dalfampridine

Klasa terapeutyczna: Central Nervous Agenta systemowego

Używa Dla dalfampridine

Farmakologiczna Klasa: Potas Kanał Blocker

dalfampridine jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla dalfampridine, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowe lub reakcja alergiczna na dalfampridine ani żadnych innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków dalfampridine w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność dalfampridine w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na napady i problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożność u pacjentów otrzymujących dalfampridine.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem dalfampridine

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie dalfampridine. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź dalfampridine dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Nie należy zmieniać dawki leku bez uprzedniego sprawdzenia najpierw z lekarzem.

dalfampridine powinny pochodzić z ulotce informacyjnej dla pacjenta. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Tabletkę należy połknąć w całości tabletkowy o przedłużonym uwalnianiu. Nie należy kruszyć, łamać, żuć lub rozpuścić ją.

Można wziąć dalfampridine z jedzeniem lub bez.

Dawka dalfampridine będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki dalfampridine. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki dalfampridine, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że dalfampridine działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów.

Dalfampridine może powodować drgawki. Przestań używać dalfampridine i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz drgawki lub napady podczas przyjmowania dalfampridine.

Nie należy przyjmować dalfampridine razem z innymi lekami aminopirydynę (np spotęgowane 4-AP, Famprydyna). Stosowanie tych leków razem zwiększy szanse na bardziej poważnych skutków ubocznych.

dalfampridine może spowodować poważne rodzaju reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Najpoważniejsze objawy tej reakcji jest bardzo szybki i nieregularny oddech, z trudem łapiąc oddech, świszczący oddech, lub omdlenia. Inne objawy mogą obejmować zmiany w kolorze skóry twarzy, dużych, ula-jak obrzęk na twarzy, powiek, warg, języka i / lub gardła, Jeśli wystąpią takie objawy niepożądane, uzyskać pomoc w nagłych wypadkach na raz.

Prawidłowe użycie dalfampridine

Infekcje dróg moczowych mogą wystąpić podczas korzystania dalfampridine. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz następujące objawy podczas korzystania dalfampridine: ból pęcherza, krwawe lub mętny mocz, trudny, pieczenie lub bolesne oddawanie moczu, częste parcie na mocz lub dolnej części pleców lub ból w boku.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania z dalfampridine

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Stwardnienie rozsiane Copaxone, Tecfidera, Avonex, Aubagio, Gilenya, Ampyra, Tysabri, Betaseron, Rebif, interferon beta-1a, fumaran dimetylu, mitoksantron, Glatopa, glatirameru, natalizumab, fingolimod, Teriflunomid, Extavia, Novantrone, Rebif Rebidose, Avonex Pen, prednizon, deksametazon

dalfampridine Side Effects

dalfampridine