ten często powoduje tymczasowe i całkowitą utratę włosów. Po potraktowaniu daunorubicyna została zakończona, odrost włosów powrócić.

Po zatrzymaniu zastosowaniem leku, może nadal produkować pewne skutki uboczne, które wymagają uwagi. W tym okresie czasu, skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli zauważy następujące objawy niepożądane

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.