dapagliflozin (droga pokarmowa) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku tygodni, które biorą ten lek. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia lub może wystąpić z tym lekiem. To jest bardziej powszechne, jeśli masz chorobę nerek, niskie ciśnienie krwi, lub jeśli pacjent przyjmuje leki moczopędne (tabletki do wody). Biorąc dużo płynów każdego dnia może pomóc. Pij dużo wody podczas ćwiczeń lub w czasie upałów. Skonsultuj się z lekarzem jeśli masz silne nudności, wymioty lub biegunka to nie przeszkadza. Może to doprowadzić do utraty zbyt dużej ilości wody.

Kwasicy ketonowej (wysoki ketonów i kwasów we krwi) mogą wystąpić podczas korzystania z tego leku. Może to stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Lekarz może podać insulinę, płyn, i zastąpienie węglowodanów w leczeniu tej choroby. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz nudności, wymioty, problemy z oddychaniem, zwiększone pragnienie lub oddawanie moczu lub ból brzucha.

Ten lek może zwiększać ryzyko wystąpienia zakażenia układu moczowego, w tym odmiedniczkowe zapalenie nerek lub urosepsis. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból pęcherza, krwawe lub mętny mocz, trudny, pieczenie lub bolesne oddawanie moczu lub dolnej części pleców lub ból boczną.

Ten lek może powodować infekcje pochwy u kobiet i drożdży zakażeń drożdży prącia u mężczyzn. To jest bardziej powszechne u pacjentów, którzy mają historię drożdżycy narządów płciowych lub ludzi, którzy nie są obrzezani. Kobiety mogą mieć upławy, świąd lub zapach. Mężczyźni mogą mieć zaczerwienienie, świąd, obrzęk lub ból wokół penisa lub wyładowania o silnym zapachu z penisa. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z tych objawów.

Ten lek może powodować hipoglikemię (niski poziom cukru we krwi). To jest bardziej powszechne, gdy lek ten jest wzięty razem z innymi lekami przeciwcukrzycowymi (np, insulina, glipizyd lub gliburyd). Objawy niskiego poziomu cukru we krwi musi być traktowane zanim spowodują one do zemdleć. Ludzie czują się różne objawy z niskim stężeniem cukru we krwi. Bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie są objawy zwykle więc można traktować je szybko. Niektóre objawy niskiego poziomu cukru we krwi należą zmiany zachowań, które są podobne do upojenia alkoholowego, niewyraźne widzenie, zimne poty, splątanie, chłodna, blada skóra, trudności z myśleniem, senność, nadmierny głód, szybkiego bicia serca, bóle głowy, które nadal, nudności, drżenie, zaburzenia mowy lub zmęczenie lub osłabienie. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jak leczyć niski poziom cukru we krwi.

Hiperglikemia (wysoki poziom cukru we krwi) może wystąpić, jeśli nie ma wystarczająco dużo lub pominąć dawkę leku na cukrzycę, przejadania się lub nie stosować się do diety planu, mają gorączkę lub zakażenie, lub nie wykonywać tak samo jak zwykle. Niektóre objawy wysokiego poziomu cukru we krwi należą zaburzenia widzenia, senność, suchość w ustach, zaczerwieniona i suchość skóry, a oddech zapach owocowy podobny, zwiększona częstotliwość i ilość oddawanie moczu, ketony w moczu, utrata apetytu, nudności lub wymioty, szybka i głęboka oddychaniem, zmęczenie, pragnienie lub nietypowe. Jeśli wystąpią objawy wysoki poziom cukru we krwi, sprawdzić poziom cukru we krwi i skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania instrukcji.

Ten lek może być związane z rozwojem raka pęcherza i nie powinny być stosowane u pacjentów z aktywną raka pęcherza moczowego. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz krew w moczu lub ból przy oddawaniu moczu.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz tego leku. Ten lek może wpływać na wyniki niektórych badań medycznych (np badania glukozy w moczu mogą nie być dokładne).